12.1. 18:56 - Ivana Mládková s chuťou bežkuje: Po takej sezóne by bola škoda ukončiť kariéru | 12.1. 06:03 - ŠCP v Ramsau: Bežkujú, behajú, plávu, vyberajú pokuty za mobil | 11.1. 18:15 - Dukla v stredisko Livigno: Makajú, varia a kochajú sa scenériou | 10.1. 19:24 - Kohlová sa chce vrátiť do vrcholovej kanoistiky a pobiť sa o MS, prezradil jej tréner | 8.1. 11:55 - Do Ramsau sa vydala slovenská kanoistická elita | 5.1. 15:43 - Prvým súťažným podujatím roka 2018 v rýchlostnej kanoistike M-SR v ťahaní na trenažéri |

Aktuality

06. november 2017

Tibor Linka s kolegami z K4 do Ameriky necestoval. Nie je to žiadna novinka ani senzácia


Členovia slovenskej vlajkovej lode K4 budú v najbližších týždňoch čeriť kalifornské vody, kde sa takmer celý mesiac zamerajú na naberanie kondície a ukrajovanie kilometrov v príprave na novú sezónu. V tíme trénera Petra Likéra sa hlásili Erik Vlček, Juraj Tarr a Denis Myšák. Tibor Linka do USA necestoval. Dôvod, prečo štvrtý člen posádky zvolil inú cestu, vysvetľuje jeho osobný tréner v Športovom centre polície.

„Nie je to žiadna novinka. Tibor Linka ani minulý rok na jeseň necestoval s chlapcami do Ameriky. Vtedy sa tam nevybral Erik Vlček, teraz šiel. Tibor pokračuje v príprave v zaužívanom modeli, tak ako to máme v posledných rokoch vo zvyku. Keďže s prípravou začína skôr ako ostatní členovia K4, už v októbri, ide podľa svojho tréningového plánu. Nič iné za tým hľadať netreba," objasnil Marian Tesárik, ktorý spolupracuje s Petrom Likérom pri káštvorke.

Śamorínčan absolvuje prípravný blok od 12. do 26. novembra v talianskej Sabaudii, kde sa bude pripravovať 20-členná skupina pretekárov pod hlavičkou ŠCP vrátane Gábora Jakubíka,  Mareka Krajčoviča, Mateja Micháleka, Csabu Zalku, Samuela Baláža, Martina Nemčeka a ďalších.

Po návrate z Talianska budú Linka a spol. od 4. decembra zaberať na Štrbskom plese. Za tým, že do Ameriky nešiel so svojmi parťákmi, žiadnu senzáciu hľadať netreba. Káštvorka sa rozdelila iba dočasne. Od januára 2018 budú opäť spolu.

(lh)

 

   

« späť