JE DOBOJOVANÉ! POZRITE SI PORADIE NOMINÁCIE DO REPREZENTAČNÝCH TÍMOV PRE ROK 2024

3. a 4. NOMINAČNÉ PRETEKY - LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 4. - 5. MÁJ 2024, 38. LIPTOVSKÉ SLALOMY

Kajakár Adam Gonšenica potvrdil pozíciu tretej lode v seniorskom reprezentačnom družstve. Na posledných nominačných pretekoch v Liptovskom Mikuláši, keď bolo až päť kandidátov v boji o posledné miesto v seniorskej reprezentácii, udržal nervy na uzde a zapísal si 20 bodov za druhé miesto. Fantasticky na domácej vode v Liptovskom Mikuláši zabojoval Matúš Štaffen, ktorý je podľa poradia nominácie štvrtou loďou v seniorskej reprezentácii.

Výsledky 4. kola nominačných pretekov:

K1 ženy:

  1. Ivana Chlebová 111.98/0, 2 Michaela Haššová 118.04/2, 3. Kristína Ďurecová 118.08/2

C1 muži:

  1. Marko Mirgorodský 95.84/0, 2. Dávid Štaffen 100.80/0, 3. Samuel Krajčí 103.47/0

C1 ženy:

  1. Soňa Stanovská 107.69/0, 2. Emanuela Luknárová 113.84/2, 3. Monika Škáchová 115.77/0

K1 muži:

  1. Martin Halčin 89.16/0, 2. Adam Gonšenica 91.08/0, 3. Filip Stanko 93.48/2

Kajak kros- ženy:

  1. Soňa Stanovská, 2. Ivana Chlebová, 3. Emanuela Luknárová

Kajak kros – muži:

  1. Martin Halčin, 2. Jakub Stanovský, 3. Jakub Ševčík

Kompletné výsledky:

https://siwidata.com/canoe123/live?SessionKey=svkcanoe.2024050400

 

Poradie nominácie do reprezentačného družstva vodných slalomárov a v kajak krose je tak po dvoch nominačných víkendoch v Čunove a Liptovskom Mikuláši kompletné a Výkonný výbor Slovenskej kanoistiky v najbližších dňoch potvrdí nomináciu na európske a svetové šampionáty. 

Finálne poradie nominácie do reprezentačného družstva 2024:

https://www.canoe.sk/sk/divoka-voda/reprezentacia-divoka-voda/reprezentacia-divoka-voda-informacie-o-reprezentacii

 

O čo išlo v domácej nominácii?

Prvé tri lode podľa nominácie schválené Výkonným výborom Slovenskej kanoistiky v  seniorskom, do 23 a juniorskom manšafte sa pobijú o európske a svetové tituly.

Už budúci víkend (15. – 19. mája) sa na zrekonštruovanej trati v slovinskom Tacene, ktorú minulý rok zdevastovala povodeň, rozhodne o seniorských európskych šampiónoch.

Viac sa dočítate na: https://slalomtacen.com

Juniori a pretekári do 23 rokov budú mať európsky aj svetový šampionát. Od 2. do 7. júla sa v Areáli vodných športov Ondreja Cibáka rozhodne o svetových primátoch a 15. – 18. augusta v poľskom Krakove sa pôjde o európske tituly.

 

Poradie nominácie reprezentačných družstiev 2024.

Finálne zloženie reprezentačných družstiev bude schvaľovať VV Slovenskej kanoistiky

 

SENIORI na MAJSTROVSTVÁ EURÓPY DO TACENU

K1 ženy:  1. Eliška Mintálová, 2. Soňa Stanovská, 3. Zuzana Paňková

C1 muži: 1. Matej Beňuš, 2. Marko Mirgorodský, 3. Michal Martikán

C1 ženy: 1. Zuzana Paňková, 2. Soňa Stanovská, 3. Emanuela Luknárová

K1 muži: 1: Jakub Grigar, 2. Martin Halčin, 3. Adam Gonšenica

Kajak kros – ženy: 1. Eliška Mintálová, 2. Zuzana Paňková, 3. Soňa Stanovská

Kajak kros – muži: 1. Jakub Grigar, 2. Matej Beňuš, 3. Martin Halčin

 

DO 23 ROKOV

K1 ženy: 1. Zuzan Paňková, 2. Ivana Chlebová, 3. Kristína Ďurecová

C1 muži: 1. Dávid Štaffen, 2. Samuel Krajčí, 3. Ľudovít Macúš

C1 ženy: 1. Zuzana Paňková, 2. Emanuela Luknárová, 3. Ivana Chlebová

K1 muži: 1. Matúš Štaffen, 2. Richard Rumanský, 3. Filip Stanko

Kajak kros – ženy: 1. Zuzana Paňková, 2. Ivana Chlebová, 3. Emanuela Luknárová

Kajak kros – muži: 1. Jakub Ševčík, 2. Matúš Hromek, 3. Filip Stanko

 

JUNIORI

K1 ženy: 1. Karolína Abrahámová, 2. Sandra Krutá, 3. Petra Šošková

C1 muži: 1. Branislav Čársky, 2. Dominik Egyházy, 3.Patrik Riegel

C1 ženy: 1. Petra Šošková, 2. Alexandra Vajsová

K1 muži: 1. Daniel Hodas-Pauer, 2. Filip Duda, 3. Samuel Hodoň

Kajak kros – ženy: 1. Karolína Abrahámová, 2. Petra Šošková

Kajak kros – muži: 1. Filip Duda, 2. Dávid Skubík, 3. Matyáš Korínek

Dňa 06.05.2024

Preteky

Žilinský maratón

28.09.2024 - 28.09.2024

Zvolenský maratón

05.10.2024 - 05.10.2024

Bratislavský vodácky maratón

18.03.2023 - 18.03.2023

25. Young Danubia Cup 2023 v slalome

29.07.2023 - 30.07.2023

Žilinský maratón

30.09.2023 - 30.09.2023

Dunajský vodácky maratón

21.10.2023 - 21.10.2023

30.ročník Žilinských zjazdov

23.03.2024 - 24.03.2024