20.4. 14:15 - V sobotu bude valné zhromaždenie SZRK a sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky

 

| 19.4. 09:34 - Oficiálne výsledky Slovákov v barcelonskej kvalifikácii na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 18.4. 09:59 - Kohlová sa pripravuje na Zlatých pieskoch. Mal by potiahnuť historický ženský štvorkajak | 17.4. 10:52 - Róbert Erban spomínal v Barcelone na Barcelonu. Medaila mu ušla o vlások | 16.4. 20:49 - Slováci v barcelonskej kvalifikácii. Pecsuková postúpila na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 6.4. 09:19 - Mladí pretekári budú bojovať v Barcelone o Buenos Aires |

Aktuality

15. október 2017

Karloveský bobor 2017 nakoniec (úplne) nezakapal


Karloveský bobor, ktorý mal v posledných rokoch stabilné miesto v kalendári podujatí rýchlostnej kanoistiky na Slovensku, bol krátko pred plánovaným termínom na rok 2017 oficiálne zrušený. Napriek tomu sa v sobotu 14. októbra v Karloveskej zátoke pri lodenici Slávie UK Bratislava uskutočnil, hoci iba na internej platforme.

O vysvetlenie prečo sa všetko takto vyvinulo, sme sa opýtali Petra Pecsuka, ktorý sa podujal zorganizovať tieto preteky: "Z nášho klubu vyšli správy, že z časových dôvodov nie je záujem o usporiadanie týchto pretekov. S  trénerkou Luciou Kvetákovou sme sa však rozhodli, že napriek tomu ich zorganizujeme. Hoci aj jednoduchšou formou, bez merania časov a bez angažovania rozhodcov zo zväzu. Urobili sme to predovšetkým kvôli deťom. Podporili nás rodičia našich pretekárov a takisto aj rozhodcovia z nášho klubu - bez nároku na odmenu."


Záuem o štart zo strany pretekárov bol značný, v krásnom prostredí Karloveského ramena sa súťažilo od žiackych kategórií po kadetov a pridali sa aj staršie ročníky. Trate rozdelili podľa vekových kategórií na 1500, 3000 a 4500 m, prihlásilo sa sedem klubov plus zjazdári UKB.

"Účasť bolo solídna, k pôvodne  104 prihláseným  pribudli ďalší, reprezentovali osem klubov. Počasie sme "objednali" nádherné. Splnilo to účel, preteky sú určené najmä pre bratislavské kluby, všetci si dobre zajazdili, zasúťažili. Poradie sme vyhodnotili vo všetkých kategóriách, najlepší sa postavili na stupeň víťazov a dostali medaily. Radi by sme zachovali tieto preteky aj v budúcnosti, minimálne vo forme, akou prebehla tento rok. Ak bude dostatočný časový priestor na prípravu a financie, možno by sme sa vrátili aj k oficiálnej platforme," zhrnul Peter Pecsuk Jemu, i všetkým tým, ktorí pomohli preteky zorganizovať, patrí veľká vdaka. Bola by totiž škoda, ak by Karloveský bobor zakapal.

Výsledky http://www.kajakslavia.sk/index.php/164-karlovesky-bobor-2017

(lh)

   

« späť