20.4. 14:15 - V sobotu bude valné zhromaždenie SZRK a sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky

 

| 19.4. 09:34 - Oficiálne výsledky Slovákov v barcelonskej kvalifikácii na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 18.4. 09:59 - Kohlová sa pripravuje na Zlatých pieskoch. Mal by potiahnuť historický ženský štvorkajak | 17.4. 10:52 - Róbert Erban spomínal v Barcelone na Barcelonu. Medaila mu ušla o vlások | 16.4. 20:49 - Slováci v barcelonskej kvalifikácii. Pecsuková postúpila na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 6.4. 09:19 - Mladí pretekári budú bojovať v Barcelone o Buenos Aires |

Aktuality

06. november 2017

Tibor Linka s kolegami z K4 do Ameriky necestoval. Nie je to žiadna novinka ani senzácia


Členovia slovenskej vlajkovej lode K4 budú v najbližších týždňoch čeriť kalifornské vody, kde sa takmer celý mesiac zamerajú na naberanie kondície a ukrajovanie kilometrov v príprave na novú sezónu. V tíme trénera Petra Likéra sa hlásili Erik Vlček, Juraj Tarr a Denis Myšák. Tibor Linka do USA necestoval. Dôvod, prečo štvrtý člen posádky zvolil inú cestu, vysvetľuje jeho osobný tréner v Športovom centre polície.

„Nie je to žiadna novinka. Tibor Linka ani minulý rok na jeseň necestoval s chlapcami do Ameriky. Vtedy sa tam nevybral Erik Vlček, teraz šiel. Tibor pokračuje v príprave v zaužívanom modeli, tak ako to máme v posledných rokoch vo zvyku. Keďže s prípravou začína skôr ako ostatní členovia K4, už v októbri, ide podľa svojho tréningového plánu. Nič iné za tým hľadať netreba," objasnil Marian Tesárik, ktorý spolupracuje s Petrom Likérom pri káštvorke.

Śamorínčan absolvuje prípravný blok od 12. do 26. novembra v talianskej Sabaudii, kde sa bude pripravovať 20-členná skupina pretekárov pod hlavičkou ŠCP vrátane Gábora Jakubíka,  Mareka Krajčoviča, Mateja Micháleka, Csabu Zalku, Samuela Baláža, Martina Nemčeka a ďalších.

Po návrate z Talianska budú Linka a spol. od 4. decembra zaberať na Štrbskom plese. Za tým, že do Ameriky nešiel so svojmi parťákmi, žiadnu senzáciu hľadať netreba. Káštvorka sa rozdelila iba dočasne. Od januára 2018 budú opäť spolu.

(lh)

 

   

« späť