13.11. 06:40 - V Smrekovici sa zišli rozhodcovia rýchlostnej kanoistiky, hodnotili sezónu | 12.11. 15:03 - Valné zhromaždenie SZRK, pôvodne naplánované na 11. novembra, bolo odložené na zatiaľ nešpecifikovaný termín | 6.11. 06:44 - Tibor Linka s kolegami z K4 do Ameriky necestoval. Nie je to žiadna novinka ani senzácia | 3.11. 13:41 - Káštvorka ide opäť za more. Chce naštartovať nový olympijský cyklus | 27.10. 08:16 - Itinerár najbližších podujatí sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky | 26.10. 18:22 - Matúša Jedináka vybrali do Juniorského olympijského tímu |

Aktuality

06. november 2017

Tibor Linka s kolegami z K4 do Ameriky necestoval. Nie je to žiadna novinka ani senzácia


Členovia slovenskej vlajkovej lode K4 budú v najbližších týždňoch čeriť kalifornské vody, kde sa takmer celý mesiac zamerajú na naberanie kondície a ukrajovanie kilometrov v príprave na novú sezónu. V tíme trénera Petra Likéra sa hlásili Erik Vlček, Juraj Tarr a Denis Myšák. Tibor Linka do USA necestoval. Dôvod, prečo štvrtý člen posádky zvolil inú cestu, vysvetľuje jeho osobný tréner v Športovom centre polície.

„Nie je to žiadna novinka. Tibor Linka ani minulý rok na jeseň necestoval s chlapcami do Ameriky. Vtedy sa tam nevybral Erik Vlček, teraz šiel. Tibor pokračuje v príprave v zaužívanom modeli, tak ako to máme v posledných rokoch vo zvyku. Keďže s prípravou začína skôr ako ostatní členovia K4, už v októbri, ide podľa svojho tréningového plánu. Nič iné za tým hľadať netreba," objasnil Marian Tesárik, ktorý spolupracuje s Petrom Likérom pri káštvorke.

Śamorínčan absolvuje prípravný blok od 12. do 26. novembra v talianskej Sabaudii, kde sa bude pripravovať 20-členná skupina pretekárov pod hlavičkou ŠCP vrátane Gábora Jakubíka,  Mareka Krajčoviča, Mateja Micháleka, Csabu Zalku, Samuela Baláža, Martina Nemčeka a ďalších.

Po návrate z Talianska budú Linka a spol. od 4. decembra zaberať na Štrbskom plese. Za tým, že do Ameriky nešiel so svojmi parťákmi, žiadnu senzáciu hľadať netreba. Káštvorka sa rozdelila iba dočasne. Od januára 2018 budú opäť spolu.

(lh)

 

   

« späť