Víťazmi MTS Beňuš, Haššová, Öhrström a Paňková

72. ROČNÍK MEDZINÁRODNÉHO TATRANSKÉHO SLALOMU * 5. – 6. SEPTEMBER 2020 * AVS ONDREJA CIBÁKA, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ * 1. PODUJATIE NATIONAL CUP

Nedeľňajšie ôsme kolo Slovenského pohára tvorilo zároveň vyvrcholenie 72. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu. V areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši sa stretla kompletná slovenská špička, ktorá si za prísnych protipandemických opatrení zmerala sily a zároveň začala zbierať hodnotné body do domáceho seriálu National Cup, ktorý je pre vodných slalomárov vrchol koronavírusom poznačenej sezóny.

Rovnako ako v sobotu, aj v nedeľu triumfoval medzi kanoistami Matej Beňuš, pred čerstvým ženáčom Alexandrom Slafkovským a Markom Mirgorodským.

MTS_SLP_7-8_LM_05-09_0654

Ženskú kajakársku kategóriu ovládla Michaela Haššová, druhá skončila Jana Dukátová, tretia Eliška Mintálová.

MTS_SLP_7-8_LM_05-09_0750

Najrýchlejším kajakárom sa stal na Slovensku žijúci Švéd Isak Öhrström, striebro bral Martin Halčin a bronz Jakub Grigar.

MTS_SLP_7-8_LM_05-09_0961

V kategórii kanoistiek sa najviac darilo Soni Stanovskej, na pódium sa postavili aj Zuzana Paňková a Simona Glejteková.

MTS_SLP_7-8_LM_05-09_1109

Celkovými víťazmi 72. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu sa stali:

  • Matej Beňuš pred Markom Mirgorodským a Michalom Maritkánom (C1M)
  • Michaela Haššová pred Eliškou Mintálovou a Janou Dukátovou (K1Ž)
  • Isak Ôhstrőm (SWE) pred Martinom Halčinom a Jakubom Grigarom (K1M)
  • Zuzana Paňková pred Simonou Glejtekovou a Emanuelou Luknárovou (C1Ž)

VÝSLEDKY MTS

VÝSLEDKY M-SR DORASTU

NEDEĽA - 8. KOLO SLOVENSKÉHO POHÁRA
C1 MUŽI: 1. Beňuš 100,73/0, 2. Slafkovský (KTK Dukla) 101,66/2, 3. Mirgorodský 102,06/2.
K1 ŽENY: 1. Haššová 106,54/0, 2. Dukátová 108,74/0, 3. Mintálová 109,35/4.
K1 MUŽI: 1. Öhrström 95,81/2, 2. Halčin 97,42/0, 3. Grigar (KTK Dukla) 98,69/2.
C1 ŽENY: 1. Stanovská (ŠKP D. Kubín) 116,65/2, 2. Paňková (Košice) 118,84/2, 3. Glejteková 118,85/2.

72. ROČNÍK MTS
C1 MUŽI: 1. Beňuš 14, 2. Mirgorodský 9, 3. Martikán 6.
K1 ŽENY: 1. Haššová 12, 2. Mintálová 11, 3. Dukátová 9.
K1 MUŽI: 1. Ôhstrőm 12, 2. Halčin 12, 3. Grigar 7.
C1 ŽENY: 1. Paňková 8, 2. Glejteková 8, 3. Luknárová 8.
POZNÁMKA: Pri rovnosti bodov rozhodol lepší výsledok v nedeľu.

(luc), FOTO PAVOL UHRIN