20.4. 14:15 - V sobotu bude valné zhromaždenie SZRK a sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky

 

| 19.4. 09:34 - Oficiálne výsledky Slovákov v barcelonskej kvalifikácii na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 18.4. 09:59 - Kohlová sa pripravuje na Zlatých pieskoch. Mal by potiahnuť historický ženský štvorkajak | 17.4. 10:52 - Róbert Erban spomínal v Barcelone na Barcelonu. Medaila mu ušla o vlások | 16.4. 20:49 - Slováci v barcelonskej kvalifikácii. Pecsuková postúpila na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 6.4. 09:19 - Mladí pretekári budú bojovať v Barcelone o Buenos Aires |

Aktuality

10. január 2018

Kohlová sa chce vrátiť do vrcholovej kanoistiky a pobiť sa o MS, prezradil jej trénerMinulú sezónu vynechala pre materské povinnosti. Naša úspešná kajakárka Martina Kohlová je od 29. augusta 2017 mamou dcérky Liliany. Od tohto dátumu sa, malá Lily, pochopiteľne, stala pre ňu prioritou. Netajila sa však, že do kanoistiky sa chce vrátiť, či už v pretekárskej podobe alebo ako trénerka. Už v decembri 2017 začala kajakárka ŠCP Bratislava pozvoľna naháňať kondíciu na bežkách na Štrbskom plese.

Chystá sa teda v tomto roku pretekársky návrat Niny, ako Martine Kohlovej familiárne hovoria, do vrcholovej kanoistiky? Odpovedá jej tréner Filip Petrla: „Pracujeme v „udržiavacom" režime. Nina sa pomaly začína rozbiehať, trénuje natoľko, nakoľko jej to materstvo dovolí. Postupne sa dostáva do športového režimu. Sezónu plánujeme začať trocha neskôr v porovnaní s inými dievčatami, nikam sa neponáhľame. Naša priorita je vypustiť zimnú prípravu v organizovanej podobe, bude prebiehať na individuálnej báze. Žiadne zahraničné sústredenia, začneme klasickou domácou prípravou, keď to počasie dovolí, približne v apríli. Prvé kvalifikačné preteky na Zemníku Kohlová určite neabsolvuje. Prípravu budeme smerovať k júlu, k druhým kvalifikačným pretekom, na ktorých sa bude rozhodovať o nominácii na majstrovstvá sveta. Verím, že sa dostane do takej formy, že bude schopná pobiť sa o miestenku jednak s novými dievčatami, ako aj s Ivanou Mládkovou."

(lh)

   

« späť