Slovenský mládežnícky tím na Českom pohári benjamínkov v Kojetíne

Dňa 8.6.2024 sa Slovenský mládežnícky tím (SMT) zúčastnil na pretekoch v Kojetíne, kde sa konal Český pohár benjamínkov (kategórie do 12 rokov). Keďže na pretekoch Českého pohára v Račiciach pred 3 týždňami tieto vekové kategórie nepretekali, náš 18 členný tím bol zložený zväčša zo športovcov vo veku 11-12 rokov (+ niekoľko 14-ročných) a 3 členov realizačného tímu. Pretekalo sa na rieke Morava, na tratiach 200m a 500m.

Celý Slovenský mládežnícky tím podal bojovný výkon, získali sme 15 víťazstiev a celkove až 25 medailových umiestnení. Na zisku medailí sa podieľalo až 17 športovcov.

Opäť sa darilo dievčatám, hlavne 12-ročným (bebjamínky A), ktoré vo finále na 200m obsadili prvé 3 miesta. Zvíťazila Gréta Nagy. Timea Stančeková – Ema Ondrejíčková vyhrali disciplínu K2 500m. Svoje jazdy medzi 11-ročnými vyhrali kajakári (benjamínci B) Michal Uhrík, Filip Klimo a Adam Nágel, takisto kajakárka (benjamínka B) Abigel Žilik.  V dvojkajaku benjamínkov A si pre víťazstvo prišli Marcell Vágvölgyi – Andrej Frič. Štartovali sme a vyhrali aj v u nás netradičných disciplínach:   

K2 500m mix   Ema Ondrejíčková - Andrej Frič

K4 500m          Timea Stančeková – Ema Ondrejíčková – Gréta Nagy – Abigel Žilik

Mali sme zastúpenie aj v kategórii starších žiakov (14 ročných), kde sme zvíťazili v disciplínach K1 200m: Sofia Noskovičová (K1), Henrich Hanečák (K1), Alex Vadovič (C1), na 500m trati Sofia Noskovičová - Karolína Schultzová (K2), Sofia Noskovičová - Henrich Hanečák (K2 mix), Sofia Noskovičová - Karolína Schultzová - Henrich Hanečák (K4 mix).           

Za bojovnosť, výborné výsledky, tímového ducha sa chcem poďakovať všetkým našim pretekárom, realizačnému tímu, osobným klubovým trénerom, sekretariátu Sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

 

Výsledky:

http://www.kanoistika-kojetin.cz/index.php/component/k2/item/593-online-vysledky-mp-cpb-2024

 

Bratislava 11.6.2024

 

Spracoval: Vladimír Mrva – vedúci SMT         

 

Dňa 16.06.2024

Jantext
Vajda

Preteky

Pohár Interu

13.07.2024 - 14.07.2024

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

20.07.2024 - 21.07.2024

M-SR krátke trate

02.08.2024 - 04.08.2024

M-SR SUP

10.08.2024 - 11.08.2024

Hargašov memoriál / M-SR maratón

07.09.2024 - 07.09.2024

Rozlúčkové preteky

05.10.2024 - 05.10.2024

I. KP seniori

30.04.2021 - 02.05.2021

Majstrovstvá SR dlhé trate

07.05.2021 - 08.05.2021

Medzinárodná regata juniorov/U23

29.05.2021 - 30.05.2021

KP juniori

05.06.2021 - 05.06.2021

Veľká cena Komárna

12.06.2021 - 13.06.2021

Pohár SNP

19.06.2021 - 20.06.2021

Trenčianska regata

26.06.2021 - 27.06.2021

Novácka päťstovka

03.07.2021 - 04.07.2021

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

10.07.2021 - 11.07.2021

Pohár Interu

24.07.2021 - 25.07.2021

Majstrovstvá SR krátke trate

06.08.2021 - 08.08.2021

III. KP na MS seniori

28.08.2021 - 29.08.2021

Pohár Slávie UK

04.09.2021 - 04.09.2021

Dunajský maratón

12.09.2021 - 12.09.2021

Hargašov memoriál

25.09.2021 - 25.09.2021

Rozlúčkové preteky

02.10.2021 - 02.10.2021

Jungov memoriál

07.05.2022 - 07.05.2022

I. KP seniorov + testy juniorov/kadetov

07.05.2022 - 08.05.2022

M-SR dlhé trate

14.05.2022 - 15.05.2022

Rudno Cup

21.05.2022 - 21.05.2022

I. KP juniorov

28.05.2022 - 28.05.2022

Medzinárodná regata juniorov/U23

03.06.2022 - 05.06.2022

Veľká cena Komárna

11.06.2022 - 12.06.2022

Pohár SNP

18.06.2022 - 19.06.2022

Trenčianska regata

25.06.2022 - 26.06.2022

II. KP seniorov

30.06.2022 - 01.07.2022

Novácka päťstovka

02.07.2022 - 03.07.2022

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

09.07.2022 - 10.07.2022

Pohár Interu

23.07.2022 - 24.07.2022

M-SR krátke trate

05.08.2022 - 07.08.2022

Dunajský maratón

04.09.2022 - 04.09.2022

Súťaž olympijských nádejí

08.09.2022 - 11.09.2022

M-SR maratón

17.09.2022 - 17.09.2022

Hargašov memoriál

24.09.2022 - 24.09.2022

Rozlúčkové preteky

01.10.2022 - 01.10.2022

M-SR dlhé trate

06.05.2023 - 06.05.2023

Rudno Cup

20.05.2023 - 20.05.2023

Medzinárodná regata juniorov/U23

26.05.2023 - 28.05.2023

Veľká cena Komárna

03.06.2023 - 04.06.2023

KP juniori

10.06.2023 - 10.06.2023

Pohár SNP

17.06.2023 - 18.06.2023

Trenčianska regata

24.06.2023 - 25.06.2023

Novácka päťstovka

01.07.2023 - 02.07.2023

II. KP seniori

13.07.2023 - 14.07.2023

Pohár Interu

15.07.2023 - 16.07.2023

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

22.07.2023 - 23.07.2023

M-SR krátke trate

04.08.2023 - 06.08.2023

M-SR SUP

12.08.2023 - 13.08.2023

Dunajský maratón

10.09.2023 - 10.09.2023

Jungov memoriál

16.09.2023 - 16.09.2023

Hargašov memoriál / M-SR maratón

23.09.2023 - 23.09.2023

Rozlúčkové preteky

30.09.2023 - 30.09.2023

M-SR dlhé trate

04.05.2024 - 04.05.2024

Jungov memoriál

11.05.2024 - 11.05.2024

Rudno Cup

18.05.2024 - 18.05.2024

Medzinárodná regata juniorov/U23

24.05.2024 - 26.05.2024

Pohár SNP

01.06.2024 - 02.06.2024

KP juniori a U23

08.06.2024 - 09.06.2024

Veľká cena Komárna

15.06.2024 - 16.06.2024

Trenčianska regata

22.06.2024 - 23.06.2024

Novácka päťstovka

06.07.2024 - 07.07.2024

Pohár Interu

13.07.2024 - 14.07.2024

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner