Alexander Slafkovský sa vďaka striebornej medaile na majstrovstvách sveta v Augsburgu dostal do elitnej desiatky najlepších športovcov Slovenska. V top 10 ankety nebol nováčikom, keď v roku 2013 skončil desiaty, v rokoch 2017 a 2018 siedmy a siedme miesto zopakoval aj v tohtoročnej edícii.
Výsledky tradičnej ankety Klubu športových redaktorov SSN vyhlásili na slávnostnom galavečere, ktorý spoluorganizovali Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) a Slovenský paralympijský výbor (SPV) v bratislavskom hoteli Gate One. V ankete hlasovalo 115 športových novinárov a členov Klubu športových redaktorov (KŠR) SSN. Hlasy dostalo 45 jednotlivcov a 12 kolektívov.
Najstarší z tohtoročnej desiatky ankety Športovec roka, nezabudol zavtipkovať počas slávnostného vyhlásenia, že je rád, že sa dostal ako archívny kúsok medzi najlepších.
V Ankete triumfovala lyžiarka Petra Vlhová, taktiež rodáčka z Liptovského Mikuláša, druhý skončil hokejista Juraj Slafkovský a na treťom mieste Ján Volko. Pred Saša sa dostali ešte futbalisti Milan Škriniar a Marek Hamšík, strelkyňa Zuzana Rehák- Štefečeková.
Kategóriu kolektívov podľa očakávania ovládli hokejoví reprezentanti Slovenska. Druhí skončili futbalisti Slovana Bratislava, ktorým sa darilo v Európskej konferenčnej lige (EKL). Vlaňajší víťazi zo štvorkajaka rýchlostných kanoistov skončili na 3. priečke.
Text: Andy Zererová
Výsledky:
Jednotlivci:
1. Petra Vlhová (lyžovanie) 1136 (104 – 10 – 0) 115x
2. Juraj Slafkovský (hokej) 944 (10 – 75 – 15) 109x
3. Ján Volko (atletika) 552 (0 – 6 – 19) 94x
4. Milan Škriniar (futbal) 398 (1 – 1 – 17) 68x
5. Zuzana Rehák Štefečeková (streľba) 352 (0 – 5 – 8) 75x
6. Marek Hamšík (futbal) 315 (0 – 5 – 8) 55x
7. Alexander Slafkovský (vodný slalom) 302 (0 – 3 – 8) 66x
8. Erik Černák (hokej) 274 (0 – 1 – 7) 52x
9. Henrieta Farkašová (paralyžovanie) 257 (0 – 6 – 3) 56x
10. Tajmuraz Salkazanov (zápasenie) 202 (0 – 1 – 5) 40x
11. Peter Sagan (cyklistika) 170 (0 – 0 – 3) 45x
12. Eliška Mintálová (vodný slalom) 169 (0 – 0 – 4) 52x
13. Stanislav Lobotka (futbal) 151 (0 – 1 – 2) 32x
14. Patrik Jány (streľba) 138 (0 – 0 – 2) 33x
15. Marek Hrivík (hokej) 127 (0 – 0 – 0) 25x
16. Patrik Rybár (hokej) 117 (0 – 0 – 2) 24x
17. Jozef Metelka (paracyklistika) 74 (0 – 0 – 1) 21x
Peter Cehlárik (hokej) 74 (0 – 0 – 1) 17x
19. Barbora Balážová, Ľubomír Pištej (stolný tenis) 68 (0 – 0 – 1) 19x
20. Veronika Vadovičová (parastreľba) 56 (0 – 0 – 1) 15x
21. Danka Barteková (streľba) 55 (0 – 0 – 0) 20x
22. Lukáš Matuský (dostihy) 38 (0 – 0 – 2) 12x
23. Alexandra Rexová (paralyžovanie) 37 (0 – 0 – 0) 9x
24. Monika Chochlíková (kickbox, thajský box) 36 (0 – 0 – 2) 10x
25. Paulína Fialková (biatlon) 35 (0 – 0 – 0) 12x
26. Zuzana Paňková (vodný slalom) 30 (0 – 1 – 0) 6x
27. Batyrbek Cakulov (zápasenie) 29 (0 – 0 – 0) 6x
Martin Vaculík (plochá dráha) 29 (0 – 0 – 2) 9x
29. Marianna Jagerčíková (skialpinizmus) 23 (0 – 0 – 0) 6x
30. Aneta Tichá (fitnes) 19 (0 – 0 – 0) 6x
Silvia Solymosyová, Jozef Solymosy (umelecké plávanie) 19 (0 – 0 – 1) 5x
32. Boris Makojev (zápasenie) 15 (0 – 0 – 0) 5x
33. Juraj Tužinský (streľba) 12 (0 – 0 – 0) 5x
34. Barbora Bajčiová (pretláčanie rukou) 9 (0 – 0 – 0) 4x
Barbora Balážová (stolný tenis) 9 (0 – 0 – 0) 3x
Šimon Nemec (hokej) 9 (0 – 0 – 0) 3x
37. Michal Križánek (kulturistika) 8 (0 – 0 – 1) 1x
Miroslav Haraus (paralyžovanie) 8 (0 – 0 – 0) 3x
39. Tatiana Ondrušková (fitnes) 7 (0 – 0 – 0) 3x
40. Ingrida Suchánková (karate) 5 (0 – 0 – 0) 3x
Vanessa Hocková (streľba) 5 (0 – 0 – 0) 1x
42. Albert Rusnák (futbal) 4 (0 – 0 – 0) 1x
43. Bianka Sidová (rýchlostná kanoistika) 3 (0 – 0 – 0) 2x
Radovan Bežo (kulturistika) 3 (0 – 0 – 0) 1x
45. Michal Dudovič (florbal) 2 (0 – 0 – 0) 1x
Kolektívy:
1. Hokejisti SR 337 (111 – 2 – 0) 113x
2. Futbalisti Slovana Bratislava 138 (2 – 55 – 22) 79x
3. Štvorkajak rýchlostných kanoistov 85 (1 – 25 – 32) 58x
4. Stolné tenistky SR 40 (0 – 12 – 16) 28x
5. Vodnoslalomárska hliadka 3xC1 mužov 24 (1 – 4 – 13) 18x
6. Nohejbalisti SR 17 (0 – 6 – 5) 11x
7. Vodnoslalomárska hliadka 3xC1 žien 16 (0 – 5 – 6) 11x
8. Hokejbalistky SR 11 (0 – 2 – 7) 9x
9. Futsalisti SR 7 (0 – 1 – 6) 7x
10. Futbalisti SR do 19 rokov 6 (0 – 2 – 2) 4x
11. Paracurleri SR 4 (0 – 0 – 4) 4x
12. Strelkyne SR v skeete 4 (0 – 1 – 2) 3x
Preteky
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024
1. a 2. SLP zjazd a šprint, 1. NP zjazd a šprint, Memoriál J. Slašťana
06.04.2024 - 07.04.2024
1. a 2. SLP slalom, 8. ročník Memoriálu M. Stanovského
13.04.2024 - 14.04.2024
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 1. NP kajak cross do RD, Memoriál Petra Nagya
27.04.2024 - 28.04.2024
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 2. NP kajak cross do RD, 38. Medzinárodné liptovské slalomy
04.05.2024 - 05.05.2024
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 2. NP zjazd, 70. ročník Žilinských slalomov
11.05.2024 - 12.05.2024
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 3. SLP šprint, 2. NP šprint
18.05.2024 - 18.05.2024
76. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
25.05.2024 - 26.05.2024
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
31.05.2024 - 01.06.2024
Hronský vodácky maratón 2024, O cenu olympionika Mariána Havlíčka (amatérski pretekári)
08.06.2024 - 08.06.2024
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
15.06.2024 - 16.06.2024
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
22.06.2024 - 23.06.2024
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 54. ročník Žiackej olympiády, verejné preteky v slalome a šprinte
10.08.2024 - 11.08.2024
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
17.08.2024 - 18.08.2024
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
23.08.2024 - 25.08.2024
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
13.09.2024 - 14.09.2024
19. ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
14.09.2024 - 15.09.2024
Žilinský maratón
28.09.2024 - 28.09.2024
Zvolenský maratón
05.10.2024 - 05.10.2024
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
12.10.2024 - 12.10.2024
Dunajský vodácky maratón (amatérski pretekári)
19.10.2024 - 19.10.2024
Bratislavský vodácky maratón
18.03.2023 - 18.03.2023
29. ročník Žilinských zjazdov ,verejné preteky v zjazde
25.03.2023 - 26.03.2023
1. a 2. SLP zjazd, 1. SLP šprint, 1. a 2. NP zjazd, 1. NP šprint, Memoriál J. Slašťana, verejné preteky v šprinte
01.04.2023 - 02.04.2023
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 2. a 3. SLP v šprinte, 2. a 3. NP v šprinte
08.04.2023 - 08.04.2023
1. a 2. SLP slalom, 7. ročník Memoriálu M. Stanovského
14.04.2023 - 15.04.2023
75. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
21.04.2023 - 23.04.2023
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, Memoriál Petra Nagya
06.05.2023 - 07.05.2023
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, NP kajak cross do RD
13.05.2023 - 14.05.2023
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 3. SLP zjazd, 69. ročník Žilinských slalomov
26.05.2023 - 28.05.2023
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
02.06.2023 - 03.06.2023
MSR dorastu v slalome, 37. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v slalome
10.06.2023 - 11.06.2023
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
17.06.2023 - 18.06.2023
Horehronský vodácky maratón 2023, O cenu olympionika Mariána Havlíčka k 70. výročiu narodenia (amatérski pretekári)
17.06.2023 - 17.06.2023
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
01.07.2023 - 02.07.2023
25. Young Danubia Cup 2023 v slalome
29.07.2023 - 30.07.2023
Slovak open slalom, ICF canoe slalom world ranking, M-SR v slalome
05.08.2023 - 06.08.2023
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 53. ročník Žiackej olympiády
12.08.2023 - 13.08.2023
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
26.08.2023 - 27.08.2023
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
01.09.2023 - 03.09.2023
18.ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
09.09.2023 - 10.09.2023
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
22.09.2023 - 23.09.2023
Žilinský maratón
30.09.2023 - 30.09.2023
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
14.10.2023 - 14.10.2023
Dunajský vodácky maratón
21.10.2023 - 21.10.2023
Dunajský vodácky maratón - jar (Amatérski pretekári)
16.03.2024 - 16.03.2024
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024