20.10. 06:35 - Martina Kohlová si užíva rolu mamy: Verím, že čoskoro budeme spolu športovať | 17.10. 18:32 - Adam Botek: S Gellem chceme pokračovať, rád by som šiel aj kájednotku | 15.10. 09:25 - Karloveský bobor 2017 sa uskutočnil na internej báze | 8.10. 09:52 - Rozlúčkové tortové preteky na Zlatých pieskoch v jubilejnom lesku | 6.10. 06:39 - V sobotu na Zlatých pieskoch medzinádoné Rozlúčkové - tortové preteky | 4.10. 17:54 - Slovenský mládežnícky tím sa vrátil z Veľkej ceny Sparty s 20 prvenstvami! |

Aktuality

29. júl 2017

MS juniorov a pretekárov do 23 rokov: V nedeľňajších A-finále štyri slovenské lode


Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rumunskom meste Pitešť sa v sobotu predstavili v A-finále dve slovenské lode. Adam Botek skončil v K1 U23 na 1000 m na siedmej priečke a "kádvojka" na rovnakej trati Samuel Baláž - Milan Fraňa finišovala ôsma.

V sobotu si A-finálovú miestenku na nedeľu vybojoval Csaba Zalka, ktorý svoju semifinálovú jazdu v K1 na 200 m vyhral spôsobom štart cieľ a po postupe na 500 m bude v hre o medaily v dvoch disciplínach. "Áčkové "finále si vypádloval v C1 juniorov na 200 m Dávid Koczkás, ktorý taktiež svoju semifinálovú jazdu doviedol do víťazného konca.

Okrem spomínaných lodí ešte v nedeľňajšom A-finále uvidíme aj K4 U23 na 500 m v zložení Martin Nemček, Samuel Baláž, Milan Fraňa a Adam Botek.

"Predpoklady a ambície, s ktorými sme do Rumunska cestovali, sa zatiaľ napĺňajú. Každý náš pretekár, ktorý zasiahol do súťaží, postúpil minimálne do B-finále. Tým, od ktorých sa to najviac očakávalo, sa podarilo vybojovať A-finále," konštatuje šéf realizačného tímu juniorov Marian Tesárik.

"Počas soboty fúkal dosť nepríjemný silný protivietor, jednotlivé preteky trvali veľmi dlho a vyhrávali tí, ktorí mali z pohľadu vytrvalosti zrejme najviac natrénované. Naši pretekári typu Adama Boteka, či kádvojky Samuel Baláž - Milan Fraňa, podali solídny, bojovný výkon. Viac sa spraviť jednoducho nedalo. Aj technika pádlovania v takomto vetre je iná ako za normálnych okolností," komentoval dianie Tesárik

"V nedeľu budeme mať v A-finále štornásobné zastúpenie, v B-finále tri lode. Verím, že ak sa nič mimoriadne neprihodí, nejaká tá slovenská medaila príde," verí v  úspech.

   

« späť