17.3. 14:17 - Gelle, Fraňa a Šimočko v Mexiku 2300 m nad morom. Taká je príprava na kanáli, kde boli OH 1968 | 14.3. 10:37 - Traja mladí kanoisti do Barcelony. Pobijú sa o miestenky na Olympijské hry mládeže do Buenos Aires | 12.3. 18:20 - ECA schválila dejiská vrcholných európskych podujatí na nasledujúce roky | 7.3. 18:04 - Matej Rusnák makal pod trénerom Ľubomírom Hagarom ml. v spoločnosti Čechov | 6.3. 15:22 - Gelle a Fraňa sa pod vedením Radovana Šimočku pripravujú v Mexiku | 27.2. 18:55 - Denis Myšák: Túto sezónu si pravdepodobne do lode nesadnem |

Aktuality

19. apríl 2017

Mesiac do Svetového pohára v Montemore


Prvé preteky Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike po olympijských hrách v Riu de Janeiro sa uskutočnia už o mesiac (19. - 21. máj 2017) v portugalskom Montemor-o-Velho. Stredisko ponúka skvelé podmienky, o čom svedčí aj fakt, že budúci rok usporiada majstrovstvá sveta.

V pretekoch Svetového pohára sa očakáva účasť približne 200 top pretekárov z 18 krajín, pričom medzi nimi bude aj niekoľko olympijských víťazov. Účasť už potvrdili dvojnásobný olympijský víťaz z Ria (C1 1000 m, C2 1000 m), nemecký kanoista Sebastian Brendel, a  víťazka K1 na 200 m na posledných dvoch olympiádach, novozélandská kajakárka Lisa Carringtonová.

„Pre nás je to veľké podujatie, lebo sú to posledné preteky pred MS 2018 a záverečný test pre dejisko, lokálnych organizátorov a všetkých partnerov i subjekty, ktoré sa priamo či nepriamo podieľajú na podujatí," povedal generálny sekretár Portugalskej kanoistickej federácie Marcos Oliveira. „Kanoistika u nás rastie takou intenzitou, že posledných 4-5 rokov patrí medzi top športy v krajine, najmä čo sa týka medzinárodných výsledkov a organizovania podujatí v šprinte i maratóne," dodal.

Portugalská vláda  a mesto investovali do  podmienok v Montemor-o-Velho 27 miliónov eur. „Naším cieľom je usporiadať každý rok jedno podujatie v tomto dejisku nielen pre to, aby sme ukázali, že to boli dobré investície, ale chceme si uchovať jeho modernosť každoročnými vkladmi. Začali sa dve veľké investície, prvá v hodnote pol milióna eur na dokončenie veže a okolia. Vypracujeme aj štúdiu, aby sme mohli redukovať bočný vietor počas pretekov, čo si tiež vyžiada investície," poznamenal Oliveira. „Montemor dáva možnosť pre našich pretekárov tvrdo trénovať a paralelne aj študovať v spolupráci sa univerzitou v Coimbre. Viac ako stovka pretekárov rôznych krajín využíva stredisko na tréningové kempy," dodal.

Svetový pohár je aj signálom pre začiatok nového olympijského cyklu s inovovaným programom.

Zdroj: ICF, lh

 

Program Svetového pohára v Montemore


 

200m

500m

1000m

5000m

K1

Muži/Ženy

Muži/Ženy

Muži/Ženy

Muži/Ženy

C1

Muži/Ženy

Muži/Ženy

Muži

Muži/Ženy

K2

Ženy

Muži/Ženy

Muži

 

C2

Ženy

Muži/Ženy

Muži

 

K4

 

Muži/Ženy   

« späť