12.1. 18:56 - Ivana Mládková s chuťou bežkuje: Po takej sezóne by bola škoda ukončiť kariéru | 12.1. 06:03 - ŠCP v Ramsau: Bežkujú, behajú, plávu, vyberajú pokuty za mobil | 11.1. 18:15 - Dukla v stredisko Livigno: Makajú, varia a kochajú sa scenériou | 10.1. 19:24 - Kohlová sa chce vrátiť do vrcholovej kanoistiky a pobiť sa o MS, prezradil jej tréner | 8.1. 11:55 - Do Ramsau sa vydala slovenská kanoistická elita | 5.1. 15:43 - Prvým súťažným podujatím roka 2018 v rýchlostnej kanoistike M-SR v ťahaní na trenažéri |

Aktuality

03. november 2017

Káštvorka ide opäť za more. Chce naštartovať nový olympijský cyklus


Naša úspešná olympijská káštvorka Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka rozbieha prípravu na novú sezónu. Pod vedením trénera Petra Likéra sa opäť vyberú za veľkú mláku s výnimkou Linku, ktorý si zvolil prípravu v Taliansku pod vedením Mariána Tesárika. Na tradičné sústredenie do Kalifornie odletia traja členovia K4 v nedeľu 5. novembra a strávia tam takmer celý mesiac v rámci prvej spoločnej prípravy na novú sezónu, ktorá bude zameraná na naberanie kondície.

Po MS v Račiciach si členovia K4 oddýchli, absolvovali kúpeľnú liečbu a v posledných troch týždňoch sa už venovali športovej príprave.

"Ideme do prostredia, ktoré dôverne poznáme, už roky tam máme vytvorené podmienky na kvalitnú prípravu na vode i na suchu. V stredisku, kam ideme, máme aj svoje lode," uviedol na stretnutí s novinármi tréner Peter Likér.

"Ak chceme udržať pri živote náš sen o olympijskom štarte v Tokiu, musíme v budúcom roku na veľkých podujatiach (ME a MS) skončiť do 6. miesta. Len tak budeme mať šancu dostať sa do kvalifikačných bojov o Tokio, čo by bolo pre nás veľmi sľubné," zdôraznil Erik Vlček.

"Samozrejme, ak budúci rok chceme udržať krok s loďami z Nemecka a Španielska, musíme byť najmä rýchlejší a výbušnejší. Iba tak môžeme zostať v hre o postup na olympiádu do Tokia. Cieľom a snom, ak tak môžem povedať, je naša účasť na OH 2020 v Tokiu," definoval 38-ročný Juraj Tarr nosnú myšlienku, s ktorou Vlček a spol. odcestujú v prvú novembrovú nedeľu do zámoria.

"V uplynulej sezóne sme si vyskúšali viacero vecí. Loď nám išla, nemáme sa za čo hanbiť. Pokiaľ ide o zmenu dĺžky trate, myslím si, že som univerzálny typ pretekára. Nevadia mi päťstovka ani kilometer, najmä ak jazdím v posádke. Tam sa viem viac sústrediť," povedal Tibor Linka.

Najmladší z kvarteta Denis Myšák na stretnutí s novinármi chýbal. Pred piatimi týždňami podstúpil operáciu ľavého ramena, s ktorým mal problém už dávnejšie. Rameno sa však už dalo natoľko dokopy, že v nedeľu taktiež pocestuje do Ameriky. K úplnej rekonvalescencii mu pomôže aj fyzioterapeut, ktorý ide do USA s výpravou.

"Keďže sezóna 2017 bola typická poolympijská, mnohí pretekári si ju zvolili za oddychovú, krajiny menili zloženie lodí a experimentovali s materiálom, my sme sa aj v takejto sezóne udržali na medailových priečkach, čo hodnotím pozitívne," konštatoval Marián Tesárik, vedúci oddelenia vodných športov v Športovom centre polície (ŠCP) Bratislava.

(lh, SITA)

 

   

« späť