18.2. 09:24 - Prichádza knižná novinka: Cesta za úspechom - rýchlostná kanoistika na Slovensku 2017 | 16.2. 18:23 - Dukla zaberá v Seville, posiela gratulácie do Pjongčangu Kuzminovej a P. Fialkovej | 6.2. 17:52 - Kohlová rozmýšľa nad posádkovým návratom, Mládková myslí na novú sezónu | 1.2. 15:55 - Kanoistika dostal viac od ministerstva školstva, peniaze pôjdu najmä na reprezentáciu a mládež | 26.1. 08:20 - Kompletné výsledky ankety Kanoista roka 2017 - rýchostná kanoistika | 25.1. 08:49 - Na piedestáli Gelle, Mládková, Botek, Rusnák i Valová |

Aktuality

23. január 2018

Vyhlásenie ankety Kanoista roka 2017 bude historické


V stredu 24. januára 2018 budeme svedkami historického vyhlásenia najúspešnejšieho kanoistu roka.  Kým rýchlostní kanoisti a vodní slalomári oceňovali svojich najlepších športovcov za kalendárny rok doteraz osobitne, tentoraz pôjde o prvý spoločný galavečer a vyhlásenie ankety Kanoista roka pod  hlavičkou Slovenskej kanoistiky (SK), ktorá združuje dve sekcie - hladkých vôd a divokých vôd.

"Slávnostné vyhlásenie sa uskutoční v duchu spojenia dvoch silných zväzov do jedného, ktorý je lídrom v slovenskom športe z pohľadu dosiahnutých úspechov pretekárov na vrcholných medzinárodných podujatiach a počtu získaných medailí," zdôrazňuje Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky.

Na potvrdenie jeho slov, stačí uviesť túto štatistiku: z doterajších 28 medailí, ktoré získali slovenskí športovci na olympijských hrách (letných) v ére samostatnosti, sa o 18 postarali kanoisti. Z 9 zlatých brali 8, z 11 strieborných 6 a z 8 bronzových 4.

Zjednotenú kanoistiku na Slovensku bude symbolizovať aj spôsob vyhlásenia najúspešnejších kanoistov za rok 2017, keď paralelne odhalia víťazov v jednotlivých kategóriách z oboch sekcií SK. Ocenia najlepšieho kajakára/kajakárku, kanoistu/kanoistku, trénera, trénera mládeže, rozhodcu, juniora (talent), takisto výkony roka a osobnosti za dlhoročný prínos do tohto športového odvetvia.

Vodní  slalomári v minulosti založili svoju Sieň slávy, do ktorej uvádzali legendy v rámci slávnostných galavečerov. K tejto tradícii sa teraz pripoja aj rýchlostní kanoisti, keď do ich Siene slávy pribudnú prví laureáti.

Vyhlásenie Kanoista roka 2017 sa uskutoční 24. januára v hoteli Gate One v Bratislave od 18. hodiny.

(lh)

   

« späť