18.6. 19:16 - Schválené nominácie na majstrovstvá Európy juniorov a U23 | 18.6. 08:26 - Český majster sveta v Komárne najprv spieval, potom vyhrával | 17.6. 18:40 - V Komárne to žilo, jubilejná 60. Veľká cena mala európske parametre | 17.6. 16:35 - Myšák po operáciách ramien absolvoval prvé preteky sezóny, predstavil sa na Veľkej cene Komárna | 15.6. 09:40 - Veľká cena Komárna píše 60-ročné jubileum. Prídu veľké mená | 13.6. 09:47 - Ženská káštvorka si to vyskúšala na ME. Jej posádka neľutuje, že sa na to dala |

Aktuality

27. február 2018

Denis Myšák: Túto sezónu si do lode pravdepodobne nesadnem


Na galavečer sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky, na ktorom dekorovali najúspešnejších pretekárov a oddiely v Slovenskom pohári, prišiel minulý piatok s obviazaným ľavým ramenom. Mal 24 hodín po operácii.

"Operácia prebehla vo štvrtok večer  u  MUDr. Ladislava Máriásiho v Kolárove, ktorý mi operoval aj pravé rameno. Pustili ma v piatok ráno," vravel Denis Myšák, háčik nášho úspešného štvorkajaka po chirurgickom zákroku.

S ľavým ramenom boli podobné problémy ako s pravým? Áno, ale kosť bola v pomerne dobrom stave, aj keď mal vápnik, ktorý mi zoškrabávali. Šľachy som mal dosť potrhané, takisto aj zrasty, ktoré mi odstránili. Šľachu mi zviazali, zbrúsili," odpovedá a opisuje zákrok odchovanec nováckej kanoistiky.

Po dvoch-troch dňoch už mohol s ramenom  robiť opatrné pohyby, stehy mu majú vybrať týždeň po operačnom zákroku. A potom už bude nasledovať podľa všetkého dlhá rehabilitácia. Sadne si vôbec v tejto sezóne Denis do lode? "Asi nie. Pravé rameno, ktoré mi operovali pred polrokom, pri niektorých pohyboch stále bolí - pri behu, plávaní i pádlovaní. Trvá dlho, kým sa dá do poriadku a asi to bude podobné aj druhým ramenom. Takže sa musím vyzbrojiť trpezlivosťou, tou predovšetkým," uzavrel Myšák, ktorý verí, že budúcu predolympijskú sezónu bude opäť v plnom zdraví rovnocennou súčasťou káštvorky.

(lh)

   

« späť