20.4. 14:15 - V sobotu bude valné zhromaždenie SZRK a sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky

 

| 19.4. 09:34 - Oficiálne výsledky Slovákov v barcelonskej kvalifikácii na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 18.4. 09:59 - Kohlová sa pripravuje na Zlatých pieskoch. Mal by potiahnuť historický ženský štvorkajak | 17.4. 10:52 - Róbert Erban spomínal v Barcelone na Barcelonu. Medaila mu ušla o vlások | 16.4. 20:49 - Slováci v barcelonskej kvalifikácii. Pecsuková postúpila na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 6.4. 09:19 - Mladí pretekári budú bojovať v Barcelone o Buenos Aires |

Aktuality

12. december 2017

Trénerský seminár v Smrekovici prednáškami i praktickými ukážkami zaujal


Smrekovica neďaleko Ružomberka hostila po seminári rozhodcov aj dvojdňový seminár (1. -2. decembra) slovenských trénerov rýchlostnej kanoistiky, ktorých sa tam zišlo 37.

„V piatok po večeri prebehla neformálna a neviazaná debata v odľahčenej forme, ktorá však bola veľmi dôležitá a užitočná. V rámci nej odznelo množstvo informácií o trénerskej problematike, o živote v kluboch, pričom sa to celé preklopilo do konštruktívnej roviny," povedal na margo neoficiálneho programu seminára športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

V sobotu o 9. 30 h odštartoval prúd prednášok. Petrla referoval o účinkovaní predovšetkým seniorskej reprezentácie v roku 2017. V rovnakom tematickom duchu sa nieslo vystúpenie Mariana Tesárika, šéfa realizačného tímu juniorskej reprezentácie, ktorý sa zameral na „svoju\" vekovú kategóriu. Vedúci Slovenského mládežníckeho tímu Vladimír Mrva zhodnotil výsledky a prácu ŠMT v končiacom sa kalendárnom roku.
Účastníci si vypočuli prednášku informatívneho charakteru s dôrazom na stravovanie a doplnky výživy, ktorú predniesla Lucia Mištinová.

Fyzioterapeutička Iveta Stanková, ktorá má bohaté skúsenosti s reprezentantmi v rôznych športových odvetviach, sa venovala prob-lematike nesprávneho držania tela hlavne mládeže, ale aj seniorov a vplyve na kariéru športovca.

„Väčšina trénerov hodnotila seminár ako užitočný, prínosný, na ktorom sa niečo nové dozvedeli, naučili. S veľkým ohlasom sa stretla prednáška Ivety Stankovej, spojená s praktickými ukážkami a návodmi, ako postupovať a ako sa popasovať s problémami nesprávneho držania tela," vraví športový riaditeľ Petrla.

Z rôznych uhlov pohľadu sa rozoberala problematika kalendára podu-jatí v rýchlostnej kanoistike v roku 2018, program pretekov. Odzneli požiadavky trénerov, čo by sa v tejto súvislosti mohlo zmeniť, zlepšiť. Témou boli aj pravidlá, napríklad šírka kajaka pre mládež, čiže tak-zvaných minikajakov, tak aby bol upravený maximálny rozmer.

(lh)

Foto Zoran Maršal, Filip Petrla

 

   

« späť