Už vieme kto nás bude reprezentovať na svetových pohároch a II. Európskych hrách

Po dlhej zimnej a jarnej príprave sa posledný víkend 11.-12.5. všetci naši seniorskí pretekári zišli v Areáli kanoistiky a veslovania Zemník v Bratislave a v I. kvalifikačných pretekoch súperili o miestenky na svetové poháre v Poznani, Duisburgu a Európskych hrách v Minsku. V niektorých kategóriách to bolo možno jednoduchšie, inde sa bolo treba prebojovať od rozjazdy cez semifinále až do finále. Nahustený program nenechal nikoho vydýchnuť a po dojazde poslednej lode si zasadol realizačný tím seniorov a hľadal najoptimálnejšie zloženie posádok na jednotlivé preteky podľa výsledkov kvalifikačných pretekov a predvedených foriem jednotlivých pretekárov.

Po náročnom schvaľovaní v nedeľu realizačným tímom a hneď v pondelok výkonným výborom sa rozhodlo o takmer všetkých miestach okrem K1 muži 5000 metrov na Európskych hrách, kde sa bude rozhodovať medzi Samuelom Balážom a Ákosom Gacsalom podľa ich umiestnenia na II. SP v Duisburgu. 

Na dva svetové poháre a Európske hry pocestujú naši pretekári v takomto zložení:

 

I.SP Poznaň, Poľsko 23.-26.05.2019

 

Ženy 200m

K1 Ivana Mládková

C1 Gabriela Ladičová

C1 Lucia Valová

C2 Lucia Valová - Hana Mikéciová

 

Ženy 500m

K1 Ivana Mládková

K1 Mariana Petrušová

C2 Lucia Valová - Hana Mikéciová

 

Ženy 1000m

K1 Mariana Petrušová

K1 Jessica Zatlkajová

 

Ženy 5000m

K1 Mariana Petrušová

K1 Jessica Zatlkajová

 

MIX 500m

K2 Ivana Mládková - Juraj Tarr

C2 Gabriela Ladičová - Matej Rusnák

 

Muži  200m

K1 Matúš Jedinák

 

Muži 500m

K1 Matúš Jedinák

K1 Ákos Gacsal

K2 Denis Myšák - Juraj Tarr

C1 Matej Rusnák 

C1 Dávid Fekete

 

Muži 1000m

K1 Ákos Gacsal

K1 Juraj Tarr

C1 Matej Rusnák

C1 Dávid Fekete

 

Muži 5000m

K1 Ákos Gacsal

C1 Dávid Fekete

 

II. SP Duisburg, Nemecko 31.-02.06.2019

 

Ženy 200m

K1 Ivana Mládková

C1 Gabriela Ladičová

 

Ženy 500m

K1 Ivana Mládková

K1 Mariana Petrušová

C1 Gabriela Ladičová

 

Ženy 1000m

K1 Mariana Petrušová

 

Ženy 5000m

K1 Mariana Petrušová

 

MIX 500m

K2 Ivana Mládková - Csaba Zalka

C2 Gabriela Ladičová - Matej Rusnák

 

Muži  200m

K1 Matúš Jedinák

 

Muži 500m

K1 Matúš Jedinák

K2 Erik Vlček - Csaba Zalka

K2 Samuel Baláž - Ákos Gacsal

K4 Samuel Baláž - Erik Vlček - Gábor Jakubík - Csaba Zalka

C1 Matej Rusnák

 

Muži 1000m

K1 Adam Botek

K1 Peter Gelle

K2 Peter Gelle - Adam Botek 

C1 Matej Rusnák

 

Muži 5000m

K1 Ákos Gacsal

K1 Samuel Baláž

 

II. Európske hry, Minsk 25.-27.06.2019

 

Ženy 200m

K1 Ivana Mládková

C1 Gabriela Ladičová

 

Ženy 500m

K1 Ivana Mládková

K2 Mariana Petrušová - Jessica Zatlkajová

C2 Lucia Valová - Hana Mikéciová

 

Ženy 5000m

K1 Mariana Petrušová

 

Muži  200m

K1 Csaba Zalka

 

Muži 500m

K4 Samuel Baláž - Erik Vlček - Adam Botek - Csaba Zalka

 

Muži 1000m

K1 Gábor Jakubík

K2 Peter Gelle - Adam Botek 

C1 Matej Rusnák

 

Muži 5000m

K1 Samuel Baláž

Jantext
Vajda

Preteky

Pohár Slávie UK

07.09.2019 - 07.09.2019

Dunajský maratón

08.09.2019 - 08.09.2019

Súťaž olympijskych nádejí

13.09.2019 - 15.09.2019

Hargašov memoriál

21.09.2019 - 21.09.2019

Rozlúčkové preteky

05.10.2019 - 05.10.2019

Majstrovstvá Slovenska v maratóne

28.04.2019 - 28.04.2019

Majstrovstvá Slovenska dlhé trate

04.05.2019 - 05.05.2019

Rudno Cup

08.05.2019 - 08.05.2019

Jungov memoriál

18.05.2019 - 18.05.2019

Medzinárodná regata juniorov / U23

24.05.2019 - 26.05.2019

Pohár SNP

01.06.2019 - 02.06.2019

Kvalifikačné preteky juniorov

09.06.2019 - 09.06.2019

Veľká cena Komárna

15.06.2019 - 16.06.2019

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

22.06.2019 - 23.06.2019

Trenčianska regata

29.06.2019 - 30.06.2019

II. Kvalifikačné preteky seniori

04.07.2019 - 05.07.2019

Novácka päťstovka

06.07.2019 - 07.07.2019

Pohár Interu

27.07.2019 - 27.07.2019

Majstrovstvá Slovenska krátke trate

09.08.2019 - 11.08.2019