Kanoista roka

Anketa Kanoista roka je každoročná slávnostná udalosť ako pocta najúspešnejším športovcom, trénerom a funkcionárom Slovenskej kanoistiky.

Výsledky ankety Kanoista roka

Rok 2019

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka SDV Matej Beňuš
Športovec roka SHV Peter Gelle
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Matej Beňuš (SDV)
Matej Rusnák (SDV)
Kajakár roka Jakub Grigar (SDV)
Peter Gelle (SHV)
Kajakárka roka Eliška Mintálová (SDV)
Ivana Mládková (SHV)
Kanoistka roka Monika Škáchová (SDV)
GAbriela Ladičová (SHV)
Výkon roka Andrej Málek (SDV)
K4 1000M Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek (SHV)
Talent roka Zuzana Paňková (SDV)
Marko Ujvári (SHV)
Tréner roka Peter Škantár (SDV)
Radovan Šimočko (SHV)
Tréner mládeže Peter Murcko (SDV)
Ľubomír Hagara st. (SHV)
Rozhodca roka Ľubor Petro (SDV)
Martin Bielik (SHV)
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos

Alexander Slafkovský st. (SDV)
Tibor Soós (SHV)

Miroslav Haviar (SHV)

Uvedení do siene slávy Peter Mráz (SDV)
Ladislav Čepčiansky (SHV)

 

Rok 2018

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka SDV Alexander Slafkovský
Športovec roka SHV Samuel Baláž
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Alexander Slafkovský (SDV)
Matej Rusnák (SDV)
Kajakár roka Jakub Grigar (SDV)
Peter Gelle (SHV)
Kajakárka roka Elena Kaliská (SDV)
Ivana Mládková (SHV)
Kanoistka roka Monika Škáchová, Soňa Stanovská (SDV)
Lucia Valová (SHV)
Výkon roka hliadka 3xC1M – hliadka 3 x C1M Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán (SDV)
K4 500M Samuel Baláž, MIlan Fraňa, Csaba Zalka, Adam Botek (SHV)
Talent roka Emanuela Luknárová (SDV)
Matúš Jedinák (SHV)
Tréner roka Stanislav Gejdoš (SDV)
Radovan Šimočko (SHV)
Tréner mládeže Miroslav Stanovský (SDV)
Ľubomír Hagara st. (SHV)
Rozhodca roka Lucia Záhorská (SDV)
Martin Bielik (SHV)
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Ján Kvašňovský (SDV)
Ladislav Čepčiansky (SHV)
Uvedení do siene slávy Anton Zerer - in memoriam (SDV)
Tibor Polakovič - in memoriam (SHV)

 

Rok 2017

Hlavná kategória Víťazi
Športovec roka Alexander Slafkovský
Športovkyňa roka Jana Dukátová
Kategórie Víťazi
Kanoista roka Alexander Slafkovský (SDV)
Matej Rusnák (SDV)
Deblkanoisti roka Ladislav a Peter Škantárovci
Kajakár roka Jakub Grigar (SDV)
Peter Gelle (SHV)
Kajakárka roka Jana Dukátová (SDV)
Ivana Mládková (SHV)
Kanoistka roka Soňa Stanovská (SDV)
Lucia Valová (SHV)
Výkon roka hliadka 3xC1M – Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš (SDV)
K2 – Peter Gelle Adam Botek (SHV)
Talent roka Eliška Mintálová (SDV)
Csaba Zalka (SHV)
Tréner roka Stanislav Gejdoš (SDV)
Radovan Šimočko (SHV)
Tréner mládeže Tomáš Mráz (SDV)
Gejza Vass (SHV)
Rozhodca roka Renáta Kollárová (SDV)
Martin Bielik (SHV)
Čestné kategórie Ocenení
Cena za dlhoročný prínos Jozef Šoška (SDV)
Tomáš Grosmann (SHV)
Uvedení do siene slávy Peter Hochschorner st. (SDV)
Jan Matocha, Anton Daštinský, Ľubomír Kadnár, Milan Rosa, Vladimír Špaček (SHV – IN MEMORIAM)