Priebežné poradie Svetového pohára | Slovenská Kanoistika
Priebežné poradie Svetového pohára

Po 3. kole SP sa v nemeckom Augsburgu ukončila prvá časť seriálu svetových pohárov. Z našich si najlepšie vedie Alexander Slafkovský, ktorý je líder C1M. V Top 10 je ešte Matej Beňuš a Michal Martikán.

  1. kolo SP Tacen (Slovinsko) 31.8. – 2.9.
  2. kolo SP (finále) Seo d Urgell (Španielsko) 7.-9.9. 

K1 ženy (79 lodí v rebríčku)

  1. FOX Jessica                   (AUS) 180b.
  2. FUNK Ricarda               (GER)   140b.
  3. KUHNLE Corina           (AUT)   133b.

………………………………………..

  1. MINTÁLOVÁ Eliška     (SVK) 77b.
  2. HAŠŠOVÁ Michaela     (SVK) 49b.
  3. KALISKÁ Elena           (SVK) 15b.

K1 muži (102 lodí v rebríčku)

  1. CLARKE Joseph          (GBR)   154b.
  2. PRSKAVEC Jiri           (CZE)   149b.
  3. POPIELA Dariusz          (POL)   131b.

……………………………………….

  1. HALČIN Martin             (SVK)   96b.
  2. GRIGAR Jakub           (SVK)   85b.
  3. STANOVSKÝ Jakub   (SVK)     6b.

C1 ženy (67 lodí v rebríčku)

  1. FOX Jessica                   (AUS)     180b.
  2. SATILA Ana                  (BRA)       134b.
  3. FRANKLIN Mallory         (GBR)     133b.

……………………………………….

  1. STANOVSKÁ Soňa     (SVK)       89b.
  2. ŠKÁCHOVÁ Monika   (SVK)        85b.
  3. MACEKOVÁ Simona   (SVK)       45b.

C1 muži (79 lodí v rebríčku)

  1. SLAFKOVSKY Alexander  (SVK)   165b.
  2. TASIADIS Sideris               (GER)   144b.
  3. WESTLEY Ryan                 (GBR)   134b
    …………………………………………..
  1. BEŇUŠ Matej                     (SVK)   116b.
  2. MARTIKÁN Michal           (SVK)      111b.
  3. MIRGORODSKÝ Marko   (SVK)    94b.

 C2 mix (18 lodí v rebríčku)

  1. JÁNE – FIŠEROVÁ             (CZE)   170b.
  2. BÁTIK – STANOVSKÁ         (SVK)   138b.
  3. HENRY – PRIGENT             (FRA)   128b. 

Tabuľka bodovania:

Slovenská sporiteľňa

Preteky

ME J a U23 slalom

15.08.2018 - 19.08.2018

Preteky mládeže, verejné preteky

15.09.2018 - 16.09.2018

Rozlúčkové slalomy

15.09.2018 - 16.09.2018

Dunajský maratón II.

30.09.2018 - 30.09.2018

Žilinské zjazdy, verejné preteky

17.03.2018 - 18.03.2018

Dunajský maratón I.

24.03.2018 - 24.03.2018

34. MLS, 3. a 4. SLP slalom

21.04.2018 - 22.04.2018

Hľadáme olympijských víťazov 2018

15.06.2018 - 15.06.2018

1. SP slalom

22.06.2018 - 24.06.2018

22. Young Danubia Cup

30.06.2018 - 01.07.2018

Danube Cup, ICF Ranking slalom

28.07.2018 - 29.07.2018