Predčasná miestenka do Ivrey pre Glejtekovú

3. a 4. KOLO NOMINAČNÝCH PRETEKOV NA ME * 24. - 25. APRÍL 2021 * LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Už tento víkend spoznáme zloženie reprezentačného tímu vodných slalomárov na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia 6. až 9. mája 2021 v talianskom stredisku Ivrea.

LIVE PRENOS YOUTUBE

Už po sobotňajšom treťom kole nominačných pretekov si istú účasť na šampionáte vypádlovala Simona Glejteková.

„Som veľmi spokojná, že to nezostalo do poslednej jazdy, že v nedeľu budem môcť ísť pokojne a užiť si to. Tlak bol celkom veľký, chcela som ukázať, na čo mám. V jazde bolo zopár chybičiek, ale je nesmierne náročné ísť úplne bezchybne. Naozaj mi padol kameň zo srdca, aj tréner bol spokojný, že nemusí tŕpnuť do zajtra,“ usmiala sa členka VŠC Dukla Banská Bystrica.

Zverenka Jozefa Martikána, otca nášho päťnásobného olympijského medailistu, si spoluprácu veľmi pochvaľuje. „Michal je kráľ na vode, trénovať s ním je česť a bezodná studnica motivácie. Keďže sa tejto ‚Európe‘ pôjde oveľa, o olympijskú miestenku do Tokia, lepší vzor som ani nemohla mať,“ poznamenala Glejteková, ktorá vie, čo treba spraviť v Taliansku: „Jedna za nás bude musieť byť lepšia ako Poľky a Rusky a nevieme ešte ako to bude s Ukrajinkami, takže uvidíme ako to dopadne."

Európsky šampionát v Ivrei je pre našu výpravu posledná možnosť, ako získať olympijskú miestenku pre kategóriu C1Ž a zároveň sa na ňom finálne uzavrie menovitá účasť na OH Tokio 2020.

Časť „repre“ už má účasť istú - trio kanoistov Matej Beňuš, Michal Martikán, Alexander Slafkovský, kajakárky Jana Dukátová a Eliška Mintálová, kajakári Jakub Grigar (aj OH Tokio 2020) a Martin Halčin – o zvyšnej časti tímu rozhodnú nedeľňajšie jazdy na (z)rekonštruovanom kanáli v Liptovskom Mikuláši - meste olympijských víťazov.

BODOVANIE NOMINÁCIE NA ME 2021

PROGRAM V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI
NEDEĽA 26. APRÍLA: 1. jazda 4. kola NP v poradí kategórii C1Ž, C1M, K1M, K1Ž (10.00), A, B finále 4. kola NP v poradí kategórii C1Ž, C1M, K1M, K1Ž

VÝSLEDKY Z LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA - SOBOTA

C1 MUŽI: 1. Slafkovský 92,19/0, 2. Beňuš 94,17/2, 3. Dodok 98,32/4, 4. Dieška 102,82/2, 5. Mirgorodský 104,39/4, 6. Štaffen 106,83/4, 7. Ivanecký 107,77/0, 8. Ľ. Macúš 199,93/54. 
C1 ŽENY: 1. Glejteková 105,05/0, 2. Luknárová 108,72/0, 3. Maceková 114,07/2, 4. Z. Paňková 115,77/4, 5. Stanovská 116,32/0, 6. Škáchová 116,51/4, 7. Chlebová 121,45/4, 8. M. Ďurecová 123,15/8.   
K1 MUŽI: 1. Grigar 90,17/2, 2. Gonšenica 93,63/0, 3. Halčin 93,87/4, 4. Blaščík 96,56/2, 5. Stanko 96,71/2, 6. Buran 99,91/6, 7. Galovič 100,43/4, 8. P. Mráz 100,58/6, 9. Stanovský 103,96/8.  
K1 ŽENY: 1. K. Ďurecová 103,39/0, 2. Z. Paňková 105,71/4, 3. Chlebová 105,97/0, 4. Stanovská 106,58/2, 5. Haššová 106,89/4, 6. Kaliská 109,63/0, 7. Simonidesová 125,15/2.   

(luc), FOTO PAVOL UHRIN 

Dňa 24.04.2021

Preteky

Securiton Cup

25.06.2021 - 26.06.2021

M-SR v slalome a šprinte

06.08.2021 - 08.08.2021

Žilinský maratón

11.09.2021 - 11.09.2021

MS v slalome a šprinte

21.09.2021 - 26.09.2021

Rozlúčkové slalomy

09.10.2021 - 09.10.2021

Vodácky festival

16.10.2021 - 16.10.2021

Dunajský maratón

16.10.2021 - 16.10.2021

1. a 2. NP na ME 2021

17.04.2021 - 18.04.2021

3. a 4. NP na ME 2021

24.04.2021 - 25.04.2021