18.2. 09:24 - Prichádza knižná novinka: Cesta za úspechom - rýchlostná kanoistika na Slovensku 2017 | 16.2. 18:23 - Dukla zaberá v Seville, posiela gratulácie do Pjongčangu Kuzminovej a P. Fialkovej | 6.2. 17:52 - Kohlová rozmýšľa nad posádkovým návratom, Mládková myslí na novú sezónu | 1.2. 15:55 - Kanoistika dostal viac od ministerstva školstva, peniaze pôjdu najmä na reprezentáciu a mládež | 26.1. 08:20 - Kompletné výsledky ankety Kanoista roka 2017 - rýchostná kanoistika | 25.1. 08:49 - Na piedestáli Gelle, Mládková, Botek, Rusnák i Valová |

Aktuality

26. január 2018

Kompletné výsledky ankety Kanoista roka 2017 - rýchlostná kanoistika


V stredu v rámci galavečera Slovenskej kanoistiky v hoteli Gate one v Bratislave vyhlásili víťazov jednotlivých kategórií ankety Kanoista roka 2017. V rámci sekcie hladkých vôd zverejňujeme kompletné poradie.

KAJAKÁR ROKA

1. Peter Gelle (VSČ Dukla B. Bystrica) 90 bodov, 2. Adam Botek (Kajak & canoe klub Komárno) 45, 3. Erik Vlček (ŠCP) 36, 4. Tibor Linka (ŠCP) 19, 5. Juraj Tarr (ŠCP) 11, 6. Csaba Zalka (Kajak canoe klub Šamorín/ŠCP) 9, 7. Milan Fraňa (VŠC Dukla B. Bystrica) 6, 8. Denis Myšák (ŠCP) 5, 9. Gabriel Zirkelbach (Kajak & canoe klub Komárno) 3, 10.-11. Miroslav Zaťko (VSČ Dukla B. Bystrica), Juraj Homola (Športový klub Kajak Moravany nad Váhom) po 2, 12.-13. Gábor Jakubík (ŠCP), Martin Blažek (Slávia UK Bratislava) po 1.

KAJAKÁRKA ROKA
1. Ivana Mládková (ŠCP) 105, 2. Lucia Oršulová 21, 3. Nikola Zatlkajová 20, 4. Jessica Zatlkajová (všetky KRK Nováky) 10, 5. Veronika Danišová (Dunajklub Kamzík Bratislava) 7, 6. Petra Myšáková (KRK Nováky) 3, 7. Karolína Seregiová 2, 8. Paulína Tesáriková (obe Kajak canoe klub Šamorín) 1.

KANOISTA ROKA
1. Matej Rusnák (VŠC Dukla B. Bystrica) 93, 2. Vincent Farkas (VSČ Dukla B. Bystrica) 64, 3. Dávid Koczkás (Kajak & canoe klub Komárno) 19, 4. Kristián Virágh (Kajak klub Šamorín) 5, 5.-8. Richard Zilizi, István Tóth Banai (obaja Kajak & canoe klub Komárno), Zoltán Sidó, Eduard Strýček (Kajak canoe klub Šamorín) po 3, 9. Mátyás Kara (Kajak & canoe klub Komárno) 2, 10. -11. Michal Polakovič (Kajak & Kanoe Piešťany), Martin Orlíček (Vodácky klub Zlaté Piesky) po 1.

KANOISTKA ROKA
1. Lucia Valová (Kajak Moravany nad Váhom/VŠC Dukla B. Bystrica) 81, 2. Gabriela Ladičová (Kajak canoe klub Šamorín) 57, 3. Hana Mikéciová (VŠC Dukla B. Bystrica) 28, 4. Sandra Tinková (TTS Trenčín) 6, 5. Viktória Ikréniová (Kajak & canoe klub Komárno) 5, 6.-8. Silvia Moravčíková (Športový klub Kajak Moravany nad Váhom), Kristína Jankovská (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín, kanoistický klub) Patrícia Guspanová (ŠCP) po 3, 9. Martina Havrilová (Športový klub Kajak Moravany nad Váhom) 1.

TRÉNER ROKA

1. Radovan Šimočko (VŠC Dukla B. Bystrica) 72, 2. Peter Likér (ŠCP) 38, 3. Marian Tesárik (ŠCP) 25, 4. Vladimír Hagara st. (KRK Nováky) 21, 5. Gejza Vass (Kajak canoe klub Šamorín) 20, 6. Andrej Wiebauer (Tatran Bratislava) 9, 7.-8. Ladislav Belovič, Vladimír Hagara ml. (obaja VŠC Dukla B. Bystrica) po 6, 9. Vladimír Mrva (SMT) 5, 10. Filip Petrla (Slávia UK Bratislava, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd SK) 4, 11.-12. Oliver Koczkás (Kajak & canoe klub Komárno), Jana Bobková (ŠCP ) po 3, 13. Gabriel Zirkelbach (Vodácky klub Zlaté Piesky) 2, 14.-15. Jaroslav Zigo (ŠG Trenčín), Zoran Maršal (TJ Dunaj Štúrovo) po 1.

TRÉNER MLÁDEŽE
1. Gejza Vass (Kajak canoe klub Šamorín) 69, 2. Ľubomír Hagara st. (KRK Nováky) 44, 3. Oliver Koczkás (Kajak & canoe klub Komárno) 22, 4. Vladimír Mrva (Slovenský mládežnícky tím) 20, 5. Andrej Wiebauer (Tatran Bratislava) 12, 6. Marian Tesárik (ŠCP, tréner juniorskej reprezentácie) 8, 7. Marián Ostrčil (VŠC Dukla B. Bystrica) 7, 8.-9. Róbert Erban (Sĺňava Piešťany), Lucia Mištinová (KRK Nováky) 5, 10. Gabriel Zirkelbach (Vodácky klub Zlaté Piesky) 4, 11. -14. Peter Pecsuk (Slávia UK Bratislava), Attila Ambrus, František Dosudil (obaja Kajak & canoe klub Komárno), Jana Bobková (ŠCP) po 3, 15. - 16. Marcela Erbanová (Kajak-kanoe Piešťany), Lucia Kvetáková (Slávia UK Bratislava) po 2, 17. -18. Árpád Sándor (Kajak canoe klub Šamorín), Zoran Maršal (TJ Dunaj Štúrovo) po  1.

JUNIOR ROKA
1. Csaba Zalka (Kajak canoe klub Šamorín/ŠCP), 105, 2. Matúš Jedinák (KRK Nováky) 39, 3. Dávid Koczkás (Kajak & canoe klub Komárno) 38, 4.-5. Martin Hvojník (KRK Nováky), Lucia Valová (VŠC Dukla B. Bystrica) po 9, 6. Jessica Zatlkajová (KRK Nováky) 6, 7. Martin Zgančík (KRK Nováky) 4, 8. -10. Richard Németh, Tomáš Holka  Martin Žilinčár (všetci Vodácky Tatran Karlova Ves) po 2, 11. - 13. Eduard Strýček (Kajak canoe klub Šamorín), Lucia Oršulová (KRK Nováky), Tamás Husvéth (Kajak canoe klub Šamorín) po 1.

ROZHODCA ROKA

1. Martin Bielik 31, 2. Katarína Ujváriová 25, 3. Peter Rozsypal 17, 4. Anton Julény 15, 5.-6. Rastislav Rus, Juraj Záborský po 13, 7. Juraj Peto 10, 8. - 10. Andrea Rusová, Michal Haviar, Jozef Kužel po 7, 11. Jozef Grolmus 6, 12.-13. Martin Rus, Štefan Košík po 5, 14. -15. Rado Oršula, Vladimír Štetka po 4, 16.-17. Zoltán Tóth, Miroslav Malatinec po 3, 18.- 20. Róbert Keresztes, Mária Mrvová, Michal Šuhajda po 2, 21. - 22. Simona Šamková, Jozef Macek po 1.

VÝKON ROKA
1. Gelle, Botek K2 1000 m, MS, 98 bodov, 2. Zalka K1 200 m, MSJ, 30, 3. Myšák, Vlček, Tarr, Linka K4 500 m ME, 19, 4.  Nemček, Fraňa, Baláž, Jakubík K4 1000 m, MS 15, 5. Vlček, Linka K2 MS 500 m 11, 6. Ivana Mládková K1 200 a 500 m MS, 7. Myšák, Vlček, Tarr, Linka K4 500 m MS, 6, 6.-7. Peter Gelle K1 500 MS. Lucia Kvetáková po 5, 8. Martin Bobek 2, 9. - 13. Zaťko, Beňo K2 200 m MS, Valová, Strýček C2 mix EOYF,  Martin Nemček, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Adam Botek K4 U23 MS, Jessica Zatlkajová K1 1000 m ME U23, Veronika Danišová po 1.

Foto Peter Bende
   

« späť