Kajakárka Katarína Pecsuková získala v piatok prvú medailu pre Slovensko na Súťaži olympijských nádejí v rýchlostnej kanoistike, ktorá sa koná v poľskom meste Poznaň (14. - 16. septembra 2018) za účasti 36 krajín. Slovenka skončila v K1 na 1000 m žien (ročník narodenia 2003) na bronzovej priečke, keď zvíťazila Katrine Jensenová (Dán.), druhá bola Maďarka Anna Máróová.
V piatkovom programe sa naši mladí reprezentanti predstavili v ďalších šiestich A-finále s tromi štvrtými, jedným siedmym, ôsmym a deviatym miestom.
Prvý deň pretekov hodnotí vedúci slovenskej výpravy Marián Tesárik: ,,Myslím si, že po prvom dni môžeme hovoriť o úspešnom vstupe našich pretekárov. Prvú medailu pre nás získala Katka Pecsuková a máme ďalších šesť A-finálových umiestnení. Čo sa týka troch štvrtých miest, boli s minimálnym odstupom na bronzovú priečku a sú veľmi cenné, v každej kategórii. Niektorí mali mimoriadne náročný program, napríklad Daniel Rybanský absolvoval dokopy až šesť kilometrov jázd, napriek tomu dokázal byť na 4. priečke v K1 a v K4 spolu s Matejom Današom, Márkom Meszlényim a Martinom Iliašom obsadili 8. miesto, čo je tiež pekné vzhľadom na to, že ide všetko o 15-16-ročných chalanov."
Na margo poveternostných podmienok dodal: ,,Je výraznejšie chladnejšie než bolo u nás, cez deň sa teplota pohybovala okolo 15 stupňov Celzia. Ráno mrholilo, našťastie, okolo desiatej-jedenástej sa vyjasnilo, bolo bezvetrie, čiže ideálne podmienky na súťaženie."
Výsledky Slovákov - piatok:
K1 1000 m, ženy (2003): 3. miesto: Katarína Pecsuková
K1 1000 m, ženy (2001): 7. miesto: Karolína Seregiová
K1 1000 m, muži (2003): 4. miesto: Daniel Rybanský
K2 1000 m, muži (2001): 4. miesto: Martin Hvojník, Zsolt Libai
K2 1000 m, muži (2002 – 2003): 9. miesto: Adam Bende, Martin Iliaš
K4, 1000 m, muži (2001 – 2003): 8. miesto: Matej Današ, Daniel Rybanský, Martin Iliaš, Márk Meszlényi
C1 1000 m, muži: (2002): 4. miesto: Peter Lérant
(lh)
Výsledky: http://oh2018.domtel-sport.pl/?dzien=2018-09-14&impreza=6
Dňa 14.09.2018Preteky
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 - 28.04.2024
M-SR dlhé trate
04.05.2024 - 04.05.2024
Jungov memoriál
11.05.2024 - 11.05.2024
Rudno Cup
18.05.2024 - 18.05.2024
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 - 26.05.2024
Pohár SNP
01.06.2024 - 02.06.2024
KP juniori a U23
08.06.2024 - 09.06.2024
Veľká cena Komárna
15.06.2024 - 16.06.2024
Trenčianska regata
22.06.2024 - 23.06.2024
Majstrovstvá Európy juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike
27.06.2024 - 30.06.2024
Novácka päťstovka
06.07.2024 - 07.07.2024
Pohár Interu
13.07.2024 - 14.07.2024
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 - 21.07.2024
M-SR krátke trate
02.08.2024 - 04.08.2024
M-SR SUP
10.08.2024 - 11.08.2024
Hargašov memoriál / M-SR maratón
07.09.2024 - 07.09.2024
Pohár Slávie UK - Memoriál Jána Matochu
14.09.2024 - 14.09.2024
Dunajský maratón
15.09.2024 - 15.09.2024
Rozlúčkové preteky
05.10.2024 - 05.10.2024
!!! Zrušené !!! - M SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
06.02.2021 - 06.02.2021
!!! Zrušené !!! - Rudno CUP - !!! Zrušené !!!
17.04.2021 - 17.04.2021
I. KP seniori
30.04.2021 - 02.05.2021
Majstrovstvá SR dlhé trate
07.05.2021 - 08.05.2021
!!! Zrušené !!! - Jungov memoriál - !!! Zrušené !!!
15.05.2021 - 15.05.2021
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2021 - 30.05.2021
KP juniori
05.06.2021 - 05.06.2021
Veľká cena Komárna
12.06.2021 - 13.06.2021
Pohár SNP
19.06.2021 - 20.06.2021
Trenčianska regata
26.06.2021 - 27.06.2021
!!! Zrušené !!! - II. KP seniori - !!! Zrušené !!!
01.07.2021 - 01.07.2021
Novácka päťstovka
03.07.2021 - 04.07.2021
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
10.07.2021 - 11.07.2021
Pohár Interu
24.07.2021 - 25.07.2021
Majstrovstvá SR krátke trate
06.08.2021 - 08.08.2021
III. KP na MS seniori
28.08.2021 - 29.08.2021
Pohár Slávie UK
04.09.2021 - 04.09.2021
Dunajský maratón
12.09.2021 - 12.09.2021
Majstrovstvá SR maratón / Jungov memoriál pre mládež - 4.ročník
18.09.2021 - 18.09.2021
Hargašov memoriál
25.09.2021 - 25.09.2021
Rozlúčkové preteky
02.10.2021 - 02.10.2021
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
05.02.2022 - 05.02.2022
Jungov memoriál
07.05.2022 - 07.05.2022
I. KP seniorov + testy juniorov/kadetov
07.05.2022 - 08.05.2022
M-SR dlhé trate
14.05.2022 - 15.05.2022
Rudno Cup
21.05.2022 - 21.05.2022
I. KP juniorov
28.05.2022 - 28.05.2022
Medzinárodná regata juniorov/U23
03.06.2022 - 05.06.2022
Veľká cena Komárna
11.06.2022 - 12.06.2022
Pohár SNP
18.06.2022 - 19.06.2022
Trenčianska regata
25.06.2022 - 26.06.2022
II. KP seniorov
30.06.2022 - 01.07.2022
Novácka päťstovka
02.07.2022 - 03.07.2022
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
09.07.2022 - 10.07.2022
Pohár Interu
23.07.2022 - 24.07.2022
Zrušené - II. KP juniorov a U23 - Zrušené
30.07.2022 - 31.07.2022
M-SR krátke trate
05.08.2022 - 07.08.2022
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
03.09.2022 - 03.09.2022
Dunajský maratón
04.09.2022 - 04.09.2022
Súťaž olympijských nádejí
08.09.2022 - 11.09.2022
M-SR maratón
17.09.2022 - 17.09.2022
Hargašov memoriál
24.09.2022 - 24.09.2022
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 - 01.10.2022
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
04.02.2023 - 04.02.2023
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
29.04.2023 - 30.04.2023
M-SR dlhé trate
06.05.2023 - 06.05.2023
Rudno Cup
20.05.2023 - 20.05.2023
Medzinárodná regata juniorov/U23
26.05.2023 - 28.05.2023
Veľká cena Komárna
03.06.2023 - 04.06.2023
KP juniori
10.06.2023 - 10.06.2023
Pohár SNP
17.06.2023 - 18.06.2023
Trenčianska regata
24.06.2023 - 25.06.2023
Novácka päťstovka
01.07.2023 - 02.07.2023
II. KP seniori
13.07.2023 - 14.07.2023
Pohár Interu
15.07.2023 - 16.07.2023
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
22.07.2023 - 23.07.2023
M-SR krátke trate
04.08.2023 - 06.08.2023
M-SR SUP
12.08.2023 - 13.08.2023
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
09.09.2023 - 09.09.2023
Dunajský maratón
10.09.2023 - 10.09.2023
Jungov memoriál
16.09.2023 - 16.09.2023
Hargašov memoriál / M-SR maratón
23.09.2023 - 23.09.2023
Rozlúčkové preteky
30.09.2023 - 30.09.2023
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
10.02.2024 - 10.02.2024