15.12. 10:02 - Výkonný výbor schválil kalendár podujatí na rok 2018 | 12.12. 13:51 - Trénerský seminár v Smrekovici prednáškami i praktickými ukážkami zaujal | 12.12. 13:17 - Trénerská rada FTVŠ ponúka zaujímavé vzdelávacie projekty v roku 2018 | 11.12. 15:56 - Z Vlčeka sa stal bežec: Držal som sa svojho tempa | 7.12. 11:39 - Peter Gelle a Adam Botek v najlepšej desiatke v ankete Športovec roka 2017, štvorkajak medzi kolektívmi 6. | 4.12. 13:57 - Na ME v krose v Šamoríne si 6-kilometrovú trať zabehne aj Erik Vlček |

Aktuality

23. november 2017

Kanoistky si zdokonaľovali techniku v Rogotine


Chorvátsky Rogotin bol v dňoch 9. až 18. novembra 2017 dejiskom výcvikového tábora slovenských kanoistiek Lucie Valovej, Hany Mikéciovej, Sandry Tinkovej a Marcely Ďurišovej.


"Sústredenie bolo zamerané  na zdokonaľovanie techniky pádlovania a rozvoj anaeróbnej kapacity," hovorí tréner Marián Ostrčil, ktorý mal pretekárky pod palcom počas 9-dňového pobytu na juhu Dalmácie. Spolu s dievčatami sa tam pripravovali aj Vincent Farkaš  a Michal Polakovič. Tréningové skupiny "obohatili" kanoisti z Přerova.

"Do Rogotinu chodíme pravidelne, počasie je tam oveľa lepšie ako na severe Chorvátska. Aj tentoraz nám vcelku prialo, dva dni bolo chladnejšie a daždivo, ale tréningový proces to nenarušilo. Rogotin sa nachádza na ústi Veľkej Neretvy a Malej Neretvy do mora. Je tam celý rad možností, kam sa vybrať na vodu, pomáha to zamedziť stereotypu na sústredení. Ubytovanie je priamo pri vode, domáci varí stravu. Provizórnu posilňovňu si zriaďujeme priamo v dome. V prípade nosného tréningu v posilňovni ideme cvičiť do Metkoviča. Regeneráciu sme mali aktívnu - SM systém, kompenzačné cviky, strečing, aktívne voľno," približíl prostredie i podmienky i náplň prípravy tréner Ostrčil.

Denný režim mal spravidla takúto podobu:
7.00 h kompenzačné cvičenia, SM systém
9.30 h tréning na vode
15.00 h tréning na vode
17.00 h tréning na suchu (posilňovanie, beh, veslársky trenažér)

Ostrčil hodnotí rok 2017

"V roku 2017 slovenské kanoistky výrazným spôsobom prekvapili. Urobili skvelé výsledky vo všetkých vekových kategóriach. Lucia Valová mala vynikajúcu sezónu, vyhrala najvýznamnejšie podujatia kadetiek: Medzinárodnú regatu Pieštany, Súťaž olympijských nádejí, Európsky olympijský festival mládeže. Medzi juniorkami štartovala na MEJ v Belehrade, kde získala senzačné umiestnenia -  5. miesto a 7. miesto v singlových disciplínach. V kategórii do 23 štartovala Hana Mikéciová, ktorá priniesla dvakrát 9. miesto z ME U23 a 11. miesto z MS U23. Na MS v Račiciach sa podarilo prebojovať do B-finále Gabe Ladičovej (18. miesto) a v C2 Mikéciovej s Valovou (16. miesto). Všetky tieto skvelé rezultáty sú historicky najlepšie dosiahnuté výsledky v jednotlivých kategóriach kanoistiek. A tak som so sezónou 2017 mimoriadne spokojný.
Bolo by skvelé, keby dievčatá dokázali nadviazať na tohtoročné výsledky a posunúť sa ešte o nejakú priečku vyššie v sezóne 2018 a zároveň zlepšovali svoje osobné maximá a približovali sa tým k svetovej špičke. Bol by som rád, ak by sa im podarilo vyjazdiť si účasť na Európske hry 2019, kde sú kritériá oveľa miernejšie ako na olympijské hry."

(lh)

   

« späť