23.3. 07:56 - Zomrel Anton Zerer | 19.3. 20:01 - V Portugalsku nepokazil náladu Mládkovej ani dážď. Pilovala techniku pádlovania | 17.3. 14:17 - Gelle, Fraňa a Šimočko v Mexiku 2300 m nad morom. Taká je príprava na kanáli, kde boli OH 1968 | 14.3. 10:37 - Traja mladí kanoisti do Barcelony. Pobijú sa o miestenky na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 12.3. 18:20 - ECA schválila dejiská vrcholných európskych podujatí na nasledujúce roky | 7.3. 18:04 - Matej Rusnák makal pod trénerom Ľubomírom Hagarom ml. v spoločnosti Čechov |

Aktuality

27. február 2018

Denis Myšák: Túto sezónu si do lode pravdepodobne nesadnem


Na galavečer sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky, na ktorom dekorovali najúspešnejších pretekárov a oddiely v Slovenskom pohári, prišiel minulý piatok s obviazaným ľavým ramenom. Mal 24 hodín po operácii.

"Operácia prebehla vo štvrtok večer  u  MUDr. Ladislava Máriásiho v Kolárove, ktorý mi operoval aj pravé rameno. Pustili ma v piatok ráno," vravel Denis Myšák, háčik nášho úspešného štvorkajaka po chirurgickom zákroku.

S ľavým ramenom boli podobné problémy ako s pravým? Áno, ale kosť bola v pomerne dobrom stave, aj keď mal vápnik, ktorý mi zoškrabávali. Šľachy som mal dosť potrhané, takisto aj zrasty, ktoré mi odstránili. Šľachu mi zviazali, zbrúsili," odpovedá a opisuje zákrok odchovanec nováckej kanoistiky.

Po dvoch-troch dňoch už mohol s ramenom  robiť opatrné pohyby, stehy mu majú vybrať týždeň po operačnom zákroku. A potom už bude nasledovať podľa všetkého dlhá rehabilitácia. Sadne si vôbec v tejto sezóne Denis do lode? "Asi nie. Pravé rameno, ktoré mi operovali pred polrokom, pri niektorých pohyboch stále bolí - pri behu, plávaní i pádlovaní. Trvá dlho, kým sa dá do poriadku a asi to bude podobné aj druhým ramenom. Takže sa musím vyzbrojiť trpezlivosťou, tou predovšetkým," uzavrel Myšák, ktorý verí, že budúcu predolympijskú sezónu bude opäť v plnom zdraví rovnocennou súčasťou káštvorky.

(lh)

   

« späť