Víťazstvá Beňuša, Mintálovej, Ohstroma a Luknárovej

5. A 6. KOLO SLP V SLALOME, 2. KOLO SLP V ŠPRINTE * 25. - 26. JÚLA 2020 * BRATISLAVA-ČUNOVO

V sobotu pokračovala domáca sezóna vodných slalomárov. Areál Divoká voda v bratislavskom Čunove hostil 5. kolo Slovenského pohára v slalome a 2. kolo Slovenského pohára v šprinte. Nedeľňajší program pokračuje kompletným 6. kolom slalomárov.

Medzi kanoistami zvíťazil Matej Beňuš pred Alexandrom Slafkovským a Markom Mirgorodským. Kajakárkam dominovala Eliška Mintálová, druhá najrýchlejšia bola Jana Dukátová, tretia Zuzana Paňková. V kategórii kajakárov zaznamenal najlepší čas Švéd trénujúci na Slovensku Isak Ohstrom, druhý bol Jakub Grigar, tretí Švajčiar Manuel Munsch. Kanoistky finišovali v poradí Emanuela Luknárová, Simona Glejteková a Ivana Chlebová.

FOTOGALÉRIA NA FACEBOOKU

"Chcel som veľmi vyhrať, keďže Čunovo je moja domáca voda a po dlhom čase som mal možnosť tu pretekať. Hoci som mohol ísť ešte dve sekundy rýchlejšie, cieľ som splnil, som spokojný," povedal víťaz C1M Matej Beňuš.

250720cunovo_kanoistika_slov pohar_67

Druhý Alexander Slafkovský poznamenal: "Mrzí ma ťuk, podľa mňa bol vodou, ale stratil som tam, inak zvyšok jazdy bol fajn. Kondične som bol dobre, na tom makáme teraz, technická vyjazdenosť mi zatiaľ trochu chýba."

250720cunovo_kanoistika_slov pohar_78

Eliška Mintálová, najrýchlejšia medzi kajakárkami, prekonala krízu posledných troch týždňov. "Posledné dni, a ani prvú jazdu sa mi nejazdilo ideálne. Ale druhú som sa rozbehla a šlo to. Na trati boli dve zákernosti, jednej som sa nevyhla a urobila som tam chybičku, ale inak v podstate fajn." 

250720cunovo_kanoistika_slov pohar_6_1

Strieborná Jana Dukátová skonštatovala: "V prvej jazde sa mi dobre kĺzala loď, v druhej som už na štarte cítila, že to nepôjde tak ľahko a budem musieť viac zabrať. Mala som tam asi dva úseky, kde som dosť bojovala s vodou a bránami, takže som tam stratila. Ale v pohode, boli to moje prvé celé jazdy po piatich mesiacoch."

250720cunovo_kanoistika_slov pohar_1

S víťazstvom v rámci slovenského bodovania bol spokojný aj kajakár Jakub Grigar. "Nebolo to jednoduché, prvú jazdu som nešiel optimálne a keby som nespravil tri či sťyri chyby, pokojne som mohol dosiahnuť výrazne lepší čas. Ale najviac bodov poteší."

250720cunovo_kanoistika_slov pohar_42

PROGRAM V ČUNOVE

NEDEĽA 26. JÚLA: 1. jazdy 6. kola v slalome C1M, K1Ž, K1M, C1Ž, C2 (10.00), 2. jazdy 6. kola v slalome C1M B, C1M A, K1Ž B, K1Ž A, K1M B, K1M A, C1Ž B, C1Ž A, C2 B, C2 A (13.15)

VÝSLEDKY Z ČUNOVA - SOBOTA

LIVE VÝSLEDKY

(luc)
FOTO SLOVENSKÝ OLYMPIJSKÝ TÍM