Pádlovacia 5-kilometrová výzva

Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) prišla s výzvou pre profesionálnych športovcov aj rekreačných náruživcov vodných športov.

Každý sa môže zapojiť do 5-kilometrových virtuálnych pádlovacích pretekov, pričom okrem súťažného adrenalínu všetci účastníci podporia výnimočnú prácu medzinárodnej nezávislej neziskovej lekárskej humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v boji proti koronavírusu.

Na virtuálnej súťaži sa môže zúčastniť ktokoľvek, pričom všetci pretekári musia splniť dve základné podmienky – musia rešpektovať protiepidemiologické opatrenia vo svojej krajine a zároveň musia mať možnosť si presne zmerať svoj čas a trať.

Na jazere si kajakári rozdelia vzdialenosť na polovicu (tam a spať), pričom musia absolvovať minimálne jednu 180-stupňovú otočku. Na rieke môžu absolvovať celú vzdialenosť v jednom smere. V prípade, že nemáte možnosť vyraziť na vodu, pridajte sa na trenažéri.

CELÉ ZNENIE PRAVIDIEL

Všetci účastníci sa musia registrovať na oficiálnej stránke podujatia a budú mať možnosť dobrovoľne prispieť Lekárom bez hraníc a tým sa zapojiť do boja o vecné ceny.

Nahrajte svoje výsledky a sledujte svoj výkon v porovnaní s so špičkovými kajakármi.

VIAC INFO TU

@PlanetCanoe #5kPaddleChallenge