Slovenské kanoistky na OH v Tokiu, miestenka pre Škáchovú

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY VO VODNOM SLALOME A EXTREME SLALOME * 6. – 9. MÁJ 2021 * IVREA (TAL.)

Skvelé! Slovensko bude mať kompletné zastúpenie na olympijských hrách v Tokiu 2020. Slovenské kanoistiky zvládli náročnú úlohu a vybojovali chýbajúcu kvótu, na olympiáde v Japonsku tak budeme mať štvorčlenné zastúpenie.

V nedeľu sa istotu štartu pod piatimi kruhmi podarilo získať kanoistke Monike Škáchovej, ktorá v semifinále majstrovstiev Európy v talianskej Ivrei skončila v kategórii C1 jedenásta a tesne jej ušla finálové miestenka o 91 stotín sekundy. Za sebou však nechala všetky lode, ktoré podľa pravidiel Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) mohli pre svoju krajinu získať právo štartu na OH.

V kanoe žien síce doteraz nemali istotu miestenky Ukrajinky a jej pretekárka Viktoria Usová sa v nedeľu dostala do finále, keďže však predtým získala pre svoju krajinu miesto na OH v kajaku, podľa pravidiel ICF nemohla navýšiť kvótu ukrajinských lodí pod piatimi kruhmi.

BODOVANIE OLYMPIJSKEJ NOMINÁCIE

„Nebola to veľmi dobrá jazda,“ priznala spokojná Škáchová, keď už mala istú olympijskú miestenku a ďalej pokračovala: „Nevyšla mi pasáž najmä od 17. bránky a keď som došla do cieľa, bola som až ôsma. V tej chvíli bolo na štarte ešte veľa kanoistiek, takže som neverila, že by mi to mohlo vyjsť. Na ťažkej trati však dievčatá chybovali. Tých 91 stotín ma síce mrzí, ale v tejto chvíli je oveľa dôležitejšie miestenka do Tokia!."

Tokijská šanca ešte len 16-ročnej Zuzana Paňkovej reálne žila po 14. bránku, tam ju však „spláchlo“ a štart v Tokiu si tak definitívne zabezpečila Škáchová.

LIVE VÝSLEDKY

VÝSLEDKY NEDEĽA

SEMIFINÁLE
C1Ž: 1. Woodsová (Veľká Brit.) 101,18/2, 2. Priouxová (Franc.) 101,27/0, 3. Micozziová 106,83/2,... nepostúpili do finále 11. Škáchová 115,14/4, 19. Paňková (obe SR) 123,72/2

FINÁLE

C1Ž: 1. Lazkanová (Špan.) 102,15/2, 2. Fišerová (ČR) 102,51/2, 3. Apelová (Nem.) 104,01/0