FINÁLE SVETOVÉHO POHÁRA * 10. – 1. SEPTEMBER, 2021 * PAU (FRANCÚZSKO)
Na finále Svetového pohára vo francúzskom Pau postúpilo 10 z 12 lodí do semifinále
KVALIFIKÁCIA KAJAK
Do semifinále postúpili v mužskom aj ženskom kajaku do semifinále dve lode.
K1 ženy
Jana Dukátová a Eliška Mintálová - obe druhou jazdou, kde skončili tretia, resp. štvrtá.
Soňa Stanovská skončila v druhej jazde na nepostupovom 14tom mieste. (Do semifinále postupovali z druhej jazdy najlepších 10)
K1 muži
Do semifinále postupujú Jakub Grigar z 15. a Martin Halčin zo 16.miesta. Rovnako ako Soňa Stanovská aj Adam Gonšenica skončil v druhej jazde 14ty.
KVALIFIKÁCIA CANOE
C1 ženy
Do semifinále postúpili všetky naše kanoistky hneď prvou kvalifikačnou jazdou.
Najlepšie skončila Zuzana Paňková na piatom mieste, keď za víťazknou Českou Šátkou zaostala iba 2.48 sekundy. Monika Škáchová skončila 11. a na posledná postupová priečka patrila Soni Stanovskej.
C1 muži
Kanoisti postúpili do nedeľného semifinále všetci. Alexander Slafkovská zo štvrtého, Marko Mirgorodský zo šiesteho a Matej Beňuš potreboval druhú kvalifikačnú jazdu, kde dopádloval na šiestom mieste.
Výsledky nájdete na: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom.../pau-2021/results
Výsledky:
K1 ženy: 1. Camille Prigentová (FRA) 107.05/0, 2. Ursa Krageljová (SLO) 108.42/0, 3. Romane Pringentová (FRA) 108.49/0 ... 23. Jana Dukátová (Slovensko) 113.41/0, 24. Eliška Mintálová (Slovensko) 113.60/0, nepostúpila 34. Soňa Satnovská (Slovensko) 120.50/4
K1 muži: 1. Joseph Clarke (GBR) 94.69/0, 2. Giovanni De Gennaro (ITA) 95.01/0, 3. David Llorente (ESP) 95.10/0, ... 15. Jakub Grigar (Slovensko) 98.45/2, 16. Martin Halčin (Slovensko) 98.60/0, nepostúpil 34. Adam Gonšenica (Slovensko) 103.54 /4.
C1 ženy: 1. Martina Šátková (CZE) 116.20/0, 2. Nuria Vilarrublová (ESP) 117.05, 3. Jessica Foxová (AUS) 11ý.14/4, ... 5. Zuzana Paňková (Slovensko) 118. 68/0, 11. Monika Škáchová (Slovensko) 120.35/0, 20. Soňa Stanovská (Slovensko) 125.74/0.
C1 muži: 1. Miquel Trave (ESP) 101.97/0, 2. Franz Anton (GER) 102.59/0, 3. Luka Bozic (SLO) 103.15/0, 4. Alexander Slafkovský (Slovensko) 103.30/0, ... 6. Marko Mirgorodský (Slovensko) 104.01/0, 26. Matej Beňuš (Slovensko) 108.22/0.
ZAJTRAJŠÍ PROGRAM V PAU - SEMIFINÁLE K1 ženy a K1 muži
10 najlepších postupuje do finále!
09:12 Eliška Mintálová
09:14 Jana Dukátová
10:51 Martin Halčin
10:55 Jakub Grigar
Sledujte LIVE: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/pau-2021
Finále je na programe o 12:03 K1 ženy a o 12:40 K1 muži.
Dňa 10.09.2021Preteky
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 1. NP kajak cross do RD, Memoriál Petra Nagya
27.04.2024 - 28.04.2024
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 2. NP kajak cross do RD, 38. Medzinárodné liptovské slalomy
04.05.2024 - 05.05.2024
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 2. NP zjazd, 70. ročník Žilinských slalomov
10.05.2024 - 12.05.2024
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 3. SLP šprint, 2. NP šprint
18.05.2024 - 18.05.2024
76. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
25.05.2024 - 26.05.2024
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
31.05.2024 - 01.06.2024
Hronský vodácky maratón 2024, O cenu olympionika Mariána Havlíčka (amatérski pretekári)
08.06.2024 - 08.06.2024
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
15.06.2024 - 16.06.2024
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
22.06.2024 - 23.06.2024
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 54. ročník Žiackej olympiády, verejné preteky v slalome a šprinte
10.08.2024 - 11.08.2024
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
17.08.2024 - 18.08.2024
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
23.08.2024 - 25.08.2024
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
13.09.2024 - 14.09.2024
19. ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
14.09.2024 - 15.09.2024
Žilinský maratón
28.09.2024 - 28.09.2024
Zvolenský maratón
05.10.2024 - 05.10.2024
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
12.10.2024 - 12.10.2024
Dunajský vodácky maratón (amatérski pretekári)
19.10.2024 - 19.10.2024
Bratislavský vodácky maratón
18.03.2023 - 18.03.2023
29. ročník Žilinských zjazdov ,verejné preteky v zjazde
25.03.2023 - 26.03.2023
1. a 2. SLP zjazd, 1. SLP šprint, 1. a 2. NP zjazd, 1. NP šprint, Memoriál J. Slašťana, verejné preteky v šprinte
01.04.2023 - 02.04.2023
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 2. a 3. SLP v šprinte, 2. a 3. NP v šprinte
08.04.2023 - 08.04.2023
1. a 2. SLP slalom, 7. ročník Memoriálu M. Stanovského
14.04.2023 - 15.04.2023
75. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
21.04.2023 - 23.04.2023
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, Memoriál Petra Nagya
06.05.2023 - 07.05.2023
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, NP kajak cross do RD
13.05.2023 - 14.05.2023
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 3. SLP zjazd, 69. ročník Žilinských slalomov
26.05.2023 - 28.05.2023
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
02.06.2023 - 03.06.2023
MSR dorastu v slalome, 37. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v slalome
10.06.2023 - 11.06.2023
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
17.06.2023 - 18.06.2023
Horehronský vodácky maratón 2023, O cenu olympionika Mariána Havlíčka k 70. výročiu narodenia (amatérski pretekári)
17.06.2023 - 17.06.2023
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
01.07.2023 - 02.07.2023
25. Young Danubia Cup 2023 v slalome
29.07.2023 - 30.07.2023
Slovak open slalom, ICF canoe slalom world ranking, M-SR v slalome
05.08.2023 - 06.08.2023
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 53. ročník Žiackej olympiády
12.08.2023 - 13.08.2023
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
26.08.2023 - 27.08.2023
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
01.09.2023 - 03.09.2023
18.ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
09.09.2023 - 10.09.2023
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
22.09.2023 - 23.09.2023
Žilinský maratón
30.09.2023 - 30.09.2023
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
14.10.2023 - 14.10.2023
Dunajský vodácky maratón
21.10.2023 - 21.10.2023
Dunajský vodácky maratón - jar (Amatérski pretekári)
16.03.2024 - 16.03.2024
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024
1. a 2. SLP zjazd a šprint, 1. NP zjazd a šprint, Memoriál J. Slašťana
06.04.2024 - 07.04.2024
1. a 2. SLP slalom, 8. ročník Memoriálu M. Stanovského
13.04.2024 - 14.04.2024