Finalistky Kaliská šiesta a Škáchová siedma

Úvodné preteky Európskeho pohára vo vodnom slalome - ECA Open Canoe Slalom Cup v Markkleebergu

Nemecký Markkleeberg pohostil cez víkend otváracie preteky Európskeho pohára - ECA Open Canoe Slalom Cupu. 

Z bohatého slovenského zastúpenia pretavili svoju jazdu do finálovej účasti dve generácie pretekárok - medzi top ten sa predstavili kajakárka Elena Kaliská a kanoistka Monika Škáchová. Dvojnásobná olympijská víťazka finišovala šiesta, úradujúca majsterka Európy do 23 rokov siedma.

VÝSLEDKY Z MARKKLEEBERGU

K1 MUŽI: 1. Hengst 95,89/0, 2. Aigner (obaja Nem.) 98,27/0, 3. Přindiš (ČR) 98,60/0, nepostúpili do finále 11. Miko 104,44/0, 24. Galovič 115,07/6, 25. Málek 115,09/14, 29. J. Stanovský 120,65/8, 31. Gonšenica 122,48/6,nepostúpili do semifinále 48. M. Derydt 103,43/4, 50. Buran 103,88/6, 56. N. Derydt 106,70/6, 64. Štaffen 110,59/4, 69. Petrovaj (všetci SR) 112,11/8.

C1 ŽENY:1. Schornbergová (Nem.) 123,65/0, 2. Satková (ČR) 124,06/0, 3. Stachová (Poľ.) 124,42/4, ... 7. Škáchová 141,04/8, nepostúpili do finále 17. Stanovská 141,90/2, 18. Maceková 147,15/8, 20. M. Ďurecová 152,77/12, 21. Luknárová 154,66/4, 24. Chlebová 168,39/8, 29. Glejteková (všetky SR) 189,53/54.

C1 MUŽI: 1. Tasiadis 105,52/2, 2. Anton 105,90/2, 3. Tuchscherer (všetci Nem) 106,24/0, nepostúpili do finále13. Beňuš 113,70/2, 27. Dodok 127,65/10, nepostúpili do semifinále 39. J. Mráz 109,12/0, 41. Macúš 109,75/4, 43. Dieška 110,45/4, 46. Daník (všetci SR) 114,23/0.

K1 ŽENY: 1. Funková (Nem.) 108,04/0, 2. A. Hilgertová (ČR) 113,95/0, 3. Faberová (Nem.) 118,72/4, ... 6. Kaliská 120,70/0,nepostúpili do finále14. Mintálová 122,61/8, 22. Haššová 130,49/6, 23. Stanovská 131,87/4, nepostúpili do semifinále38. Chlebová 116,90/4, 53. K. Ďurecová 128,60/4, 71. Murzová 236,38/100.

(luc), FOTO PAVOL UHRIN

Preteky

M BA žiakov

13.09.2019 - 14.09.2019

Dunajský zjazd a maratón

27.09.2019 - 29.09.2019

Rozlúčkové slalomy

12.10.2019 - 12.10.2019

Žilinské zjazdy

30.03.2019 - 31.03.2019

35. MLS, 3. a 4. SLP slalom

19.04.2019 - 20.04.2019

Prvomájový zjazd a šprint

01.05.2019 - 01.05.2019

71. MTS, NP v slalome do RD, RDU23, RDJ

11.05.2019 - 12.05.2019

Žilinské slalomy, 7.-8.SLP v slalome

18.05.2019 - 19.05.2019

Securiton cup žiakov, 1. kolo

24.05.2019 - 25.05.2019

2. SP slalom

21.06.2019 - 23.06.2019

23. Young Danubia Cup

29.06.2019 - 30.06.2019

ME U23 a MEJ v slalome

04.07.2019 - 07.07.2019

Securiton Cup žiakov, 2. kolo

12.07.2019 - 13.07.2019

Slovak Open 2019

09.08.2019 - 11.08.2019