27.5. 18:35 - Gelle a Botek na SP v Duisburgu zlatí a strieborní" Aj pre nás to je nečakané, o to máme väčšiu radosť | 25.5. 08:16 - V sobotu v Štúrove Jungov memoriál | 25.5. 05:32 - V ľavom menu pridaný link na priebežné výsledky SP Duisburg | 24.5. 08:40 - Slovenská trinástka na Svetový pohár do Duisburgu, K4 v novom zložení | 23.5. 15:46 - Úprava Smernice Slovenského pohára 2018 | 21.5. 09:26 - Petrla po I. Svetovom pohári v Szegede: Nesklamali sme |

Aktuality

23. január 2018

Vyhlásenie ankety Kanoista roka 2017 bude historické


V stredu 24. januára 2018 budeme svedkami historického vyhlásenia najúspešnejšieho kanoistu roka.  Kým rýchlostní kanoisti a vodní slalomári oceňovali svojich najlepších športovcov za kalendárny rok doteraz osobitne, tentoraz pôjde o prvý spoločný galavečer a vyhlásenie ankety Kanoista roka pod  hlavičkou Slovenskej kanoistiky (SK), ktorá združuje dve sekcie - hladkých vôd a divokých vôd.

"Slávnostné vyhlásenie sa uskutoční v duchu spojenia dvoch silných zväzov do jedného, ktorý je lídrom v slovenskom športe z pohľadu dosiahnutých úspechov pretekárov na vrcholných medzinárodných podujatiach a počtu získaných medailí," zdôrazňuje Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky.

Na potvrdenie jeho slov, stačí uviesť túto štatistiku: z doterajších 28 medailí, ktoré získali slovenskí športovci na olympijských hrách (letných) v ére samostatnosti, sa o 18 postarali kanoisti. Z 9 zlatých brali 8, z 11 strieborných 6 a z 8 bronzových 4.

Zjednotenú kanoistiku na Slovensku bude symbolizovať aj spôsob vyhlásenia najúspešnejších kanoistov za rok 2017, keď paralelne odhalia víťazov v jednotlivých kategóriách z oboch sekcií SK. Ocenia najlepšieho kajakára/kajakárku, kanoistu/kanoistku, trénera, trénera mládeže, rozhodcu, juniora (talent), takisto výkony roka a osobnosti za dlhoročný prínos do tohto športového odvetvia.

Vodní  slalomári v minulosti založili svoju Sieň slávy, do ktorej uvádzali legendy v rámci slávnostných galavečerov. K tejto tradícii sa teraz pripoja aj rýchlostní kanoisti, keď do ich Siene slávy pribudnú prví laureáti.

Vyhlásenie Kanoista roka 2017 sa uskutoční 24. januára v hoteli Gate One v Bratislave od 18. hodiny.

(lh)

   

« späť