27.5. 18:35 - Gelle a Botek na SP v Duisburgu zlatí a strieborní" Aj pre nás to je nečakané, o to máme väčšiu radosť | 25.5. 08:16 - V sobotu v Štúrove Jungov memoriál | 25.5. 05:32 - V ľavom menu pridaný link na priebežné výsledky SP Duisburg | 24.5. 08:40 - Slovenská trinástka na Svetový pohár do Duisburgu, K4 v novom zložení | 23.5. 15:46 - Úprava Smernice Slovenského pohára 2018 | 21.5. 09:26 - Petrla po I. Svetovom pohári v Szegede: Nesklamali sme |

Aktuality

01. február 2018

Kanoistika dostala viac od ministerstva školstva, peniaze pôjdu najmä na reprezentáciu a mládež


Sumu 44,76 milióna eur rozdelilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) medzi športové zväzy. V minulom roku im rezort školstva poskytol príspevky v celkovej výške zhruba 36,32 mil. eur.

Aj v tomto roku získajú najvyšší príspevok zo štátneho rozpočtu Slovenský futbalový zväz (vyše 9,5 mil. eur) a Slovenský zväz ľadového hokeja (viac ako 7,27 mil. eur). Ďalšími športmi v poradí sú tenis (4,196 mil. eur), atletika (takmer 2,29 mil. eur), plávanie (takmer 2,2 mil. eur) a kanoistika (vyše 2,0 mil. eur).

„Môžem potvrdiť, že dnes sme prijali prvú časť príspevku od ministerstva školstva. Je chvályhodné, že tento rok prišli financie skôr ako po minulé roky. Príprava reprezentantov sa začína už v prvé januárové dni a bez financií je náročné ich akcie zabezpečovať," reaguje generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi.

"Výška dotácie oproti minulému roku síce narástla, ale musím podotknúť, že minuloročný nesprávny výpočet zasiahol práve náš zväz najmarkantnejšie. Po oprave vzorca pre výpočet príspevku pre tento rok a na základe výsledkov reprezentácií oboch našich sekcií v roku 2017 sme očakávali výraznejší nárast " pokračoval Bergendi.

Aké budú priority financovania? "Konečné schválenie rozpočtu vykoná Konferencia Slovenskej kanoistiky, ale už teraz môžeme prezradiť, že hlavným cieľom bude podpora reprezentácií, mládežníckych aktivít, rozvoj klubov a príprava Súťaže olympijských nádeji, ktorú v rýchlostnej kanoistike s najväčšou pravdepodobnosťou zorganizujeme na Zemníku. Veľkým cieľom bude „prebudiť“ – obnoviť niektoré lokality Slovenska, kde kanoistika existovala, ale z rôznych príčin zanikla," odpovedá generálny manažér SK.

(lh)

   

« späť