Prvá generálka na trati Orava nám vyšla

Liptovský Mikuláš, 24. apríl 2022 - Počas víkendu sa na trati Orava konali 36. Medzinárodné liptovské slalomy, ktoré boli zároveň 3. a 4. kolom Slovenského pohára v kanoistike na divokej vode.

Trať tohtoročného európskeho šampionátu pritiahla do svojich perejí aj zahraničných pretekárov z Čiech, Poľska, Holandska, Nórska, Švajčiarska, Ukrajiny, či Švédska.

Generálka pred európskym šampionátom na trati Orava sa niesla v daždivom aprílovom tóne, ako to už v Liptovskom Mikuláši býva železným zvykom.

Slovenskí vodní slalomári využili domácu trať na maximum. V sobotňajších pretekoch dominovali vo všetkých kategóriách okrem K1 muži. No i v nej sa najrýchlejšou finálovou jazdou mohol pýšiť náš strieborný olympijský medailista Jakub Grigar. Na piatu priečku ho odsunuli 4 trestné sekundy, ktoré inkasoval na protiprúdnych bránach 4 a 20. Víťazmi sobotňajších pretekov sa stali Matej Beňuš (C1 muži), Soňa Stanovská (K1 ženy) a Zuzana Paňková (C1 ženy).

V nedeľu nám ušlo tiež iba jedno víťazstvo, keď v kategórii K1 ženy vystrelila Poľka Zwolińska, piata najlepšia žena tokijskej olympiády. V singlkanoe mužov sa najviac darilo domácemu Markovi Mirgrodskému, v mužskom kajaku si napravil chuť Jakub Grigar, ktorý vyhral s vyše dvojsekundovým náskokom pred druhým Adamom Gonšenicom a v singkanoe žien prekvapila Emanuela Luknárová, keď favoritka a víťazka sobotňajších pretekov Zuzana Paňková minula 12tu bránku.

V Liptovskom Mikuláši sa už o dva týždne uskutoční tradičný Medzinárodný tatranský slalom (7.-8.5.), ktorý bude zároveň prvou nomináciou do slovenskej reprezentácie.

VÝSLEDKY:

  1. kolo Slovenského pohára

C1 muži: 1. Matej Beňuš (SVK) 100,40/2, 2. Marko Mirgorodský (SVK) 102,33/4, 3. Alexander Slafkovský (SVK) 102,61/2

K1 ženy: 1. Soňa Stanovská (SVK) 104,81/0, Eliška Mintálová (SVK) 106,37/2, 3. Martina Wegman (Holandsko) 106,86/0

K1 muži: 1. Michal Pasiut (Poľsko) 95,55/0, 2. Jakub Brzeziński (Poľko) 95,79/0, 3. Isak Öhrström (Švédsko), ... 5. Jakub Grigar (SVK) 96,49 /4, 7. Adam Gonšenica (SVK) 97,20/0, 9. Matej Blaščík (SVK) 100,60/2

C1 ženy: 1. Zuzana Paňková (SVK) 113,06/2,  2. Aleksandra Stach (Poľsko) 115,26/2, 3. Emanuela Luknárová (SVK) 121,82/4, 4. Soňa Stanovská (SVK) 125,16/4

  1. kolo Slovenského pohára

C1 muži: 1. Marko Mirgorodský (SVK) 104,65/0, 2. Matej Beňuš 105,29/0, 3. Lukáš Rohan (Česká rep.) 106,50/2, ... 6. Michal Martikán (SVK) 115,06/4

K1 ženy: 1. Klaudia Zwolińska (Poľsko) 110,74/0, 2. Eliška Mintálová (SVK) 114,22/4, 3. Antonie Galušková (Česká rep.) 114,28/0, ... 5. Zuzana Paňková (SVK) 115,10/2, 7. Kristína Ďurecová (SVK) 119,37/4

K1 muži: 1. Jakub Grigar (SVK) 98,74/0, 2. Adam Gonšenica (SVK) 100,83/0, 3. Krzystztof Majerrczak (Poľsko) 102,85/0, ... 7. Filip Stanko (SVK) 108,60/4

C1 ženy: 1. Emanuela Luknárová (SVK) 123,81/2, 2. Simona Glejteková (SVK) 124,02/0, 3. Katarzyna Liber (Poľsko)134,32/0, ... 6. Simona Maceková (SVK)139,63/10

 text: Andy Zererová / foto: KTK Liptovský Mikuláš (canoeliptov.sk)

 

Singlkanoista Matej Beňuš na trati Medzinárodných liptovských slalomov

Dňa 24.04.2022

Preteky

24. ročník Young Danubia Cup 2022

02.07.2022 - 03.07.2022

ECA junior cup slalom

06.08.2022 - 07.08.2022

ICF Ranking slalom

09.09.2022 - 11.09.2022

MSR a MSR dorastu slalom

24.09.2022 - 25.09.2022

Majstrovstvá Bratislavy žiakov

30.09.2022 - 01.10.2022

Rozlúčkové slalomy

08.10.2022 - 08.10.2022

Dunajský vodácky maratón

15.10.2022 - 15.10.2022

1. a 2. NP na ME 2021

17.04.2021 - 18.04.2021

3. a 4. NP na ME 2021

24.04.2021 - 25.04.2021

Securiton Cup

25.06.2021 - 26.06.2021

Žilinský maratón

11.09.2021 - 11.09.2021

MS v slalome a šprinte

21.09.2021 - 26.09.2021

Rozlúčkové slalomy

09.10.2021 - 09.10.2021

MSR v slalome a šprinte

16.10.2021 - 17.10.2021

Vodácky festival

16.10.2021 - 16.10.2021

Dunajský maratón

16.10.2021 - 16.10.2021

Bratislavský vodácky maratón

19.03.2022 - 19.03.2022

28. ročník Žilinských zjazdov

26.03.2022 - 27.03.2022

NP extrém slalom do RD

20.05.2022 - 20.05.2022

ME slalom

26.05.2022 - 29.05.2022

Securiton cup

10.06.2022 - 11.06.2022