12.1. 18:56 - Ivana Mládková s chuťou bežkuje: Po takej sezóne by bola škoda ukončiť kariéru | 12.1. 06:03 - ŠCP v Ramsau: Bežkujú, behajú, plávu, vyberajú pokuty za mobil | 11.1. 18:15 - Dukla v stredisko Livigno: Makajú, varia a kochajú sa scenériou | 10.1. 19:24 - Kohlová sa chce vrátiť do vrcholovej kanoistiky a pobiť sa o MS, prezradil jej tréner | 8.1. 11:55 - Do Ramsau sa vydala slovenská kanoistická elita | 5.1. 15:43 - Prvým súťažným podujatím roka 2018 v rýchlostnej kanoistike M-SR v ťahaní na trenažéri |

Aktuality

13. november 2017

V Smrekovici sa zišli rozhodcovia rýchlostnej kanoistiky, hodnotili sezónu


V peknom horskom prostredí v Smrekovici neďaleko Ružomberka sa v dňoch 10. a 11. novembra 2017 konal tradičný koncoročný seminár rozhodcov sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. Zúčastnilo sa na ňom 18 "strážcov" pravidiel na kanoistických pretekoch.

"Zišli sme sa v piatok napoludnie a akcia sa začala neformálnou debatou o skončenej sezóne. V sobotu bol na programe trojhodinový seminár. Zhodnotili sme súťažný ročník z pohľadu rozhodcov, analyzovali sa jednotlivé preteky, vychádzajúc zo zápisov hlavných rozhodcov. Účastníci seminára tlmočili svoje podnety na zlepšenie podmienok práce, boli vznesené napríklad zvýšené požiadavky na technické spracovanie výsledkov," sumarizoval Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky.

Z vyše šesťdesiatky kvalifikovaných rozhodcov, ktorých zväz eviduje, sa 32 aktívne zúčastnilo minimálne na jedných pretekoch sezóny. Slovenská kanoistika má záujem na tom, aby k momentálne k dvom činným slovenským medzinárodným arbitrom - Miroslavovi Haviarovi a Ľubošovi Kuncovi, pribudli ďalší. "Máme dvoch adeptov, ktorých chceme nominovať na najbližšie školenie Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF)," informoval Bergendi.

(lh)

   

« späť