Počas víkendu spoznáme zloženie slovenskej reprezentácie v kanoistike na divokej vode

Počas víkendu sa v Areáli vodných športov v Čunove rozhodne o zložení seniorskej, juniorskej a reprezentácie do 23 rokov v kanoistike na divokej vode.

Tretie a štvrté nominačné preteky rozhodnú o nominácii do reprezentačného družstva, ktoré bude bojovať o najvyššie priečky na majstrovstvách sveta v Augsburgu, Svetových pohároch v Prahe, poľskom Krakowe, slovinskom Tacene, francúzskom Pau a na finále v španielskom La Seu a na blížiacich sa majstrovstvách Európy na domáckej vode v Liptovskom Mikuláši. Po prvých dvoch nominačných pretekoch poznáme štyroch lídrov v jednotlivých kategóriách, ktorí majú najlepšie našliapnuté na miesto v reprezentácii. Medzi kajakárkami vedie Zuzana Paňková, najlepším kanoistom je v priebežnom poradí Matej Beňuš a kanoistkou Soňa Stanovská a v kategórii kajakárov je lídrom Martin Halčin, keď strieborný olympijský medailista Jakub Grigar má miesto v reprezentácii isté.

Počasie bude vodným slalomárom počas víkendu priať a tak pozývame fanúšikov divokej vody pozývame do Čunova povzbudiť našich pretekárov a vychutnať si príjemný víkend v Areáli vodných športov.  

Ak sa do Čunova počas víkendu nedostanete môžete vôbec po prvý krát sledovať nominačné boje LIVE na televízii JOJ ŠPORT, ktorá okrem samotných jázd s komentárom našej olympijskej kajakárky Jany Dukátovej bude vysielať aj LIVE štúdio priamo z Čunova so zaujímavými rozhovormi priamo z divokej vody v sobotu i nedeľu od 10:30 do 11:40 a od 14:00 do 15:45.

PROGRAM 3. A 4. NOMINAČNÉ PRETEKY DO REPREZENTAČNÉHO DRUŽSTVA SLOVENSKA

  1. – 15. máj 2022 (sobota a nedeľa)

Program na oba dni je rovnaký

09:00 - 1.jazda K1Ž, C1M

10:20 - 2. jazda K1Ž finále B, K1Ž finále A, C1M finále B, C1M finále A

12:30 - 1.jazda C1Ž, K1M

14:00 - 2. jazda C1Ž finále B, C1Ž finále A, K1M finále B, K1M finále A

LIVE výsledky:

https://siwidata.com/canoe123/live?SessionKey=svkcanoe.2022051400

Priebežné poradie nominácie do reprezentačného družstva:

https://www.canoe.sk/sk/divoka-voda/reprezentacia-divoka-voda/reprezentacia-divoka-voda-informacie-o-reprezentacii

Nominačné kritériá:

https://www.canoe.sk/public/site/files/source/divoke-vody/dokumenty/nominačné%20kritériá%20súbory/NK%202022/NK%20RD%202022%20Variant%20A.pdf

Dňa 13.05.2022

Preteky

NP extrém slalom do RD

20.05.2022 - 20.05.2022

ME slalom

26.05.2022 - 29.05.2022

Securiton cup

10.06.2022 - 11.06.2022

24. ročník Young Danubia Cup 2022

02.07.2022 - 03.07.2022

ECA junior cup slalom

06.08.2022 - 07.08.2022

ICF Ranking slalom

09.09.2022 - 11.09.2022

MSR a MSR dorastu slalom

24.09.2022 - 25.09.2022

Majstrovstvá Bratislavy žiakov

30.09.2022 - 01.10.2022

Rozlúčkové slalomy

08.10.2022 - 08.10.2022

Dunajský vodácky maratón

15.10.2022 - 15.10.2022

1. a 2. NP na ME 2021

17.04.2021 - 18.04.2021

3. a 4. NP na ME 2021

24.04.2021 - 25.04.2021

Securiton Cup

25.06.2021 - 26.06.2021

Žilinský maratón

11.09.2021 - 11.09.2021

MS v slalome a šprinte

21.09.2021 - 26.09.2021

Rozlúčkové slalomy

09.10.2021 - 09.10.2021

MSR v slalome a šprinte

16.10.2021 - 17.10.2021

Vodácky festival

16.10.2021 - 16.10.2021

Dunajský maratón

16.10.2021 - 16.10.2021

Bratislavský vodácky maratón

19.03.2022 - 19.03.2022

28. ročník Žilinských zjazdov

26.03.2022 - 27.03.2022