17.3. 14:17 - Gelle, Fraňa a Šimočko v Mexiku 2300 m nad morom. Taká je príprava na kanáli, kde boli OH 1968 | 14.3. 10:37 - Traja mladí kanoisti do Barcelony. Pobijú sa o miestenky na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 12.3. 18:20 - ECA schválila dejiská vrcholných európskych podujatí na nasledujúce roky | 7.3. 18:04 - Matej Rusnák makal pod trénerom Ľubomírom Hagarom ml. v spoločnosti Čechov | 6.3. 15:22 - Gelle a Fraňa sa pod vedením Radovana Šimočku pripravujú v Mexiku | 27.2. 18:55 - Denis Myšák: Túto sezónu si pravdepodobne do lode nesadnem |

Aktuality

22. november 2017

V Sabaudii počuť slovenčinu. Vrcholí tam výcvikový tábor kanoistov


V talianskom letovisku Sabaudia v týchto dňoch počuť aj slovenčinu. Od 12. novembra do 26. novembra si tam totiž rozložila svoj výcvikový tábor veľká, 19-členná skupina (13 chlapcov a 6 dievčat) slovenských rýchlostných kanoistov od juniorov až po seniorov.

Veľa tréningových kilometrov už majú za sebou a ďalšie pred sebou Tibor Linka, Gábor Jakubík, Martin Nemček, Samuel Baláž, Matej Michálek, Marek Krajčovič, Csaba Zalka, Zsolt Libai, Martin Hvojník, Matúš Jedinák, Richard Németh, Alex Tóth, Dávid Koczkás, Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková, Jessica Zatlkajová, Petra Myšáková, Karolína Seregiová a Romana Jakubisová.

Kajakárom sa venujú tréneri Róbert Erban, Andrej  Wiebauer a Gejza Vass a skupinu dievčat pripravuje Filp Petrla.  Výcvikový tábor je zameraný na rozvoj vytrvalosti na vode s dôrazom na techniku pádlovania a zároveň aj na rozvoj sily v posilňovni.

"Je to rokmi vyskúšaná lokalita, kde máme vytvorené vynikajúce podmienky na kvalitnú prípravu. Sú tu výborné klimatické podmienky, teplota sa momentálne pohybuje medzi 15 až 18 stupňami Celzia. Ubytovanie je vzdialené od lodenice asi jeden kilometer," informoval nás z miesta pobytu Marian Tesárik zo Športového centra polície, ktorý je šéfom realizačného tímu slovenskej juniorskej reprezentácie.

(lh)

 

 

   

« späť