Začínajú sa majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike

Majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike - BRATISLAVA - ZEMNÍK - 27. - 30. JÚN 2024

 

Dnešným slávnostným otváracím ceremoniálom odštartovali majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov v Bratislave. V Národnom centre rýchlostnej kanoistiky sa od 27. do 30. júna na 200, 500 a 1000 metrovej trati pobijú o medaily hviezdy budúcnosti na hladkej vode z 36 krajín.

Prezident Slovenskej kanoistiky Miroslav Haviar spolu s prezidentom Európskej kanoistickej asociácie Jeanom Zoungranom zaželali športovcom veľa športového šťastia a výkony, s ktorými budú na záver šampionátu spokojní.

 

Slovenský juniorský tím má 16 pretekárov.

200 m

K1 juniorky – Nikola Hvojníková

C1 juniorky – Zoé Bónová

K1 juniori – Alex Gavlider

C1 juniori – Artur Kalaber

 

500 m

K1 juniorky – Nikola Hvojníková

C1 juniorky – Vivien Stehlík

K1 juniori – Teo Peter Lukáč

K2 juniori – Lucas Kutiš, Jozef Muka

K4 juniorky – Tereza Czaniková, Nela Mészárosová, Lara Hanáková, Ema Minarovičová

K4 juniori – Máte Marsal, Maximilián Szabo, Máte Lepi, Martin Bábik

 

1000 m

K1 juniorky – Ema Minarovičová

C1 juniorky – Vivien Stehlik

K1 juniori – Teo Peter Lukač

C1 juniori – Artur Kalaber

K2 juniori – Maximilián Szabo, Máte Lepi

 

Realizačný tím v zložení Marián Tesárik, Ľubomír Hagara, Radim Král, Vladimír Vobořil, Jana Bobková, Jessica Zatlkajová.

 

Slovenský tím do 23 rokov má 15 pretekárov.

200 m

K1 ženy – Hana Zemánková

C1 ženy – Laura Öri

C1 muži – Eduard Strýček

 

500 m

K1 ženy – Bianka Sidová

C1 ženy - Laura Öri

K1 muži – Ľudovít Tóth

K2 ženy – Bianka Sidová, Réka Bugár

K2 muži – Daniel Rybansky, Dominik Doktorík

C2 muži – Eduard Strýček, Peter Kizek

K4 ženy - Katarina Pecsuková, Dagmar Čulenová, Sofia Bergendi, Hana Zemánková

K4 muži - Filip Podleiszek, Daniel Rybanský, Dominik Doktorík, Juraj Kukučka

 

1000 m

K1 ženy – Bianka Sidová

K1 muži – Matej Današ

C1 muži – Peter Kizek

 

Realizačný tím v zložení: Juraj Tarr (kajak muži), Robert Erban (kajak muži), Eugen Honti (kajak ženy), Radovan Šimocko (kajak ženy) Lubomír Hagara ml.  (kanoe), Janka Šmidáková (fyzio)

 

Program podujatia

Štvrtok 27. jún

8:30 – rozjazdy – 1000 m

11:27 – rozjazdy – 500 m

 

Piatok 28. jún

9:00 – semifinále 1000 m

11:00 – semifinále 500 m

15:00 – rozjazdy na 200 m

16:40 – semifinále 500 m

 

Sobota 29. jún

8:45 – finále 1000 m

11:34 – semifinále 500 m

15:00 – semifinále 200 m

16:10 – semifinále 500 m

 

Nedeľa 30. jún

9:00 – finále 500 m

14:18 – finále 200 m

16:24 – finále 500 m (K4 a C4)

 

LIVESTREAM: 

https://www.youtube.com/CanoeEurope
 

štartová listina a výsledky:

https://timetable.europecanoeevents.com/index.php?gmt=2&gmt2=-120

  

INSTAGRAM:

 @slovenskakanoistika_sprintteam

 

FACEBOOK:

 https://www.facebook.com/canoeslovakia/

 

Viac sa dočítate aj na bratislava2024.canoe.sk

Dňa 26.06.2024

Jantext
Vajda

Preteky

Pohár Interu

13.07.2024 - 14.07.2024

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

20.07.2024 - 21.07.2024

M-SR krátke trate

02.08.2024 - 04.08.2024

M-SR SUP

10.08.2024 - 11.08.2024

Hargašov memoriál / M-SR maratón

07.09.2024 - 07.09.2024

Rozlúčkové preteky

05.10.2024 - 05.10.2024

I. KP seniori

30.04.2021 - 02.05.2021

Majstrovstvá SR dlhé trate

07.05.2021 - 08.05.2021

Medzinárodná regata juniorov/U23

29.05.2021 - 30.05.2021

KP juniori

05.06.2021 - 05.06.2021

Veľká cena Komárna

12.06.2021 - 13.06.2021

Pohár SNP

19.06.2021 - 20.06.2021

Trenčianska regata

26.06.2021 - 27.06.2021

Novácka päťstovka

03.07.2021 - 04.07.2021

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

10.07.2021 - 11.07.2021

Pohár Interu

24.07.2021 - 25.07.2021

Majstrovstvá SR krátke trate

06.08.2021 - 08.08.2021

III. KP na MS seniori

28.08.2021 - 29.08.2021

Pohár Slávie UK

04.09.2021 - 04.09.2021

Dunajský maratón

12.09.2021 - 12.09.2021

Hargašov memoriál

25.09.2021 - 25.09.2021

Rozlúčkové preteky

02.10.2021 - 02.10.2021

Jungov memoriál

07.05.2022 - 07.05.2022

I. KP seniorov + testy juniorov/kadetov

07.05.2022 - 08.05.2022

M-SR dlhé trate

14.05.2022 - 15.05.2022

Rudno Cup

21.05.2022 - 21.05.2022

I. KP juniorov

28.05.2022 - 28.05.2022

Medzinárodná regata juniorov/U23

03.06.2022 - 05.06.2022

Veľká cena Komárna

11.06.2022 - 12.06.2022

Pohár SNP

18.06.2022 - 19.06.2022

Trenčianska regata

25.06.2022 - 26.06.2022

II. KP seniorov

30.06.2022 - 01.07.2022

Novácka päťstovka

02.07.2022 - 03.07.2022

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

09.07.2022 - 10.07.2022

Pohár Interu

23.07.2022 - 24.07.2022

M-SR krátke trate

05.08.2022 - 07.08.2022

Dunajský maratón

04.09.2022 - 04.09.2022

Súťaž olympijských nádejí

08.09.2022 - 11.09.2022

M-SR maratón

17.09.2022 - 17.09.2022

Hargašov memoriál

24.09.2022 - 24.09.2022

Rozlúčkové preteky

01.10.2022 - 01.10.2022

M-SR dlhé trate

06.05.2023 - 06.05.2023

Rudno Cup

20.05.2023 - 20.05.2023

Medzinárodná regata juniorov/U23

26.05.2023 - 28.05.2023

Veľká cena Komárna

03.06.2023 - 04.06.2023

KP juniori

10.06.2023 - 10.06.2023

Pohár SNP

17.06.2023 - 18.06.2023

Trenčianska regata

24.06.2023 - 25.06.2023

Novácka päťstovka

01.07.2023 - 02.07.2023

II. KP seniori

13.07.2023 - 14.07.2023

Pohár Interu

15.07.2023 - 16.07.2023

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

22.07.2023 - 23.07.2023

M-SR krátke trate

04.08.2023 - 06.08.2023

M-SR SUP

12.08.2023 - 13.08.2023

Dunajský maratón

10.09.2023 - 10.09.2023

Jungov memoriál

16.09.2023 - 16.09.2023

Hargašov memoriál / M-SR maratón

23.09.2023 - 23.09.2023

Rozlúčkové preteky

30.09.2023 - 30.09.2023

M-SR dlhé trate

04.05.2024 - 04.05.2024

Jungov memoriál

11.05.2024 - 11.05.2024

Rudno Cup

18.05.2024 - 18.05.2024

Medzinárodná regata juniorov/U23

24.05.2024 - 26.05.2024

Pohár SNP

01.06.2024 - 02.06.2024

KP juniori a U23

08.06.2024 - 09.06.2024

Veľká cena Komárna

15.06.2024 - 16.06.2024

Trenčianska regata

22.06.2024 - 23.06.2024

Novácka päťstovka

06.07.2024 - 07.07.2024

Pohár Interu

13.07.2024 - 14.07.2024

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner