Pohár Slávie UK bol prehliadkou mladej slovenskej špičky

V sobotu 8. septembra sa na Zemníku uskutočnil už 19. ročník pretekov v rýchlostnej kanoistike Pohár Slávie UK, na programe boli disciplíny na 2000 m vo všetkých vekových kategóriách.

Hodnotenie predsedu kanoistického oddielu Slávie UK a riaditeľa pretekov Miroslava Haviara je nasledovné: „Okrem pár nepodstatných drobností vypálilo všetko dobre. Mali sme vynikajúcu účasť, pravdepodobne najvyššiu v histórii pretekov, štartovalo 360 pretekárov z 20 oddielov. Zišla sa celá slovenská kanoistická špička v mládežníckych kategóriách, najlepší seniori, pochopiteľne, chýbali, pre nich sa sezóna majstrovstvami Slovenska prakticky skončila. V minulosti sme tieto preteky robievali aj na Zlatých Pieskoch, kde bolo tiež fajn, ale teraz už na Zemníku sú podmienky lepšie, areál už predsa len nejako vyzerá, ľudia majú dobrý výhľad na vodnú plochu, nie je problém s parkovaním. Tým, že sa nadstavil ďalší diel rozhodcovskej veže, majú aj rozhodcovia väčší komfort a pokoj pre svoju prácu. Ráno ešte trochu pofukovalo, ale potom vietor takmer ustal, takže aj z tohto pohľadu boli priaznivé podmienky pre pretekanie, takmer ideálne. Mám dobré ohlasy od klubov a zúčastnených, dostal som niekoľko mailov so slovami, že to boli pekné preteky, nuž si myslím, že boli spokojní.“

Pomaly sa tak môžu chystať na budúcoročný, jubilejný, 20. ročník.