Po medailách jeden priamy postup do A-finále | Slovenská Kanoistika
Po medailách jeden priamy postup do A-finále

Po výbornom sobotnom predpoludní, keď sa o tri slovenské cenné medaily na 200-metrovej trati zaslúžili Matúš Jedinák (striebro medzi juniormi v K1), Lucia

Valová (bronz medzi juniorkami v C1) a Csaba Zalka (bronz v kategórii do 23 rokov v K1), prišlo pre slovenskú výpravu na MSJ a pretekárov do 23 rokov v bulharskom Plovdive solídne popoludnie v rozjazdách na 500 metrov.

Zo siedmich lodí jedna postúpila priamo do nedeľného A-finále, ďalších šesť sa v ten istý deň predstaví v semifinálových jazdách. Štvorkajak v zostave Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka a Adam Botek vyhral na päťstovke svoju rozjazdu za 1:20,180 min, tým si hneď zabezpečil miesto v A-finále a v nedeľu o 11,14 hod. nášho času bude bojovať o medailu.

 

Slováci v sobotňajších jazdách:

PREDPOLUDNÍM NA 200 METROV

Matúš Jedinák, K1 200 m juniori: 2. v A-finále za 35,613, predtým 1. v semifinálovej jazde

Lucia Valová, C1 200 m juniorky: 3. v A-finále za 48,377, predtým 1. v semifinálovej jazde

Dominik Olejník, C1 200 m juniori: 9. v A-finále za 42,527, predtým 3. v semifinálovej jazde

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Csaba Zalka, K1 200 m do 23 rokov: 3. v A-finále za 34,909, predtým 3. v semifinálovej jazde

Gabriela Ladičová, C1 200 m do 23 rokov: 8. v A-finále za 48,571

Lucia Oršulová, K1 200 m do 23 rokov: 7. v semifinálovej jazde, ďalej nepostúpila

POPOLUDNÍ NA 500 METROV

Martin Hvojník, Matúš Jedinák, Richard Németh, Zsolt Libai, K4 juniori: 3. v rozjazde, postup do semifinále

Jessica Zatlkajová, K1 juniorky: 3. v rozjazde, postup do semifinále

Dávid Koczkás, Eduard Strýček, David Fekete, Richard Zilizi, C4 juniori: 5. v rozjazde, postup do semifinále

Tomáš Holka, K1 juniori: 2. v rozjazde, postup do semifinále

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka, Adam Botek, K4 do 23 rokov: 1. v rozjazde, priamy postup do A-finále

Mariana Petrušová, K1 do 23 rokov: 2. v rozjazde, postup do semifinále

Martin Nemček, K1 do 23 rokov: 5. v rozjazde, postup do semifinále

(gn)

Jantext
Vajda

Preteky

Majstrovstvá Slovenska krátke trate

31.08.2018 - 02.09.2018

Pohár Slávie UK

08.09.2018 - 08.09.2018

Dunajský maratón

09.09.2018 - 09.09.2018

Olympijske nádeje

14.09.2018 - 16.09.2018

Rozlúčkové preteky

06.10.2018 - 06.01.2018

I. KP seniori

05.05.2018 - 06.05.2018

Rudno Cup

12.05.2018 - 12.05.2018

Majstrovstvá Slovenska maratón

19.05.2018 - 19.05.2018

Jungov memoriál

26.05.2018 - 26.05.2018

Medzinárodná regata

01.06.2018 - 03.06.2018

KP juniori

09.06.2018 - 09.06.2018

Veľká cena Komárna

16.06.2018 - 17.06.2018

Trenčianska regata

30.06.2018 - 01.07.2018

Novácka päťstovka

07.07.2018 - 08.07.2018

II. KP seniori

14.07.2018 - 15.07.2018

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

04.08.2018 - 05.08.2018

Pohár SNP

11.08.2018 - 12.08.2018