Kopúnová a Beňuš sa presadili na európskom šampionáte v zjazde

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY VO VODNOM ZAJZADE, SKOPJE - SEVERNÉ MACEDÓNSKO (16. - 20. MÁJ 2023)

V severomacedónskom Skopje na rieke Treska v kanone Matka pokračovali  Majstrovstvá Európy vo vodnom zjazde pretekmi v šprinte. V slovenských farbách sa darilo Kataríne Kopúnovej a Matejovi Beňušovi.

Po štvrtom mieste v zjazde na kanoe sa podarilo našej zjazdárke roka Kataríne Kopúnovej zopakovať v šprinte skvelý výkon, ktorý jej vyniesol opäť štvrté miesto. „Ak by mi niekto pred týždňom povedal, že budem brať z Európy dve 4té miesta, pravdepodobne by som bola viac než rada. No po 4tom mieste v zjazde o 1,35sekundy a 4tom mieste v šprinte o 0,04sekundy sú moje pocity jasné - nie je to sklamanie ani smútok z výkonu. Je to sklamanie, že to povestné športové šťastie stálo dva krát proti mne.“ Kataríne chýbalo v šprinte na víťaznú francúzsku pretekárku Fontainovú 1,42 sekundy.

Kanoista Matej Beňuš sa iba pred pár dňami nominoval do reprezentačného tímu vo vodnom slalome a v piatok a sobotu si zmeral sily s najlepšími zjazdármi Európy. V šprinte obsadil piate miesto. „K zjazdu mám vzťah od juniorských čias. Je to vynikajúca kondičná príprava.“ Matej skončil na piatom mieste s odstupom iba 1,18 s. Na víťazného Francúza Ferriona.

Text: Andy Zererová / Foto: Archív Kataríny Kopúnovej a Mateja Beňuša