20.8. 21:41 - Pohár SNP ovládol v kájednotke Piešťanec Matej Michálek | 18.8. 09:01 - V Piešťanoch počas víkendu tradičné preteky Pohár SNP | 18.8. 06:37 - V lodi traja mladíci a Jakubík. Na MS pôjdu na trati, ktorú v pretekoch ešte spolu nikdy nešli | 17.8. 06:34 - Gelle s Botekom budú mať na MS medzinárodný debut. Želajú si, aby bol finálový | 16.8. 06:29 - Matej Rusnák: Túžim po finále na MS, naposledy som túto métu dosiahol ako junior | 15.8. 06:10 - Ivana Mláková pred MS: V Račiciach budem skoro ako doma, chcem zabojovať o finále |

Aktuality

03. august 2017

Zemník zažije od piatka do nedele domáci vrchol sezóny v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach


Po vlanajšej generálke, keď Zemník hostil v plnom rozsahu disciplíny majstrovstiev Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátke trate, bude domáci vrchol sezóny opäť na tom istom mieste. V dňoch 4. - 6. augusta 2017 sa tam bude pádlovať o tituly majstrov SR.

"V porovnaní s minulým rokom je menšia obmena v programe. V piatok začneme tisíckou, vyrcholenie príde v nedeľu finálovým blokom na 500 a 200 m, takisto aj v sobotu poobede sa uskutočnia finálové disciplíny. Keďže 9 až 12-roční pretekári už majú svoje majstrovstvá Slovenska za sebou, bude o niečo menej súťažných disciplín ako vlani. Zastúpené budú všetky vekové kategórie počnúc trinásťročnými a končiac veteránmi," vraví na margo programu riaditeľ pretekov Boris Bergendi.

Účasť medzi seniormi bude oklieštená absenciou viacerých pretekárov, ktorí sú v nominácii na MS v Račiciach. "Zo športového hľadiska ma trocha mrzí, že väčšina našich reprezentantov sa na pretekoch nezúčastní, pretože sa pripravujú na svetový šampionát a sú rozcestovaní po sústredeniach. Majstrovstvá sveta sú priorita a tomu sa podriaďuje celá príprava. V akcii však uvidíme napríklad elitných pretekárov VŠC Dukla Banská Bystrica. Pre kluby sú majstrovstvá Slovenska domácim vrcholom sezóny, na ktorý sa pripravujú a tešia, čo platí pre všetky vekové katagórie," argumentuje Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky.

Zväz upozorňuje všetkých účastníkov, vrátane divákov, aby sa pripravili na extrémne horúce počasie.

"Poslali sme aj varovanie na kluby vzhľadom na tropické horúčavy, aby sa, či už to budú pretekári, tréneri alebo rodičia, na to pripravili a mysleli na pitný režim a vzali si so sebou tekutiny," poznamenal Bergendi.

Napriek niektorým absenciám budeme akiste svedkami viacerých zaujímavých zápolení, a tak sa na Zemník určite oplatí vybrať. Diváckemu komfortu určite prospeje aj veľkoplošná obrazovka, ktorá priblíži naživo aktuálne dianie na trati a ponúkne aj výsledkový servis.

V piatok odštartujú preteky o 9.30 h, v sobotu a v nedeľu o 9.00 h.

Časový harmonogram https://baracuda.canoe.sk/public/default/harmonogram/114

(lh)

   

« späť