Paráda našich kanoistiek

MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV A PRETEKÁROV DO 23 ROKOV * 6. - 11. 8. 2021 * ĽUBĽANA-TACEN (SLO)

Dvanásť lodí v akcii a všetky postúpili do semifinále. Taká je bilancia slovenských vodných slalomárov vo včerajších kvalifikačných jazdách na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v slovinskom Tacene.

V tretí súťažný deň bojovali o postup kajakárky, kajakári i kanoistky v juniorskej vekovej kategórii a v C1 aj pretekárky do 23 rokov.

Všetci naši juniori v disciplíne K1 uspeli hneď v prvej jazde, pričom Ivana Chlebová bola zo všetkých najlepšia, Zuzana Paňková skončila tretia a Amy Mary Ryanová obsadila 13. priečku. V rovnakej disciplíne juniorov postúpil Iľja Buran zo 4. miesta, Filip Stanko z 9. a Ondrej Macúš z 12. pozície.

Slalomársku parádu na náročnej tacenskej divokej vode však predviedli naše kanoistky do 23 rokov, keď nielenže všetky tri suverénne postúpili do semifinále, ale Simona Glejteková vyhrala, Emanuela Luknárová bola tretia a Soňa Stanovská štvrtá. Dokonalý triumf im prekazila iba Češka Gabriela Satková, ktorá bola druhá. Staršie kolegyne napodobnili v C1 aj naše juniorky, ktoré tiež výrazným spôsobom naznačili medailové ambície, keď Zuzana Paňková postúpila do semifinále z druhej a Ivana Chlebová z tretej prieky. O účasť vo finále zabojuje aj Ema Diešková, ktorá skončila sedemnásta.

Štvrtok bol pre slovenský vodný slalom mimoriadne úspešný, keď všetky naše lode postúpili z úvodnej jazdy. V piatok sa už budú rozdávať prvé individuálne medaily, o ktoré zabojujú kajakárky a kajakári do 23 rokov i juniori a juniorky v C1.