20.4. 14:15 - V sobotu bude valné zhromaždenie SZRK a sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky

 

| 19.4. 09:34 - Oficiálne výsledky Slovákov v barcelonskej kvalifikácii na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 18.4. 09:59 - Kohlová sa pripravuje na Zlatých pieskoch. Mal by potiahnuť historický ženský štvorkajak | 17.4. 10:52 - Róbert Erban spomínal v Barcelone na Barcelonu. Medaila mu ušla o vlások | 16.4. 20:49 - Slováci v barcelonskej kvalifikácii. Pecsuková postúpila na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 6.4. 09:19 - Mladí pretekári budú bojovať v Barcelone o Buenos Aires |

Aktuality

27. marec 2018

Po diskvalifikácii Trunova Beňo so Zaťkom napokon 8. na ME 2017


Slovenskí kajakári Miroslav Zaťko a Ľubomír Beňo, ktorí vlani obsadili na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive v K2 na 500 m 9. priečku, sa vzhľadom na zmenu poradia posunú na 8. miesto. Stalo sa tak v súvislosti s dopingovým previnením ukrajinského pretekára Igora Trunova, ktorý spolu s Ivanom Semykinom pôvodne skončili na bronzovej priečke, ale v konečnom dôsledku sú diskvalifikovaní. Canoe.sk o tom informoval Miroslav Haviar, viceprezident Európskej kanoistickej asociácie (ECA).

Ukrajinský kajakár Trunov mal pozitívny dopingový test vlani v máji na Svetovom pohári v Montemor-o-Velho. Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) ešte v novembri minulého roka oznámila, že ho dištancuje na štyri roky. Vo vzorke mal zvýšenú hladinu testosterónu.

Už vlani prišiel o striebro z Montemoru na dvojstovke a o bronz v K2 na 500 m na následnom Svetovom pohári v Szegede.

 

 

 

 

   

« späť