18.6. 19:16 - Schválené nominácie na majstrovstvá Európy juniorov a U23 | 18.6. 08:26 - Český majster sveta v Komárne najprv spieval, potom vyhrával | 17.6. 18:40 - V Komárne to žilo, jubilejná 60. Veľká cena mala európske parametre | 17.6. 16:35 - Myšák po operáciách ramien absolvoval prvé preteky sezóny, predstavil sa na Veľkej cene Komárna | 15.6. 09:40 - Veľká cena Komárna píše 60-ročné jubileum. Prídu veľké mená | 13.6. 09:47 - Ženská káštvorka si to vyskúšala na ME. Jej posádka neľutuje, že sa na to dala |

Aktuality

24. február 2018

Galavečer v slávnostnej i rodinnej atmosfére, najúspešnejší prevzali trofeje v Slovenskom pohári 2017


V slávnostnej, ale aj rodinnej atmosfére, sa v piatok 23. februára 2018 konal v bratislavskom Technopole galavečer sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky, ktorý sa niesol predovšetkým v znamení vyhlásenia výsledkov a ocenenia najlepších jednotlivcov i oddielov Slovenského pohára 2017 v rýchlostnej kanoistike. Ide o dlhodobú súťaž, v ktorej sa bodujú umiestnenia od 1. po 9, miesto vo vybraných pretekoch počas roka.

Predseda sekcie Robert Petriska sa na úvod večera už tradične, ale tentoraz netradičným spôsobom prihovoril auditóriu v zaplnej sále. "Kto z vás je tu rodič, nech zdvihne ruku!" vyzval prítomných. A nie málo rúk vyletelo nahor. Šéf rýchlostnej kanoistiky na Slovensku demonštroval, akú úlohu zohrávajú rodičia pri získavaní svojich ratolestí pre tento šport, ako aj ich starostlivosť. "Sme tu pre vyhodnotenie mládežníkov za výsledky, ale nie menej dôležité je aj prevedenie, to všetko vyvoláva emócie a radosť," povedal Petriska.

Mladým adeptom kanostiky odovzdávali trofeje veľké postavy tohto športu u nás, majstri sveta, vicemajstri sveta, medailisti z olympiád a ďalších vrcholných podujatí - nechýbali medzi nimi Erik Vlček, Juraj Tarr, Peter Gelle, Tibor Linka, Adam Botek (poslední dvaja menovaní sú ešte tiež veľm mladí, ale už mimoriadne úspešní) - čo je veľmi dobrá tradícia a motivácia pre talenty, keď sa ocitnú po boku takýchto idolov.

Dekorovaní boli traja najúspešnejší rýchlostní kanoisti v rámci Slovenského pohára 2017 vo všetkých vekových skupinách od 13-ročných dievčat a chlapcov až po veteránov.

Medzi oddielmi skončil na 1. mieste  Kajak & kanoe klub Komárno pred Klubom rýchlostnej kanoistiky Nováky a Kajak canoe klubom Šamorín. "Teším sa, že po siedmich rokoch putuje trofej opäť do Komárna. Konkurencia na Slovensku je silná, ale len tak sa môžeme posúvať vpred," povedal predseda komárňanského klubu Ladislav Broczky.

Trofeje poskytla spoločnosť Športová hala mladosť a Ladislav Asványi,  víťazi si obdržali aj knižnú publikáciu Cesta za úspechom - rýchlostná kanoistika na Slovensku 2017 autorov Petra Bendeho (fotografie) a Ladislava Harsányiho (text). Knižná novinka sa stretla so živým ohlasom.

Na podujatí pod gesciou sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky udelili špeciálnu cenu za celoživotný prínos v rýchlostnej kanoistike, ktorú dostal legendárny kajakár a fukcionár Ladislav Čepčiansky, strieborný medailista z MS 1958 v Prahe na trati desať kilometrov, čiže spred 60 rokov.

Po oficiálnej časti nasledovala večera a tanečná zábava do skorých ranných hodín, nechýbala ani tombola.

(lh)

FOTO Peter Bende

VÝSLEDKY SLOVENSKÉHO POHÁRA ZA ROK 2017

Kanoe (dievčatá - 13-ročné)

1. Tamara Balážová (Kajak-Kanoe Piešťany)                              13,50 b
2. Alexendra Lehutová (Kajak-Kanoe Piešťany)                            4,50
3. Vanesa Hamroczyová (Športové gymnázium Trenčín)               2,00

Kajak (dievčatá - 13-ročné)

1. Bianka Sidová (Kajak canoe klub Šamorín)                            52,00
2. Réka Bugár (Kajak & kanoe klub Komárno)                           38,00
3. Dominika Rusová (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)           37,00

Kanoe (chlapci -13-roční)

1. Lucas Lérant (Kajak & kanoe klub Komárno)                         58,50
2. Adam Psotný (Športové gymnázium Trenčín)                        39,00
3. Martin Kvaltýn (Kanoistický klub TTS Trenčín)                       37,00

Kajak (chlapci - 13-roční)

1. Filip Podleiszek (Kajak & kanoe klub Komárno)                     70,00
2. Jakub Doktorík  (Kajak & kanoe klub Komárno)                    53,00

3. David Stojkovič (Vodácky klub Tatran Karlova Ves Bratislava) 39,50

Kanoe (dievčatá - 14-ročné)

1. Aneta Jelínková (Kajak & kanoe klub Komárno)                      6,50
2. Abigél Szabó (Kajak & kanoe klub Komárno)                          3,50

Kajak (dievčatá - 14-ročné)

1. Katarína Pecsuková (Slávia UK Bratislava)                             62,50 
2. Nina Holá (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)                      47,50 
3. Viktória Šilhánová (Športový klub kajak Moravany)                 36,50

Kanoe (chlapci - 14-roční)

1. Peter Stolárik (Kanoistický klub TTS Trenčín)                        64,50 
2. Matúš Kunovský (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)            43,00
3. Michal Szobolovszky (Kajak-Kanoe Piešťany)                        38,50
Ľuboslav Cyprich (Kanoistický klub TTS Trenčín)                       38,50

Kajak (chlapci - 14-roční)

1. Daniel Rybanský (Kajak-Kanoe Piešťany)                             71,00
2. Samuel Podhradský (Kajak-Kanoe Piešťany)                         61,00
3. Matej Današ (Kajak-Kanoe Piešťany)                                   54,50

Kanoe (kadetky)

1. Silvia Moravčíková (Kajak-Kanoe Piešťany)                          44,50
2. Lucia Valová (Športový klub kajak Moravany)                      33,00
3. Kristína Jankovská (Športové gymnázium Trenčín)               31,50

Kajak (kadetky)

1. Romana Jakubisová (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)     97,50
2. Karolína Seregiová (Kajak canoe klub Šamorín)                   91,50
3. Marcela Ďurišová (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)         68,00

Kanoe (kadeti)

1. Eduard Strýček (Kajak canoe klub Šamorín)                       89,50
2. Andrej Mazánik (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)          64,00
3. Peter Christopher Lérant (Kajak & kanoe klub Komárno)     49,50

Kajak (kadeti)

1. Martin Hvojník (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)                  83,50
2. Marko Ujvári (Kajak & kanoe klub Komárno)                             79,50
3. Adam Jablonovský (Vodácky klub Tatran Karlova Ves Bratislava) 55,00

Kanoe (juniorky)

1. Gabriela Ladičová (Kajak canoe klub Šamorín) 38,00
2. Sandra Tinková (Kanoistický klub TTS Trenčín) 23,00
3. Patrícia Guspanová (Športový klub polície)       14,00

Kanoe (juniorky)

1. Lucia Oršulová (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)      66,00
2. Jessica Zatlkajová (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky) 55,00
3. Anita Konečná (Kajak & kanoe klub Komárno)               49,50

Kanoe (juniori)

1. Michal Polakovič (Kajak-Kanoe Piešťany)              63,50
2. Richard Zilizi (Kajak & kanoe klub Komárno)        52,00
3. István Tóth Banai (Kajak & kanoe klub Komárno) 46,00

Kajak (juniori)

1. Csaba Zalka (Športové centum polície)                                68,50
2. Matúš Jedinák (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky)             65,50
3. Tomáš Holka (Vodácky klub Tatran Karlova Ves Bratislava)    64,50

Kanoe (ženy)

1. Hana Mikéciová (VŠC Dukla Banská Bystrica, š.o. rýchlostnej kanoistiky) 3,00
2. Kristína Mrvová (Športové gymnázium Trenčín) 2,00

Kajak (ženy)

1. Nikola Zatlkajová (Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky) 15,00
2. Veronika Danišová (Dunajklub Kamzík Bratislava)         13,50
3. Ivana Mládková (Športové centrum polície Bratislava)     8,00

Kanoe (muži)

1. Zoltán Sidó (Kajak canoe klub Šamorín)                                                        16,00
Erik Žúbor (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín)                                           16,00
3. Ľubomír Hagara ml. (VŠC Dukla Banská Bystrica, š. o. rýchlostnej kanoistiky) 8,00

Kajak (muži)

1. Miroslav Zaťko (VŠC Dukla Banská Bystrica, š.o. rýchlostnej kanoistiky) 38,00
Ľubomír Beňo (VŠC Dukla Banská Bystrica, š.o. rýchlostnej kanoistiky)     38,00
3. Martin Dugas Martin (Vodácky klub Tatran Karlova Ves Bratislava)         36,00

Kajak (veteráni)

1. Gabriel Zirkelbach (Kajak & kanoe klub Komárno )        50,00

2. Tibor Bukovský (Kajak & kanoe klub Komárno)            36,50
3. Peter Pecsuk (Slávia UK Bratislava)                             30,50

Kajak (veteránky)

1. Lucia Kvetáková (Slávia UK Bratislava)                   28,00
2. Lucia Weber (WEBER KAYAK)                                11,00
3. Ľubica Klimová (Vodácky klub Dunajčík Bratislava) 10,00

Najúspešnejší oddiel

1. Kajak & kanoe klub Komárno               1038,50 
2. Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky      1018,00 
3. Kajak canoe klub Šamorín                    896,50

   

« späť