Anketa Kanoista roka je každoročná slávnostná udalosť ako pocta najúspešnejším športovcom, trénerom a funkcionárom Slovenskej kanoistiky.

Výsledky ankety Kanoista roka

Rok 2018

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka SDV Alexander Slafkovský
Športovec roka SHV Samuel Baláž
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Alexander Slafkovský (SDV)
Matej Rusnák (SDV)
Kajakár roka Jakub Grigar (SDV)
Peter Gelle (SHV)
Kajakárka roka Elena Kaliská (SDV)
Ivana Mládková (SHV)
Kanoistka roka Monika Škáchová, Soňa Stanovská (SDV)
Lucia Valová (SHV)
Výkon roka hliadka 3xC1M – hliadka 3 x C1M Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán (SDV)
K4 500M Samuel Baláž, MIlan Fraňa, Csaba Zalka, Adam Botek (SHV)
Talent roka Emanuela Luknárová (SDV)
Matúš Jedinák (SHV)
Tréner roka Stanislav Gejdoš (SDV)
Radovan Šimočko (SHV)
Tréner mládeže Miroslav Stanovský (SDV)
Ľubomír Hagara st. (SHV)
Rozhodca roka Lucia Záhorská (SDV)
Martin Bielik (SHV)
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Ján Kvašňovský (SDV)
Ladislav Čepčiansky (SHV)
Uvedení do siene slávy Anton Zerer - in memoriam (SDV)
Tibor Polakovič - in memoriam (SHV)

 

Rok 2017

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka Alexander Slafkovský
Športovkyňa roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Alexander Slafkovský (SDV)
Matej Rusnák (SDV)
Deblkanoisti roka Ladislav a Peter Škantárovci
Kajakár roka Jakub Grigar (SDV)
Peter Gelle (SHV)
Kajakárka roka Jana Dukátová (SDV)
Ivana Mládková (SHV)
Kanoistka roka Soňa Stanovská (SDV)
Lucia Valová (SHV)
Výkon roka hliadka 3xC1M – Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš (SDV)
K2 – Peter Gelle Adam Botek (SHV)
Talent roka Eliška Mintálová (SDV)
Csaba Zalka (SHV)
Tréner roka Stanislav Gejdoš (SDV)
Radovan Šimočko (SHV)
Tréner mládeže Tomáš Mráz (SDV)
Gejza Vass (SHV)
Rozhodca roka Renáta Kollárová (SDV)
Martin Bielik (SHV)
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Jozef Šoška (SDV)
Tomáš Grosmann (SHV)
Uvedení do siene slávy Peter Hochschorner st. (SDV)
Jan Matocha, Anton Daštinský, Ľubomír Kadnár, Milan Rosa, Vladimír Špaček (SHV – IN MEMORIAM)

 Rok 2016

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka Ladislav a Peter Škantárovci
Športovkyňa roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Matej Beňuš
Deblkanoisti roka Ladislav a Peter Škantárovci
Kajakár roka Jakub Grigar
Kajakárka roka Jana Dukátová
Kanoistka roka Simona Maceková
Zjazdár(ka) roka Katarína Kopúnová
Talent roka Marko Mirgorodský
Tréner roka Juraj Minčík
Tréner mládeže Tomáš Mráz
Rozhodca roka Ján Piaček
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Ivan Cibák, Mikuláš Čanda
   

 

Rok 2015

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka Matej Beňuš
Športovkyňa roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Matej Beňuš
Deblkanoisti roka Pavol a Peter Hochshornerovci
Kajakár roka Andrej Málek
Kajakárka roka Jana Dukátová
Kanoistka roka Monika Škáchová
Talent roka Marko Mirgorodský
Tréner roka Juraj Minčík
Tréner mládeže Tomáš Mráz
Rozhodca roka Daniela Hujsová
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Peter Mráz
   

 

Rok 2014

Hlavná kategória Víťazi
Športovci roka Ladislav a Peter Škantárovci
Športovkyňa roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán, Alexander Slafkovský
Deblkanoisti roka Ladislav a Peter Škantárovci
Kajakár roka Martin Halčin
Kajakárka roka Jana Dukátová
Talenti roka Jakub Grigar, Marko Mirgorodský
Tréner roka Juraj Minčík
Tréner mládeže Peter Mráz
Rozhodca roka Iveta Mrázová
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Miroslav Stanovský st.
Uvedení do siene slávy Marián Havlíček, Dušan Benický

Rok 2013

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka Alexander Slafkovský
Športovkyňa roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Alexander Slafkovský
Deblkanoisti roka Ladislav a Peter Škantárovci
Kajakár roka Martin Halčin
Kajakárka roka Jana Dukátová
Kanoistka roka Katarína Macová
Zjazdár roka Ján Šutek, Štefan Grega
Talenti roka Jakub Grigar, Matúš Gewissler, Juraj Skákala
Tréner roka Stanislav Gejdoš
Tréner mládeže Jozef Martikán
Rozhodca roka Dušan Kollár
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Vojtech Potočný
Uvedení do siene slávy Vladimír Vala, Jaroslav Slúčik

Rok 2012

Hlavná kategória Víťazi
Kanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kanoistka roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán
Deblkanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár roka Martin Halčin
Kajakárka roka Jana Dukátová
Kanoistka roka Katarína Macová
Zjazdár roka Andrek Málek
Talent roka Miroslav Urban
Tréner roka Jozef Martikán
Tréner mládeže Peter Cibák
Rozhodca roka Ivan Drobáň
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos SPP, dlhoročný generálny partner
Uvedený do siene slávy Ján Stachera

Rok 2011

Hlavná kategória Víťazi
Kanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Matej Beňuš
Deblkanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár roka Martin Halčin
Kajakárka roka Jana Dukátová
Kanoistka roka Katarína Macová
Zjazdári roka Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talent roka Andrej Málek
Tréner roka Peter Hochschorner st.
Rozhodca roka Peter Klačko
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Peter Buček
Uvedený do siene slávy Vladimír Cibák

Rok 2010

Hlavné kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán
Kanoistka roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán
Deblkanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár roka Tomáš Mráz
Kajakárka roka Jana Dukátová
Kanoistka roka Jana Dukátová
Zjazdári roka Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talent roka Miroslav Urban
Tréner roka Juraj Minčík
Rozhodca roka Dušan Kollár
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Peter Kamenický
Uvedený do siene slávy Július Binder

Rok 2009

Hlavná kategória Víťazi
Absolútni víťazi Pavol a Peter Hochschornerovci
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán
Deblkanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár roka Peter Cibák
Kajakárka roka Elena Kaliská
Zjazdári roka Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talent roka Martin Halčin, Patrik Gajarský
Tréner roka Peter Hochschorner st.
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Ján Dojčan
Uvedený do siene slávy Ivan Čierny

Rok 2008

Hlavná kategória Víťazi
Absolútni víťazi Pavol a Peter Hochschornerovci
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán
Deblkanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár roka Peter Cibák
Kajakárka roka Elena Kaliská
Zjazdári roka Matúš Kunhart a Peter Šoška
Talent roka Martin Halčin
Tréner roka Jozef Martikán
Rozhodca roka Anton Veselský
Čestná kategória Ocenený
Uvedený do siene slávy Tibor Sýkora
Cena za dlhoročný prínos Ján Ježík

Rok 2007

Hlavná kategória Víťaz
Absolútny víťaz Michal Martikán
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán
Deblkanoisti roka Pavol a Peter Hochschornerovci
Kajakár roka Ján Šajbidor
Kajakárka roka Elena Kaliská
Zjazdári roka Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Talenti roka Richard Vršanský a Lukáš Poláček
Tréner roka Jozef Martikán
Čestná kategória Ocenený
Uvedený do siene slávy in memoriam Ondrej Cibák

Rok 2005

Hlavná kategória Víťazka
Absolútna víťazka Elena Kaliská
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Michal Martikán
Deblkanoisti roka Milan Kubáň a Marián Olejník
Kajakár roka Peter Cibák
Kajakárka roka Elena Kaliská
Zjazdári roka Ján Šutek a Štefan Grega
Talent roka Ladislav a Peter Škantárovci
Talent roka Matej Beňuš
Tréner roka Peter Mráz

Rok 2004

Poradie Seniori Výsledky
1. miesto Elena Kaliská
2. miesto Pavol a Peter Hochschornerovci
3. miesto Michal Martikán
4. – 10. miesto
(bez určenia poradia)
Peter a Ladislav Škantárovci, Vladimír Vala a Jaroslav Slučik, Ján Šutek a Štefan Grega, Ľuboš Šoška a Peter Šoška, Jana Dukátová, Ján Šajbidor, Dana Beňušová
Poradie Juniori Výsledky
1. miesto Matej Beňuš
2. miesto Ján Bátik
3. miesto Ján Šácha a Jakub Luley

Rok 2003

Poradie Seniori Výsledky
1. miesto Michal Martikán
ďalší bez poradia Pavol a Peter Hochschornerovci, Elena Kaliská, Gabriela Zamišková, Gabriela Stacherová, Juraj Minčík, Alexander Slafkovský, Ján Šajbidor, Ján Šutek a Štefan Grega, Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik
Poradie Juniori Výsledky
1. miesto Marek Piovarči a Michal Filip

Rok 2002

Poradie Slalom Seniori Výsledky
1. miesto Pavol a Peter Hochschornerovci
2. miesto Michal Martikán
3. miesto Elena Kaliská
4. miesto Peter Cibák
5. miesto Gabriela Stacherová
6. miesto Juraj Minčík
Poradie Slalom do 23 rokov Výsledky
1. miesto Ladislav a Peter Škantárovci
2. miesto Alexander Slafkovský
3. miesto Jana Dukátová
Poradie Slalom družstvá Výsledky
1. miesto Michal Martikán, Juraj Minčík a Alexander Slafkovský
Poradie Zjazd Výsledky
1. miesto Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik
2. miesto Ján Šutek a Štefan Grega
3. miesto Ľuboš a Peter Šoškovci
Poradie Zjazd do 23 rokov Výsledky
1. miesto Marcel Potočný
2. miesto Dana Beňušová
3. miesto Pavol a Peter Kabzanovci
Poradie Zjazd družstvá Výsledky
1. miesto Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik, Ján Šutek a Štefan Grega, Ľuboš a Peter Šoškovci

Rok 2001

Poradie Seniori
Ocenení Peter a Pavol Hochschornerovci, Milan Kubáň – Marián Olejník, Vladimír Vala – Jaroslav Slučik, Ján Šutek – Štefan Grega, Ľuboš a Peter Šoškovci, Elena Kaliská, Gabriela Stacherová, Peter Cibák, Michal Martikán a Juraj Minčík
Poradie Juniori
Ocenení Alexander Slafkovský, Jana Dukátová, Dana Beňušová, Anna Zererová, Marcel Potočný, Peter a Pavol Kabzanovci
Poradie družstvá
Ocenení 3xC2 zjazd – Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik, Ján Šutek a Štefan Grega, Ľuboš a Peter Šoškovci
3xK1 zjazd juniorky – Jana Dukátová, Dana Beňušová a Anna Zererová
3xC1 slalom juniori zjazd – Alexander Slafkovský, Tomáš Kučera a Milan Hrobský

Preteky

2. SP slalom

21.06.2019 - 23.06.2019

23. Young Danubia Cup

29.06.2019 - 30.06.2019

ME U23 a MEJ v slalome

04.07.2019 - 07.07.2019

Securiton Cup žiakov, 2. kolo

12.07.2019 - 13.07.2019

ICF ranking

10.08.2019 - 11.08.2019

M BA žiakov

13.09.2019 - 14.09.2019

Dunajský zjazd a maratón

27.09.2019 - 29.09.2019

Rozlúčkové slalomy

12.10.2019 - 12.10.2019

Žilinské zjazdy

30.03.2019 - 31.03.2019

35. MLS, 3. a 4. SLP slalom

19.04.2019 - 20.04.2019

Prvomájový zjazd a šprint

01.05.2019 - 01.05.2019

71. MTS, NP v slalome do RD, RDU23, RDJ

11.05.2019 - 12.05.2019

Žilinské slalomy, 7.-8.SLP v slalome

18.05.2019 - 19.05.2019

Securiton cup žiakov, 1. kolo

24.05.2019 - 25.05.2019

2. SP slalom

21.06.2019 - 23.06.2019