20.8. 21:41 - Pohár SNP ovládol v kájednotke Piešťanec Matej Michálek | 18.8. 09:01 - V Piešťanoch počas víkendu tradičné preteky Pohár SNP | 18.8. 06:37 - V lodi traja mladíci a Jakubík. Na MS pôjdu na trati, ktorú v pretekoch ešte spolu nikdy nešli | 17.8. 06:34 - Gelle s Botekom budú mať na MS medzinárodný debut. Želajú si, aby bol finálový | 16.8. 06:29 - Matej Rusnák: Túžim po finále na MS, naposledy som túto métu dosiahol ako junior | 15.8. 06:10 - Ivana Mláková pred MS: V Račiciach budem skoro ako doma, chcem zabojovať o finále |

Aktuality

29. júl 2017

MS juniorov a pretekárov do 23 rokov: V nedeľňajších A-finále štyri slovenské lode


Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rumunskom meste Pitešť sa v sobotu predstavili v A-finále dve slovenské lode. Adam Botek skončil v K1 U23 na 1000 m na siedmej priečke a "kádvojka" na rovnakej trati Samuel Baláž - Milan Fraňa finišovala ôsma.

V sobotu si A-finálovú miestenku na nedeľu vybojoval Csaba Zalka, ktorý svoju semifinálovú jazdu v K1 na 200 m vyhral spôsobom štart cieľ a po postupe na 500 m bude v hre o medaily v dvoch disciplínach. "Áčkové "finále si vypádloval v C1 juniorov na 200 m Dávid Koczkás, ktorý taktiež svoju semifinálovú jazdu doviedol do víťazného konca.

Okrem spomínaných lodí ešte v nedeľňajšom A-finále uvidíme aj K4 U23 na 500 m v zložení Martin Nemček, Samuel Baláž, Milan Fraňa a Adam Botek.

"Predpoklady a ambície, s ktorými sme do Rumunska cestovali, sa zatiaľ napĺňajú. Každý náš pretekár, ktorý zasiahol do súťaží, postúpil minimálne do B-finále. Tým, od ktorých sa to najviac očakávalo, sa podarilo vybojovať A-finále," konštatuje šéf realizačného tímu juniorov Marian Tesárik.

"Počas soboty fúkal dosť nepríjemný silný protivietor, jednotlivé preteky trvali veľmi dlho a vyhrávali tí, ktorí mali z pohľadu vytrvalosti zrejme najviac natrénované. Naši pretekári typu Adama Boteka, či kádvojky Samuel Baláž - Milan Fraňa, podali solídny, bojovný výkon. Viac sa spraviť jednoducho nedalo. Aj technika pádlovania v takomto vetre je iná ako za normálnych okolností," komentoval dianie Tesárik

"V nedeľu budeme mať v A-finále štornásobné zastúpenie, v B-finále tri lode. Verím, že ak sa nič mimoriadne neprihodí, nejaká tá slovenská medaila príde," verí v  úspech.

   

« späť