Mládež mieri na majstrovstvá Európy

Už dnes vyráža časť našej výpravy na jedno z dvoch vrcholových mládežníckych podujatí. Od 11. do 14. júla bude v Českých Račiciach bojovať o tituly majstrov Európy týchto 29 slovenských pretekárov v kategóriách juniorov a do 23 rokov:

 

JUNIORI

Ženy 200m

K1 Romana Jakubisová (2002)

C1 Lucia Valová (2001)

Ženy 500m

K1 Dagmar Čulenová (2002)

C1 Lucia Valová (2001)

K2 Dagmar Čulenová (2002) - Romana Jakubisová (2002)

K4 Katarína Pecsuková (2003) - Bianka Sidová (2004) - Emma Horváthová (2002) - Karolína Seregiová (2001)

Ženy 1000m

K1 Katarína Pecsuková (2003)

Muži  200m

K1 Martin Hvojník (2001)

C1 Dominik OLexík (2001)

Muži 500m

K1 Michal Pospíšil (2001)

K4 Viktor Samuel Podhradský (2003) - Martin Hvojník (2001) - Zsolt Libai (2001) - Richard Németh (2001)

C4 Peter CH. Lenart (2002) - Peter Stolárik (2003) - Peter Kizek (2002) - Andrej Mazaník (2001)

Muži 1000m

K1 Márk Meszlényi (2002)

K2 Daniel Rybanský (2003) - Marko Ujvári (2001)

C1 Eduard Strýček (2001)

C2 Peter Kizek (2002) - Andrej Mazaník (2001)

 

U23

Ženy 200m

K1 Jessica Zatlkjaová

C1 Gabriela Ladičová

 Ženy 500m

K1 Mariana Petrušová

C1 Gabriela Ladičová

Ženy 1000m

K1 Mariana Petrušová

Muži  200m

K1 Csaba Zalka

Muži 500m

K4 Samuel Baláž - Matúš Jedinák- Csaba Zalka - Adam Botek

Muži 1000m

K2 Samuel Baláž - Adam Botek 

C1 Dávid Fekete

 

Program pretekov: 

Štvrtok 11. júl

09:00 rozjazdy 1000 m

muži - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23, K2 jun. a U23, C2;

ženy - K1 jun. a U23

11:50 rozjazdy 500 m

muži: K1 jun.;

ženy: K1 jun., C1 jun.

15:00 rozjazdy 500 m

muži - K1 U23, C2 U23, K4 jun. a U23, C4 jun.;

ženy -  K1 U23, C1 U23, K2 jun. a U23, C2 jun., K4 jun. a U23

Piatok 12. júl

09:00 semifinále 500 m

muži - K1 jun. a U23, C4 jun., C2 jun.;

ženy - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23, K2 jun. a U23, C2 jun. a U23

10:30 semifinále 1000 m

muži - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23, K2 jun. a U23, C2 jun. a U23;

ženy - K1 jun. a U23

14:00 semifinále 500 m

muži - K4 jun. a U23;

ženy - K4 jun. a U23

15:00 rozjazdy 200 m

muži - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23;

ženy - C1 jun. a U23, K1 jun. a U23, C2 jun.

Sobota 13. júla

09:00 finále 1000 m

muži - K1 jun. a U23, K2 jun. a U23, C1 jun. a U23, C2 jun. a U23;

ženy - K1 jun. a U23

15:00 semifinále 200 m

muži - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23;

ženy - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23, C2 jun.

Nedela 14. júla

09:00 finále 500 m

muži - K1 jun. a U23, K4 jun. a U23, C2 U23, C4 jun.;

ženy - K1 jun. a U23, K4 jun. a U23, C1 jun. a U23, C2 jun. a U23, K2 jun. a U23

15:30 finále 200 m
muži - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23;

ženy - K1 jun. a U23, C1 jun. a U23; C2 jun. a U23

 

Živý prenos môžete sledovať tu: https://www.youtube.com/CanoeEurope 

Výsledky: https://timetable.europecanoeevents.com/index.php?gmt=2&gmt2=-120 

Všetky informácie o pretekoch nájdete na tejto webstránke: https://www.canoeracice.com/cz/

 

Jantext
Vajda

Preteky

Pohár Interu

27.07.2019 - 27.07.2019

Majstrovstvá Slovenska krátke trate

09.08.2019 - 11.08.2019

Pohár Slávie UK

07.09.2019 - 07.09.2019

Dunajský maratón

08.09.2019 - 08.09.2019

Súťaž olympijskych nádejí

13.09.2019 - 15.09.2019

Hargašov memoriál

21.09.2019 - 21.09.2019

Rozlúčkové preteky

05.10.2019 - 05.10.2019

Majstrovstvá Slovenska v maratóne

28.04.2019 - 28.04.2019

Majstrovstvá Slovenska dlhé trate

04.05.2019 - 05.05.2019

Rudno Cup

08.05.2019 - 08.05.2019

Jungov memoriál

18.05.2019 - 18.05.2019

Medzinárodná regata juniorov / U23

24.05.2019 - 26.05.2019

Pohár SNP

01.06.2019 - 02.06.2019

Kvalifikačné preteky juniorov

09.06.2019 - 09.06.2019

Veľká cena Komárna

15.06.2019 - 16.06.2019

Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa

22.06.2019 - 23.06.2019

Trenčianska regata

29.06.2019 - 30.06.2019

II. Kvalifikačné preteky seniori

04.07.2019 - 05.07.2019

Novácka päťstovka

06.07.2019 - 07.07.2019