20.4. 14:15 - V sobotu bude valné zhromaždenie SZRK a sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky

 

| 19.4. 09:34 - Oficiálne výsledky Slovákov v barcelonskej kvalifikácii na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 18.4. 09:59 - Kohlová sa pripravuje na Zlatých pieskoch. Mal by potiahnuť historický ženský štvorkajak | 17.4. 10:52 - Róbert Erban spomínal v Barcelone na Barcelonu. Medaila mu ušla o vlások | 16.4. 20:49 - Slováci v barcelonskej kvalifikácii. Pecsuková postúpila na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 6.4. 09:19 - Mladí pretekári budú bojovať v Barcelone o Buenos Aires |

Aktuality

13. november 2017

V Smrekovici sa zišli rozhodcovia rýchlostnej kanoistiky, hodnotili sezónu


V peknom horskom prostredí v Smrekovici neďaleko Ružomberka sa v dňoch 10. a 11. novembra 2017 konal tradičný koncoročný seminár rozhodcov sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. Zúčastnilo sa na ňom 18 "strážcov" pravidiel na kanoistických pretekoch.

"Zišli sme sa v piatok napoludnie a akcia sa začala neformálnou debatou o skončenej sezóne. V sobotu bol na programe trojhodinový seminár. Zhodnotili sme súťažný ročník z pohľadu rozhodcov, analyzovali sa jednotlivé preteky, vychádzajúc zo zápisov hlavných rozhodcov. Účastníci seminára tlmočili svoje podnety na zlepšenie podmienok práce, boli vznesené napríklad zvýšené požiadavky na technické spracovanie výsledkov," sumarizoval Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky.

Z vyše šesťdesiatky kvalifikovaných rozhodcov, ktorých zväz eviduje, sa 32 aktívne zúčastnilo minimálne na jedných pretekoch sezóny. Slovenská kanoistika má záujem na tom, aby k momentálne k dvom činným slovenským medzinárodným arbitrom - Miroslavovi Haviarovi a Ľubošovi Kuncovi, pribudli ďalší. "Máme dvoch adeptov, ktorých chceme nominovať na najbližšie školenie Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF)," informoval Bergendi.

(lh)

   

« späť