Zo štvrtkových rozjázd na MS juniorov/U23 postúpili všetky slovenské lode | Slovenská Kanoistika
Zo štvrtkových rozjázd na MS juniorov/U23 postúpili všetky slovenské lode

Vo štvrtok sa v bulharskom Plovdive začali majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike, pričom v prvý deň sa slovenskí reprezentanti predstavili v pätnástich rozjazdách. Zo všetkých sa dostali ďalej - do semifinále, respektíve Gabriela Ladičová v C1 na 200 m v U23 zásluhou 1. miesta v 2. rozjazde postúpila dokonca priamo do finále. 

"Po prvom dni sme spokojní, išlo o to, aby sa pretekári rozjazdili, dostali sa do pretekárskeho tempa. Piatok už bude dôležitejší, na programe budú hlavne ,kilákové´ semifinále," povedal nám z miesta podujatia vedúci slovenskej výpravy Marián Tesárik. Podľa jeho slov sa musia pretekári popasovať s horúcim a dusným počasím. "Vo štvrtok mohlo byť na slnku okolo 35 stupňov," dodal.

Slováci sú spokojní s pobytom v Grand Hotel Plovdiv, kde sú ubytované aj niektoré ďalšie výpravy. "Nachádza sa asi dva kilometre od kanála, tak ubytovanie ako aj strava sú na veľmi dobrej úrovni. Od hotela jazdí každých 20 minút autobus, takže sa pretekári komfortne dostanú do dejiska súťaží," dodal Tesárik.

Ako prvá sa v piatok ráno predstaví zo slovenských reprezentantov Lucia Valová v 1. semifinále C1 junioriek na 500 m. Veríme, že si vybojuje postup do finále, ktoré je na programe ešte v ten istý deň.

Výsledky a program nájdete http://results.imas-sport.com/imas/regatta.php?competition=wettkampf_184

(lh)

 

 

 Slováci vo štvrtkových rozjazdách (všetci postúpili do semifinále, Ladičová v C1 na 200 m priamo do finále)

 Lucia Valová C1  500 m, juniorky: 5. miesto

 Tomáš Holka K1 1000 m, juniori: 2. miesto

 Dávid Koczkás C1 1000 m, juniori: 3. miesto

 Jessica Zatlkajová K1 1000 m, juniorky: 1. miesto

 Mariana Petrušová K1 1000 m, U23: 2. miesto

 Adam Botek K1 1000 m, U23: 2. miesto

 Dávid Fekete, Richard Zilizi C2 1000 m, juniori: 7. miesto

 Samuel Baláž, Tibor Linka K2 1000, U23: 3. miesto

 Gabriela Ladičová C1 500 m, U23: 4. miesto

 Lucia Valová C1 200 m, juniorky:  3. miesto

 Matúš Jedinák, K1 200 m, juniori: 1. miesto

 Dominik Olexík, C1 200 m, juniori:  5. miesto

 Gabriela Ladičová, C1 200 m, U23:  1. miesto

 Lucia Oršulová, K1 200 m, U23:  4. miesto

 Csaba Zalka, K1 200 m, U23:  2. miesto

 

 

Jantext
Vajda

Preteky

Majstrovstvá Slovenska krátke trate

31.08.2018 - 02.09.2018

Pohár Slávie UK

08.09.2018 - 08.09.2018

Dunajský maratón

09.09.2018 - 09.09.2018

Olympijske nádeje

14.09.2018 - 16.09.2018

Rozlúčkové preteky

06.10.2018 - 06.01.2018

I. KP seniori

05.05.2018 - 06.05.2018

Rudno Cup

12.05.2018 - 12.05.2018

Majstrovstvá Slovenska maratón

19.05.2018 - 19.05.2018

Jungov memoriál

26.05.2018 - 26.05.2018

Medzinárodná regata

01.06.2018 - 03.06.2018

KP juniori

09.06.2018 - 09.06.2018

Veľká cena Komárna

16.06.2018 - 17.06.2018

Trenčianska regata

30.06.2018 - 01.07.2018

Novácka päťstovka

07.07.2018 - 08.07.2018

II. KP seniori

14.07.2018 - 15.07.2018

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

04.08.2018 - 05.08.2018

Pohár SNP

11.08.2018 - 12.08.2018