23.3. 07:56 - Zomrel Anton Zerer | 19.3. 20:01 - V Portugalsku nepokazil náladu Mládkovej ani dážď. Pilovala techniku pádlovania | 17.3. 14:17 - Gelle, Fraňa a Šimočko v Mexiku 2300 m nad morom. Taká je príprava na kanáli, kde boli OH 1968 | 14.3. 10:37 - Traja mladí kanoisti do Barcelony. Pobijú sa o miestenky na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 12.3. 18:20 - ECA schválila dejiská vrcholných európskych podujatí na nasledujúce roky | 7.3. 18:04 - Matej Rusnák makal pod trénerom Ľubomírom Hagarom ml. v spoločnosti Čechov |

Aktuality

04. október 2017

Mladí Slováci získali na Veľkej cene Sparty 20 víťazstiev


Rovných dvadsať prvenstiev! Takúto vynikajúcu bilanciu zaznamenal Slovenský mládežnícky tím (SMT) na Veľkej cene Sparty v rýchlostnej kanoistike, ktorá sa uskutočnila v Prahe v dňoch 28. septembra - 1. októbra 2017. Na nej sa SMT už tradične lúčil s pretekárskou sezónou a  reprezentovalo ho 33 športovcov vo veku 11 - 14 rokov.

"Pekné počasie, výborná organizácia i atmosféra pretekov a skvelý Slovenský mládežnícky tím na Veľkej cene Sparty v Prahe," takto charakterizoval vystúpenie našich mladých pretekárov v Prahe vedúci SMT Vladimír Mrva.

"V slovenskom mládežníckom tíme vládla počas štyroch dní veľká pohoda, čo sa prejavilo aj na vode počas pretekov, kde sme získali celkove 20 víťazstiev. Najviac sa o to pričinili 14-roční žiaci (náš veľmi úspešný ročník 2003), ktorí vo viacerých disciplínach obsadili všetky medailové stupne. Z nich si najúspešnejšie počínali Peter Stolárik a Samuel Podhradský so 4 víťazstvami. V súťaži tímov sme už tradične zviedli tesný súboj o prvenstvo s domácim klubom Sparta Praha, po ročnej prestávke znovu víťazne. Chcem sa týmto poďakovať všetkým našim pretekárom, realizačnému tímu, aj osobným klubovým trénerom. Takisto naša veľká vďaka patrí aj za výbornú organizáciu, sprievodný program s pekným ohňostrojom a celkovú pohodu usporiadateľskému klubu Sparta Praha," sumarizoval účinkovanie tímu i pobyt v Prahe Mrva.

Slováci boli ubytovaní v Intercampe Kotva v Prahe-Braníku priamo pri lodenici Sparty, kde sa väčšinou aj stravovali. Už tradične si počas pobytu vyhradili deň pred pretekmi  na návštevu pamätihodností Prahy. "Tentokrát to bol Karlov most, Pražský hrad, Letenská pláň a 2-hodinová plavba loďou po Vltave v centre Prahy spojená s obedom," uzavrel šéf Slovenského mládežníckeho tímu.

   

« späť