13.11. 06:40 - V Smrekovici sa zišli rozhodcovia rýchlostnej kanoistiky, hodnotili sezónu | 12.11. 15:03 - Valné zhromaždenie SZRK, pôvodne naplánované na 11. novembra, bolo odložené na zatiaľ nešpecifikovaný termín | 6.11. 06:44 - Tibor Linka s kolegami z K4 do Ameriky necestoval. Nie je to žiadna novinka ani senzácia | 3.11. 13:41 - Káštvorka ide opäť za more. Chce naštartovať nový olympijský cyklus | 27.10. 08:16 - Itinerár najbližších podujatí sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky | 26.10. 18:22 - Matúša Jedináka vybrali do Juniorského olympijského tímu |

Aktuality

13. november 2017

V Smrekovici sa zišli rozhodcovia rýchlostnej kanoistiky, hodnotili sezónu


V peknom horskom prostredí v Smrekovici neďaleko Ružomberka sa v dňoch 10. a 11. novembra 2017 konal tradičný koncoročný seminár rozhodcov sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. Zúčastnilo sa na ňom 18 "strážcov" pravidiel na kanoistických pretekoch.

"Zišli sme sa v piatok napoludnie a akcia sa začala neformálnou debatou o skončenej sezóne. V sobotu bol na programe trojhodinový seminár. Zhodnotili sme súťažný ročník z pohľadu rozhodcov, analyzovali sa jednotlivé preteky, vychádzajúc zo zápisov hlavných rozhodcov. Účastníci seminára tlmočili svoje podnety na zlepšenie podmienok práce, boli vznesené napríklad zvýšené požiadavky na technické spracovanie výsledkov," sumarizoval Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky.

Z vyše šesťdesiatky kvalifikovaných rozhodcov, ktorých zväz eviduje, sa 32 aktívne zúčastnilo minimálne na jedných pretekoch sezóny. Slovenská kanoistika má záujem na tom, aby k momentálne k dvom činným slovenským medzinárodným arbitrom - Miroslavovi Haviarovi a Ľubošovi Kuncovi, pribudli ďalší. "Máme dvoch adeptov, ktorých chceme nominovať na najbližšie školenie Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF)," informoval Bergendi.

(lh)

   

« späť