Pred finále Svetového pohára  PAU

FINÁLE SVETOVÉHO POHÁRA * 10. – 1. SEPTEMBER, 2021 * PAU (FRANCÚZSKO)

Slovenská reprezentácia v kanoistike na divokej vode sa presunula iba pár kilometrov zo španielskeho La Seu d’Urgell do francúzskeho Pau. Tamojší kanál pod Pyrenejami dokonale poznajú, keďže Pau je vyhľadaványm miestom pre jarné sústredenia, keď ešte na Slovensku zúri mráz.

Mirgorodský ma našliapnuté najlepšie

Na najlepšie umiestnenie v Svetovom pohári má našliapnuté singlista Marko Mirgorodský. Ten doposiaľ na troch kolách Svetového pohára skončil vždy v TOP 5 a vedie priebežné poradie o dva body pred Britom Davidom Florencom. No v našej parádnej disciplíne C1 muží máme všetkých troch singlistov v top 10 pribežného poradia. Matej Beňuš je na piatom a Alexander Slafkovský na siedmom mieste.

Výrazne si po bronze na treťom kole SP polepšila kajakárka Eliška Mintálová, ktorej patrí 10. miesto. Jana Dukátová je predbežne 17-ta.

Po dvoch kolách Svetového pohára bol na čele priebežného hodnotenia kajakár Jakub Grigar, ktorému však Svetový pohár v La Seu d’Urgell nevyšiel, skončil až 20ty a pred posledným kolom SP mu patrí piata priečka so stratou 16 bodov na vedúceho Čecha Víta Přidiša.

V C1 ženy je Monika Škáchová na 14-tom mieste.

Dvonásobné body v PAU

Finále Svetového pohára má však najväčšiu hodnotu a umiestnenie je bodované dvonásobkom bodov, teda prvé miesto je za 120 bodov, druhé miesto 110 a tretie 100.

Držte palce slovenskému tímu, program finále Svetového pohára začína v piatok.

Sledujte slovenskú výpravu na sociálnych sieťach - Facebook a Instagram.