12.1. 18:56 - Ivana Mládková s chuťou bežkuje: Po takej sezóne by bola škoda ukončiť kariéru | 12.1. 06:03 - ŠCP v Ramsau: Bežkujú, behajú, plávu, vyberajú pokuty za mobil | 11.1. 18:15 - Dukla v stredisko Livigno: Makajú, varia a kochajú sa scenériou | 10.1. 19:24 - Kohlová sa chce vrátiť do vrcholovej kanoistiky a pobiť sa o MS, prezradil jej tréner | 8.1. 11:55 - Do Ramsau sa vydala slovenská kanoistická elita | 5.1. 15:43 - Prvým súťažným podujatím roka 2018 v rýchlostnej kanoistike M-SR v ťahaní na trenažéri |

Aktuality

08. január 2018

Do Ramsau sa vydala slovenská kanoistická elita


Na desaťdňové sústredenie do rakúskeho Ramsau (8. 1 - 18.1. 2018) sa v pondelok vybrala deväťčlenná skupina popredných slovenských rýchlostných kanoistov pod značkou ŠCP Bratislava a v spolupráci so sekciou hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. Tvoria ju Denis Myšák, Juraj Tarr, Erik Vlček, Gábor Jakubík, Adam Botek, Samuel Baláž, Mariana Petrušová, Paulína Tesáriková, Karolína Seregiová, sprevádzajú ich tréner Peter Likér, masér Igor Viszlai, šéfom výpravy je športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

"Vzal som si tento výcvikový tábor po krídla ako zväzový funkcionár. Beriem so sebou aj nádejný ženský tím, ktorý chceme postupne budovať. Skladá sa aj z junioriek, snažíme sa ich podporiť, aby cítili našu podporu pri prechode k seniorkám. Naším cieľom je, aby neodchádzali, neskončili s kanoistikou, ale aby napredovali. Verím, že lepšie spoznávanie sa aj počas tohto sústredenia napomôže našej spolupráci do budúcnosti. Do Ramsau idú tri dievčatá, Karolína Seregiová je ešte v juniorskom veku (17), Paulína Tesáriková a Mariana Petrušová tento rok prechádzajú k seniorkám. Žiaľ, naše najlepšie juniorky z vlaňajška Lucia Oršulová a Jessica Zatlkajová nemohli cestovať pre študijné povinnosti," informoval Filip Petrla.

Súčasťou prípravy bude v známom rakúskom lyžiarskom stredisku v Ramsau am Dachstein, kam chodia slovenskí rýchlostní kanoisti v januári v posledných rokoch pravidelne,  predovšetkým  bežkovanie, plávanie či posilňovňa. Výprava bude ubytovaná v penzióne Tritscherhof.

(lh)

 

   

« späť