20.10. 06:35 - Martina Kohlová si užíva rolu mamy: Verím, že čoskoro budeme spolu športovať | 17.10. 18:32 - Adam Botek: S Gellem chceme pokračovať, rád by som šiel aj kájednotku | 15.10. 09:25 - Karloveský bobor 2017 sa uskutočnil na internej báze | 8.10. 09:52 - Rozlúčkové tortové preteky na Zlatých pieskoch v jubilejnom lesku | 6.10. 06:39 - V sobotu na Zlatých pieskoch medzinádoné Rozlúčkové - tortové preteky | 4.10. 17:54 - Slovenský mládežnícky tím sa vrátil z Veľkej ceny Sparty s 20 prvenstvami! |

Aktuality

21. júl 2017

Na Zemníku "ležia" miestenky na majstrovstvá sveta do Račíc


Vodná plocha Zemník za bratislavskou Petržalkou bude v sobotu a v nedeľu (22. - 23. 7. 2017)
dejiskom II. kvalifikačných pretekov seniorov v rýchlostnej kanoistike, ktoré povedia rozhodujúce slovo pri nomináciách na vrchol sezóny - augustové majstrovstvá sveta v Račiciach.

V sobotu sú v pláne disciplíny na 1000 metrov a 200 metrov, v nedeľu 500-metrové trate a "päťkiláky". Sobotňajši program významne obohatia preteky Pohár mládeže vo všetkých vekových kategóriách, od 10-ročných detí až po juniorov. Pretekať budú na kilometrovej trati. "Tá nie je všade k dispozícii. Tento rok sa pôjde na Slovensku prvý raz a mládežníci si ju môžu odskúšať pred majstrovstvami Slovenska," hovorí športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

"Prídu všetci reprezentanti, ktorí by sa chceli zúčastniť na majstrovstvách sveta. A keďže preteky sú otvorené, štartová listina bude oveľa širšia a šanca získať miestenku sa otvára aj ďalším. Vo všeobecnosti platí, že prvý v každej disciplíne sa v princípe  môže uchádzať o účasť na svetovom šampionáte. Samozrejme, pri konečnej nominácii budeme zvažovať, s akými šancami by ten ktorý pretekár či posádka cestovali do Račíc. Ak má víťaz reálnu šancu na finálové umiestnenie na šampionáte, nebudeme váhať nad  jeho nomináciou. V disciplínach, v ktorých zaostávame za medzinárodnou špičkou, prípadnú účasť zvážime," objasnil kritériá a filozofiu kvalifikácie Petrla.

Nič nemajú garantované ani pretekári, ktorí pred týždňom reprezentovali Slovensko na ME v Plovdive.

"Súťažiť budú všetci, ktorí sa zúčastnili na nedávnych ME. čo však neznamená, že sa automaticky dostanú aj majstrovstvá sveta. Niektorí pretekári ich môžu predbehnúť a nominácia na MS by sa mohla aj výrazne líšiť od tej z ME. Veríme, že vďaka konkurencii, ktorá sa zíde na Zemníku, budeme môcť poslať do Račíc čo najsilnejší tím," uzavrel Petrla.

V sobotu štartujú preteky o 9.25 h, v nedeľu od 9.00.

Harmonogram pretekov nájdete na https://baracuda.canoe.sk/public/default/harmonogram/112

(lh)

   

« späť