Beňuš piaty, Mintálová šiesta

1. kolo Svetového pohára ICF * LEE-VALLEY-LONDON * 13. – 16. JÚN 2019

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš obsadil v C1 mužov na podujatí 1. kola Svetového pohára v britskom olympijskom centre Lee Valley piatu priečku. V sobotnom finále predviedol čistú jazdu, za víťazným Nemcom Siderisom Tasiadisom zaostal iba o 1,69 sekundy. Ďalšie dve miesta na pódiu obsadili domáci Adam Burgess (+0,07) a Ryan Westley (+0,44).

Beňuš sa do finále kvalifikoval desiatym najlepším časom v semifinále. V ňom rovnako zajazdil čisto a uchmatol poslednú postupovú priečku, keď za víťazom Franzom Antonom z Nemecka zaostal o 2,63 sekundy. Zvyšným dvom slovenským reprezentantom postup unikol. Michal Martikán skončil v semifinále pätnásty (+5,55), Alexander Slafkovský dostal 50-sekundovú penalizáciu a klasifikovali ho až na 29. priečke.

"Semifinále bolo utrápené, finále o čosi lepšie, ale mal som rezervy. Nešiel som jazdu s ľahkosťou, ako som zvyknutý. Finále bolo veľmi tesné, prví šiesti sme boli v necelých dvoch sekundách," povedal Matej Beňuš.

matej_benus_sp_01_lm_2018-0260-660x439

Medzi kajakárkami sa do finále spomedzi Sloveniek prepracovala Eliška Mintálová. Predviedla čistú jazdu, no za víťaznou Mallory Franklinová z Veľkej Británie zaostala o 8,06 sekundy. Ďalšie dve miesta na pódiu obsadili Nemka Ricarda Funková (+2,44) a Austrálčanka Jessica Foxová (+5,97).

Mintálová postúpila do finále zo siedmej priečky v semifinále, keď v cieli stratila na víťaznú Franklinovú 2,45 sekundy. Menej sa darilo ďalším dvom Slovenkám. Elena Kaliská s dvomi trestnými sekundami skončila na 18. pozícii (+8,42). Od postupovej desiatky ju delili necelé štyri sekundy. Jana Dukátová rovnako ťukla jednu bránku a spomedzi 30 pretekárok obsadila 27. miesto (+13,19).

eliska_mintalova_sp_01_lm_2018-0312-660x439

"Pred finále by som bola so šiestym miestom spokojná. Ale teraz, keď viem, že keby som sa vyhla chybičke na tretej protivodnej bránke, bola by z toho medaila, mrzí to," poznamenala Eliška Mintálová.

PROGRAM V LEE VALLEY
NEDEĽA 16. JÚNA: semifinále C1Ž, K1M (9.00), finále C1Ž, K1M (12.03)

WEB PODUJATIA

WEB PODUJATÍ BRITSKEJ KANOISTIKY

LIVE VÝSLEDKY

FAKTY Z LEE VALLEY - FINÁLE SOBOTA

C1 MUŽI: 1. Tasiadis (Nem.) 94,63/0, 2. Burgess 94,70/0, 3. Westley (obaja V. Brit.) 95,07/0, ... 5. Beňuš 96,32/0, nepostúpili do finále 15. Martikán 101,67/0, 29. Slafkovský (všetci SR) 152,32/54.

K1 ŽENY: 1. Franklinová (V. Brit.) 99,42/0, 2. Funková (Nem.) 101,86/0, 3. J. Foxová (Aus.) 105,39/2, ... 6. Mintálová 107,48/0, nepostúpili do finále 18. Kaliská 111,39/2, 27. Dukátová (všetky SR) 116,16/2.