Záver sezóny 2021

Kanoistika má za sebou rušný víkend. Naša malá výprava troch pretekárov v zostave Daniel Rybanský, Dominika Rusová a Réka Bugár a pod vedením Mariána Lachkoviča sa zúčastnila majstrovstiev sveta v maratóne v rumunskom Pitesti. Výborný výsledok sa podaril Dominike, keď skončila medzi juniorkami na 19 kilometrovej trati na 5. mieste. Réka sa počas pretekov vykúpala, ale nevzdala sa, stiahla stratu a do cieľa prišla na peknom 16. mieste. Daniel Rybanský najskôr vyštartoval na krátkom 3,6 kilometrovom maratóne s mužmi, kde skončil 12. v rozjazde a o dva dni neskôr štartoval s juniormi na 22,6 kilometrovej trati, kde skončil jedenásty.

V sobotu sa so sezónou lúčili aj naši pretekári na domácich pretekoch. Tradičných Rozlúčkových, či „tortových“ pretekov sa pod záštitou KRK Vinohrady zúčastnilo 23 klubov vrátane pretekárov z Maďarska i Čiech. Počasie pretekárom prialo, užili si asi posledný tohtoročný slnečný víkend na vode. Na stránke https://live.canoeing.sk/podujatie/7054-rozluckove-preteky-2021/ nájdete všetky výsledky.

V sobotu Slovenská kanoistika hostila 15. kongres Európskej kanoistickej asociácie. Okrem iných bodov boli na programe aj voľby a my sme radi, že za viceprezidenta ECA bol opäť zvolený Miroslav Haviar, zástupca Slovenska. Schvaľoval sa aj kalendár na nasledujúce obdobie a sme radi, že sa nám podarilo posunúť organizáciu majstrovstiev Európy juniorov a U23 z roku 2023 na 2024, kedy pevne veríme budeme s výstavbou Areálu rýchlostnej kanoistiky a veslovania na Zemníku už finišovať.