15.12. 10:02 - Výkonný výbor schválil kalendár podujatí na rok 2018 | 12.12. 13:51 - Trénerský seminár v Smrekovici prednáškami i praktickými ukážkami zaujal | 12.12. 13:17 - Trénerská rada FTVŠ ponúka zaujímavé vzdelávacie projekty v roku 2018 | 11.12. 15:56 - Z Vlčeka sa stal bežec: Držal som sa svojho tempa | 7.12. 11:39 - Peter Gelle a Adam Botek v najlepšej desiatke v ankete Športovec roka 2017, štvorkajak medzi kolektívmi 6. | 4.12. 13:57 - Na ME v krose v Šamoríne si 6-kilometrovú trať zabehne aj Erik Vlček |

Aktuality

01. august 2017

Výkonný výbor schválil nomináciu na majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike do Račíc


Výkonný výbor sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky na svojom utorkovom zasadnutí schválil nomináciu pretekárov na majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike seniorov, ktoré sa konajú v termíne 23. - 27. augusta 2017 v českých Račiciach.

Naše elitné kvarteto Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka bude štartovať v K4 iba v novej olympijskej disciplíne na 500 m. Do dvojkajaka na rovnako dlhej trati si sadnú Erik Vlček s Tiborom Linkom. Na tisícke sa predstaví mladá štvorica Martin Nemček, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Gábor Jakubík.

Peter Gelle vynechá svoju tradičnú tisícku v K1, v singli bude štartovať na 500-metrovej trati a v K2 si vyskúša kilometer spolu s mladým kolegom Adamom Botekom.

Ivana Mládková bude štartovať v K1 na 200 a 500 m. Matej Rusnák sa predstaví v C1 na 500 i 1000 m po tom, ako v kvalifikačných pretekoch na oboch tratiach zdolal Vincenta Farkasa. Aj ten však pocestuje na svetový šampionát, na ktorom bude súťažiť v C1 v neolympijskej disciplíne na 5 km.

Realizačný tím má deväť členov - vedúcim výpravy je športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla, ďalej ho tvoria tréneri Ľubomír Hagara ml., Peter Likér, Andrej Wiebauer, Marián Otrčil, Radovan Šimočko, Slavomír Kňazovický, maséri Michal Jánsky a Igor Viszlai.

(lh)

Schválená nominácia na MS v rýchlostnej kanoistike v Račiciach (23. - 27. august 2017)

Ivana Mládková

K1 200 m a 500 m ženy

Gabriela Ladičová

C1 200 m ženy

Lucia Valová, Hana Mikéciová

C2 500 m ženy

Miroslav Zaťko
K1 200 m muži

Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo
K2 200 m muži

Gábor Jakubík
K1 1000 m muži

Peter Gelle
K1 500 m muži

Peter Gelle, Adam Botek
K2 1000 m muži

Martin Nemček, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Gábor Jakubík
K4 na 1000 m

Erik Vlček, Tibor Linka
K2 500 m muži

Marek Krajčovič
K1 5000 m muži

Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka
K4 500 m

Matej Rusnák
C1 500 m a 1000 m muži

Vincent Farkas
C1 5000 m muži

   

« späť