18.6. 19:16 - Schválené nominácie na majstrovstvá Európy juniorov a U23 | 18.6. 08:26 - Český majster sveta v Komárne najprv spieval, potom vyhrával | 17.6. 18:40 - V Komárne to žilo, jubilejná 60. Veľká cena mala európske parametre | 17.6. 16:35 - Myšák po operáciách ramien absolvoval prvé preteky sezóny, predstavil sa na Veľkej cene Komárna | 15.6. 09:40 - Veľká cena Komárna píše 60-ročné jubileum. Prídu veľké mená | 13.6. 09:47 - Ženská káštvorka si to vyskúšala na ME. Jej posádka neľutuje, že sa na to dala |

Aktuality

25. február 2018

Likér a jeho družina zamierili na 5 týždňov za more


Rýchlostní kanoisti Erik Vlček, Juraj Tarr, Adam Botek, Csaba Zalka, Samuel Baláž, tréner Peter Likér a masér Igor Viszlai. To je sedmička slovenskej výpravy, ktorá sa v nedeľu ráno o 7.20 h vydala letecky z Budapešti do USA. V kalifornskom Newport  Beach absolvujú 5-týždňové sústredenie.

Z úspešnej Likérovej káštvorky necestovalo duo Tibor Linka - Denis Myšák. Dôvody? "Dohodli sme sa, že Tibor Linka pôjde so svojím osobným trénerom Marianom Tesárikom do Sabaudie, chce sa sústrediť na trocha iné veci ako my. Čo sa týka Denisa Myšáka, je po operácii ľavého ramena a vynechá túto sezónu, hlavne jej úvod.  Záleží nám na tom, aby sa dal stopercentne do poriadku a bol pripravený na budúci rok, ktorý bude veľmi dôležitý z pohľadu olympijskej kvalifikácie," vysvetlil Peter Likér.

Tibor Linka nebol s kolegami z K4 v Amerike na minuloročnom jesennom kempe, ani na tohtoročnom januárovom zimnom sústredení v Ramsau a aj teraz sa rozhodol inak. Neprekáža to trénerovi Likérovi? "Je to vec dohody. Pre mňa je najdôležitejšie, aby potvrdil výkonnosť, ktorú predviedol v ostatných rokoch. Tibor je šikovný pretekár, dobrý singlista, a tak verím, že žiadna komplikácia z toho nevyplynie."

Každopádne, Denisa Myšáka bude treba v tomto roku niekým v pozíci háčika nahradiť. V zákulísí sa hovorí, že by to mal byť Peter Gelle. "Pre mňa je Peter Gelle prvou voľbou, je náš najlepší päťstovkár. Napokon na Slovensku veľa možnosti momentálne nemáme.  Spoločne by si mali chalani sadnúť do lode  v apríli.  Tento rok chceme vyskúšať rôzne alternatívy," potvrdil tréner.

Na čo je zamerané sústredenie v Kalifornii, čo bude jeho náplňou? "V prvých dvoch týžňoch pôjde hlavne o to, aby sme sa dobre rozpádlovali, takže to budú dlhšie úseky. Potom sa už začne špecializovaná príprava na päťstovku, skôr než sme boli v minulosti zvyknutí. Nemáme už totiž v pláne jazdiť tisícku, okrem Adama Boteka, a tak si musíme tréningy trocha rozdeliť. Budeme pokračovať v tom, čo sme začali na Slovensku, čiže  v rýchlostných tréningoch a ich pretransformovaní na vodu."

V Kalifornii tentoraz nebudú  bývať v apartmánoch, ale v prenajatom rodinnom dome. Stravovanie bude v ich réžii. Lode a ostatné príslušenstvo zo Slovenska za more ťahať nemuseli, všetko tam majú k dsipozícii. Jediné, čo si vzali, boli pádla.

Ladislav Harsányi

 

   

« späť