Tímové súťaže v zjazdovom šprinte bez medaily. Beňuš, Daník a Ivanecký štvrtí

MAJSTROVSTVÁ SVETA V KANOISTIKE NA DIVOKEJ VODE - ČUNOVO, BRATISLAVA (22. - 26. SEPTEMBER 2021)

Bratislava 22. septembra – Počas prvého dňa majstrovstiev sveta v kanoistike na divokej vode v bratislavskom Čunove (22. - 26. septembra) bola na programe aj tímová súťaž v zjazdovom šprinte. Domáci pretekári na medailové priečky nedosiahli. Hliadka 3xC1 mužov obsadila štvrté miesto. Kajakári i kajakárky sa umiestnili zhodne na šiestej pozícii.

Dvojnásobný účastník olympijských hier Matej Beňuš sa po doobedňajšej bronzovej medaile v hliadkach vodných slalomárov predstavil aj v tímovej súťaži v zjazdovom šprinte a opäť sa zapojil do boja o cenné kovy. Po boku Ladislava Daníka a Jaromíra Ivaneckého z toho bola napokon nepopulárna „zemiaková“ medaila. Slováci za víťaznými Francúzmi zaostali o 4,21 sekundy.

„Som rád, keď môžem využiť takúto príležitosť na domácej vode. Slalom je pre mňa prvoradý a venujem mu všetku koncentráciu. Vyslovene som využil príležitosť, keďže je to tu doma. Ja som bol tretia loď, takže väčšinu jazdy som to kontroloval, aby sme nespravili chybu. Šprintoval som až v samotnom závere. Bolo by pekné získať ďalšiu medailu, ale výkonnostne sme išli taký lepší priemer, na viac sme asi nemali. Aj to štvrté miesto je pekné,“ povedal Beňuš.

Toho čakajú v šprinte aj preteky jednotlivcov. „V individuálnej súťaži si budem určite veriť viac. Na ostatných majstrovstvách sveta kde som štartoval, som bol strieborný. Vtedy sa mi podarila veľmi dobrá finálová jazda. Uvidíme, ako to bude tu. Kanál je dosť náročný. Na tej zjazdovej lodi je veľmi ľahké urobiť chybu. V sobotu sa pôjdem na svoju slalomovú loď rozjazdiť, pár minút pred štartom pôjdem do tejto lode a uvidíme, ako to dopadne,“ dodal bratislavský rodák.

Na poslednej šiestej priečke sa umiestnila naša hliadka kajakárok v zložení Simona Maceková, Katarína Kopunová a Tereza Polónyová. Víťazné zjazdárky z Česka mali pred domácimi pretekárkami náskok 13,76 sekúnd.

Takisto šieste miesto, ale z deviatich zúčastnených tímov, si vybojovali naši kajakári. Trojica Kamil Kaniščák, Samuel Hebort a Ondrej Macúš došla do cieľa s mankom 5,46 sekundy na zlatých Nemcov.

Výsledky:

3xC1 – muži: 1. Francúzsko (Sauteur, Klatt, Ferrion) 60,49 s, 2. Česko (Rolenc, Slanina, Haleš) 61,08, 3. Taliansko 63,58 (Bianchetti, Mapelli, Quintarelli), 4. SLOVENSKO (Ladislav Daník, Matej Beňuš, Jaromír Ivanecký) 65,15

3xC1 – ženy: 1. Francúzsko (Gaubertová, Fontainová, Raguenesová) 69,13 s

3xK1 – muži: 1. Nemecko (Beerschwenger, Lemmen, Fengler) 57,30 s, 2. Francúzsko (Barone, Barouh, Moret) 57,31, 3. Slovinsko (Žnidarčič, Urankar, Oven) 57,88, … 6. SLOVENSKO (Kamil Kaniščák, Samuel Hebort, Ondrej Macúš) 62,76

3xK1 – ženy: 1. Česko (Dimovová, Němcová, Kneblová) 62,18 s, 2. Nemecko (Massiniová, Kostleová, Eckertová) 63.02, 3. Francúzsko (Freslonová, Vinetová, Duprasová) 63,10, … 6. SLOVENSKO (Simona Maceková, Katarína Kopúnová, Tereza Polónyová) 75,94

3xC2 – muži: 1. Francúzsko (Troubady/Moret, Gourjault/Sauteur, Santamaria/Dazeur) 62,44 s, 2. Česko (Suchánek/Rolenc, Rygel/Veselý, Tomek/Šrámek) 63,64

Text: Samuel Prekop